Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 21d. 20:01

Šeštadienio vakarą paaiškėjo, kad Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams toliau vadovaus Andrius Kubilius

Konservatorių rinkimų štabas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Konservatorių rinkimų štabas

Šeštadienio vakarą konservatorių būstinėje paaiškėjo, kas nugalėjo valdančiosios Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratų (TS-LKD) lyderio rinkimuose.

Juose varžėsi dabartinis partijos pirmininkas premjeras Andrius Kubilius ir parlamento vadovė Irena Degutienė. Preliminariai sukaičiavus (ne visų skyrių) balsus, visą laiką pirmavo Andrius Kubilius.

Apie rinkimus

Konservatorių vadovą slaptu balsavimu nuo penktadienio renka visi partijos nariai, balsuojama TS-LKD vietos skyriuose.

Neturintieji galimybės šiomis dienomis balsuoti partijos skyriuose savo valią galėjo pareikšti per išankstinį balsavimą gegužės 17–19 dienomis TS-LKD centrinėje būstinėje.

Rinkimai bus laikomi įvykusiais, jei juose dalyvaus ne mažiau kaip pusė visų TS-LKD narių, ir kandidatas surinks daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių partijos narių balsų. Priešingu atveju, TS-LKD taryba turės skelbti pakartotinius partijos pirmininko rinkimus. 

Dabartinio partijos pirmininko premjero A.Kubiliaus dvejų metų kadencija TS-LKD vadovo poste baigiasi birželio mėnesio antroje pusėje. A.Kubilius partijai vadovauja nuo 2003-iųjų.

Į partijos pirmininkus dar buvo iškelti parlamentarai Mantas Adomėnas, Kęstutis Masiulis, Valentinas Stundys, Gintaras Songaila bei konservatorių Klaipėdos skyriaus pirmininkas Naglis Puteikis.

V.Stundys ir K.Masiulis savo kandidatūras atsiėmė I. Degutienės naudai, varžytis dėl partijos pirmininko atsisakė ir M.Adomėnas. Tuo metu G.Songailai, šiuo metu jau pašalintam iš partijos, bei N.Puteikiui kelią dalyvauti rinkimuose užkirto partijos partijos Priežiūros komitetas. Komitetas pasiūlė prezidiumui šių kandidatų neregistruoti, argumentuodamas netinkama reputacija.

Papildyta 20.55 val.  TS-LKD partijos pirmininko rinkimus laimėjo Andrius Kubilius. 

Už A.Kubilių balsavo 5546 TS-LKD nariai, už Ireną Degutienę – 4628. A. Kubilius partijai vadovauja nuo 2003 m. Tai jau ketvirta A. Kubiliaus kadencija pirmininko poste.

TS-LKD partijos pirmininką renka dviejų metų kadencijai.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai turi 81 skyrių Lietuvoje ir užsienyje ir vienija 17 000 narių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min