Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 22d. 09:07

Šeštadienį Kaune vyksta tarptautinė konferencija „Pedofilija Lietuvoje ir pasaulyje“

Drąsiaus Kedžio palaikymo akcija prie Kauno apygardos prokuratūros pastato
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Drąsiaus Kedžio palaikymo akcija

Tarptautiniame renginyje pranešimus skaitys Belgijos princesė Žaklina de Croy, latvių žurnalistė Rita Broka, lektoriai iš Italijos bei kiti šiai problemai neabejingi specialistai ir visuomenės veikėjai.

Vienu iš svarbiausių konferencijos dalyvių darbų bus organizatorių parengtos rezoliucijos-kreipimosi į Seimą, kurioje numatyta nustatyti kur kas griežtesnes bausmes seksualiniams nusikaltėliams, remiantis Europos parlamento ir Tarybos direktyvos pasiūlymu dėl kovos su seksualine prievarta prieš vaikus, jų seksualiniu išnaudojimu ir vaikų pornografija.

Taip pat sukurti sukurti seksualiniais nusikaltimais prieš nepilnamečius kaltintų ir teistų asmenų registrą.

„Padidintos bausmės būtų kur kas labiau adekvačios padarytai žalai ir galimai mažintų tokių nusikaltimų skaičių. Jei atsirastų seksualiniais nusikaltimais prieš nepilnamečius kaltintų ir teistų asmenų registras, būtų galima nors iš dalies kontroliuoti seksualinių nusikaltėlių veiksmus. Be to, jis tarnautų kaip prevencinė priemonė: potencialius nusikaltėlius tai galimai atgrasytų nuo tokių nusikaltimų darymo. Be to, tėvams būtų sudarytos daug geresnės sąlygos užtikrinti savo vaikų saugumą“, – teigia konferencijos rengėjai.

Seksualiniais nusikaltimais prieš nepilnamečius kaltintų ir nuteistų asmenų registrus jau turi ne viena Europos Sąjungos valstybė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min