Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šeštadienį į miestą – be savo automobilio

Nesusitarus su troleibuso ar autobuso vairuotoju, vilniečiams teka minti dviratį ir į statų kalną, ir užklupus lietui.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniečiai skatinami iš nuosavų automobilių persėsti ant dviračių ar į visuomeninį transportą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo rugsėjo 16-os dienos Vilniuje startuoja Europos judrioji savaitė, kurios metu vilniečiai kviečiami atsisakyti nuosavų automobilių, vaikščioti pėsčiomis, naudotis viešuoju transportu, važinėti dviračiais ar elektromobiliais. Panašias akcijas šią savaitę organizuoja net 1465 Europos miestai, Lietuvoje atsisakyti savo automobilio bent kelias dienas per metus kvies 33 savivaldybės.

Vilniuje judrioji savaitė startuos jau devintą kartą, dieną be automobilio bandoma organizuoti 11–ą kartą. Tarptautinė Europos diena „Mieste be savo automobilio!“ bus švenčiama šeštadienį, rugsėjo 18 dieną. Persėsti ant dviračių ar į darbą keliauti visuomeniniu transportu žadėjo ir miesto vadovai. „Iš ten, kur aš gyvenu, dviračiu atvažiuoti nelabai pavyks, nes toloka, be to, nėra infrastruktūros. Tačiau tikrai naudosiuosi visuomeniniu transportu“, – žadėjo Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas.

Šventę vainikuos dviratininkų žygis. Visi, turintys dviračius, rugsėjo 18 d. kviečiami rinktis prie Televizijos bokšto (Sausio 13–osios g. 10). Žygio startas 12.15 val., finišas – Rotušės aikštėje 13 val.

Anot vienos iš akcijos organizatorių, Vilniaus sveiko miesto biuro direktorės Danguolės Vaitkienės, tikimasi atkreipti žmonių dėmesį į aplinkosaugos ir sveikos gyvensenos problemas – Vilniuje būtent automobiliai labiausia teršia orą.

Europos judriosios savaitės metu Vilniaus gatvėse bus tikrinama, ar automobiliai neviršija leistinos išmetamųjų dujų koncentracijos kiekio normos, stebima, ar vairuotojai, veždami vaikus į mokyklą, prisega juos diržais, ar naudoja specialias ūgiui ir svoriui pritaikytas sėdynes. Į paskaitas dviračiais atvykti bus skatinami ir studentai.

Svarstant galimybes populiarinti viešąjį transportą, buvo atlikta autobusų ir troleibusų vairuotojų apklausa, kuri parodė, kad, jų manymu, beveik pusė keleivių neigiamai priima naująją įlaipinimo per priekines duris tvarką. O tam, kad jie rinktųsi dviračius, labiausia Vilniuje trūksta dviračių takų, be to, dviratininkai gatvėse nesijaučia saugūs.

 

Tarptautinės Europos dienos „Mieste be savo automobilio!“ programa

2010 m. rugsėjo 18 d. 12.00 val.

Dviratininkų žygis

2010 m. rugsėjo 18 d. 13 val.

Bendruomenės šventė Rotušės aikštėje, skirta tarptautinei Europos dienai „Mieste be savo automobilio!“

 

Europos judriosios savaitės programa

2010 m. rugsėjo 16 – 22 d.

Transporto tikrinimas Vilniaus miesto gatvėse (dėl išmetamųjų dujų koncentracijos kiekio leistinos normos neviršijimo)

Prevencinė saugaus eismo akcija „Vaikas keleivis – saugus eismo dalyvis“

Akcija ,,Studente, atvyk į paskaitas dviračiu!!!“

2010 m. rugpjūčio 23 – rugsėjo 18 d.

Sienlaikraščio konkursas tema „Keliauk šauniau, gyvenk geriau!“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min