Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 26d. 06:25

Šeškų augintojai kviečiami rinktis pajūryje

Šeškai pajūryje mielai knaisiojo smėlį.
J.Andriejauskaitės/15min nuotr. / Šeškai pajūryje mielai knaisiojo smėlį.

„Ar tai jūrų kiaulytė?“ – paklausė pajūriu vaikštinėjusi pora, sekadienį stabtelėjusi prie būrelio jaunuolių – šeškų augintojų.

Jie teigė dažnai sulaukiantys tokio klausimo – mažas pilkakailis gyvūnas lyginamas ne tik su jūrų kiaulyte, bet ir su šinšila.

Jaunieji šeškų gerbėjai kiekvieną sekmadienį, 15 val., renkasi pajūryje, antrosios Melnragės neįgaliųjų paplūdimyje. Kol kas šių gyvūnų augintojų gretos negausios, čia kviečiami atvykti visi jų savininkai.

Apima tikra manija – kai turi vieną, nori turėti antrą, po to nepakanka ir dviejų.

Šeškų augintojai teigė, kad pamilę šiuos gyvūnus, šeimininkai dažnai augina juos net ne po vieną. Viena vilnietė namuose jų turi net aštuonis. „Apima tikra manija – kai turi vieną, nori turėti antrą, po to nepakanka ir dviejų“, – šypsojosi du šeškus auginanti klaipėdietė Sandra. Ji juokėsi prisiminusi, kaip kartą viena moteris pasišlykštėjo pamačiusi jos augintinį ir pavadino ją „dama su žiurke“. Anot merginos, abu jos augintiniai itin skirtingi. „Jaunesnis viską ima – buvo prarijęs pusę beisbolo kamuoliuko, išleidome daug pinigų operacijai“, – sakė Sandra.

Kita šeškų gerbėja, Simona namuose augina ne tik šį plėšrūną, bet ir katiną – abu jie puikiai draugauja. Simona teigė, kad jos šeškas, kaip ir daugelis šio rūšies atstovų, yra tikras vagilis – vagia žiedus, auskarus, kojines. Namuose pažemiui jau seniai nebeauginamos gėlės, nes šeškas jas iškasinėja.

Šiuos gyvūnus auginantis Aleksandras pasakojo, kad šeškai gali pasiekti iki metro aukštyje esančius daiktus, tad juos laikantys puikiai žino, kokia tvarka turi būti namuose. „Sakoma, kad šeškas perėjęs per penkis šeimininkus, galiausiai atranda savo namus“, – pasakodamas apie šių gyvūnų būdą pridūrė klaipėdietis.

Paklausti, ar tikrai šeškai skleidžia nemalonų kvapą, jų augintojai patvirtino, kad išsigandę, susijaudinę šie gyvūnai tikrai skleidžia dvoką. Tačiau dalis šeškų augintojų liaukas, kurio atsakingos už dvoko sklidimą, išoperuoja.

Temos: 1 Šeškas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Mados infekcija

Maistas

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min