TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sezoną atidaranti Palanga pakvies keliauti į praeitį

Istorinė tematika dominavo ir Palangos sezono atidaryme prieš porą metų.
T.Pikturnos nuotr. / Istorinė tematika dominavo ir Palangos sezono atidaryme prieš porą metų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Palanga šį savaitgalį laukia poilsiautojų, suplūsiančių į jubiliejinę, 40-ąją kurorto atidarymo šventę. Pasak organizatorių, šiemet renginys alsuos aštuntojo dešimtmečio dvasia, mat būtent tuomet surengtas pirmasis sezono atidarymas.

Kaip gimė pirmoji kurorto šventė, kaip ji organizuota, jau dvylika metų atidarymo renginiais besirūpinančiai režisierei Aušrai Latonienei papasakojo tuometinis Palangos vadovas Danius Puodžius ir šiandien tebegyvenantis kurorte.

„Kai miestas būdavo pasiruošęs priimti svečius, atsidarydavo restoranai, kavinės, kurių buvo ne daug. Tuomet ir sugalvota, kodėl gi sezonas turi prasidėti nuo restoranų ir kavinių atidarymo, kodėl kurorto sezono pradžia negali būti kitokia? Taip ir atsirado šventė. Prieš tai miesto atstovai viešėjo Jūrmaloje, kuri jau turėjo tokią šventę“, – pasakojo A.Latonienė.

Miestą puoš paplūdimio būdelės

Kurorto svečius šį savaitgalį pasitiks kadaise jau matyti akcentai. Poilsiautojai, kaip ir prieš 40 metų, galės nusifotografuoti laivelyje su užrašu „Palanga“. Dažnas svečias kadaise įsiamžindavo prie šio simbolio, stovėjusio ant Jūros tilto. Šiemet jis svečių lauks Kastyčio skvere. A.Latonienė teigė, kad senojo laivelio jau ko gero nebėra, tad meistrai surentė naują.

Žadama, kad visų dėmesį prikaustys teatralizuotas automobilių, kuriais prieš 40 metų kurorto svečiai atvykdavo į Palangą paradas. Atriedės „Čaika“, kuria Palangą pasiekdavo garbingi valdžios atstovai, „Zaporožietis“, kuriais atkeliaudavo darbininkai.
„Turėsime gazuoto vandens automatą, kurių buvo pilna Palanga. Tik jis, ko gero, neveiks. Lauks paviljonas, kuriame bus pardavinėjamos „sasyskos“. Palanga tuo metu garsėjo savo kulinarija ir kiekvienas atvykęs skanaudavo dešrelių su garstyčiomis ir juoda duonos riekele. Turėsime ir kioskelį, kuriame prekiausime limonadu „Diušė“, jį visi gerai pamena, taip pat siūlysime „koržikų“, tokių pyragaičių, kurie šiandien ne visiems bežinomi“, – pasakojo renginio režisierė.
Gatvėse poilsiautojai kaip vieną šventės akcentų galės išvysti keletą paplūdimio būdelių, kurias puoš ženklas „40“.

Lauks kermošius

Poilsiautojų visą savaitgalį lauks kermošius. Anot A.Latonienės, taip sutapo, kad šiemet jis bus pats didžiausias. Jame įvairių gaminių – nuo molio dirbinių iki skanėstų – siūlys 200 prekeivių. Paprastai kermošiuje pirkėjų laukdavo 120–150 dalyvių. „Kermošius vyko nuo pat pirmųjų sezono atidarymo švenčių, tada vadinosi muge“, – pasakojo moteris.

Režisierė žadėjo, kad šiemet dauguma prekeivių bus lietuviai su savo autentiškais darbais. „Kas prekiauja maistu, privalės turėti  kulinarinio arba tautinio paveldo ženklą“, – sakė ji.

Kvies įvairūs koncertai

T.Pikturnos nuotr./Istorinė tematika dominavo ir Palangos sezono atidaryme prieš porą metų.
T.Pikturnos nuotr./Šį savaitgalį Palangoje bus paskelbtas sezono atidarymas.

Kurorto sezono atidarymas bus paskelbtas jau penktadienio vakarą, 19 val. Centrinėje miesto aikštėje. Čia gros Lietuvos kariuomenės orkestras. Pasak A.Latonienės, nuo senų laikų per atidarymą Palangoje viešėdavo koks nors orkestras. Jis nenutils ir šeštadienį. Jau 8 val. ryte orkestras žadins miestelėnus ir kvies į renginius. Parodos, spektakliai, koncertai tęsis visą dieną.

17 val. Jūratės ir Kastyčio skvere koncertą dovanos „Brass Band“ iš Švedijos, 22 val. pasirodys Lietuvos kariuomenės orkestras bei „Palangos orkestras“ kartu su solistais Mindaugu Rojumi, Dalia Kužmarskyte ir choreografine grupe. Žadama, kad 21 val. visų dėmesį prikaustys teatralizuotas automobilių, kuriais prieš 40 metų kurorto svečiai atvykdavo į Palangą paradas. Atriedės „Čaika“, kuria Palangą pasiekdavo garbingi valdžios atstovai, „Zaporožietis“, kuriais atkeliaudavo darbininkai. Iš viso bus galima išvysti apie dešimt senų automobilių, o juose važiuos aštuntojo dešimtmečio apdarais pasidabinę to laiko gyventojai. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Palanga
Parašykite atsiliepimą apie 15min