TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

SGD terminalui – aplinkosaugininkų pritarimas

"Klaipėdos naftos" vizualizacija: SGD terminalui numatyta vieta – ties Kiaulės Nugaros sala Klaipėdos uoste.
„Klaipėdos naftos“ nuotr. / "Klaipėdos naftos" vizualizacija: SGD terminalui numatyta vieta – ties Kiaulės Nugaros sala Klaipėdos uoste.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas priėmė sprendimą, kad SGD terminalo ir su juo susijusios veiklos infrastruktūros objektų statyba bei veikla pietinėje Klaipėdos valstybinio jūrų uosto dalyje ties Kiaulės nugaros sala – leistina.

„Priimtas sprendimas dėl SGD terminalo statybos ir veiklos galimybių reiškia, jog  jau yra baigta koncepcinė projekto fazė. Poveikio aplinkai vertinimo (PAV)  ataskaitai pritarė visos PAV procese dalyvavusios valstybės institucijos (jų buvo  14), – kas įrodo, jog projektu yra tikima ir jis yra reikalingas Lietuvai  užsitikrinant energetinį nepriklausomumą“, - sakė AB „Klaipėdos nafta“ SGD terminalo  direktorius Rolandas Zukas.

Poveikio aplinkai vertinimo (PAV) procesą sudarė trys etapai: planuojamos ūkinės  veiklos (PŪV) poveikio aplinkai vertinimo programos rengimas, pranešimas visuomenei  apie parengtą programą derinimas ir tvirtinimas; PŪV PAV ataskaitos rengimas,  derinimas ir viešas visuomenės supažindinimas; sprendimo priėmimas dėl planuojamos  ūkinės veiklos galimybių ir PAV proceso dalyvių informavimas apie priimtą sprendimą.

Anot R.Zuko, rengiant ir derinant PAV ataskaitą buvo ne vieną kartą inicijuojami  susitikimai su suinteresuotomis institucijomis, asociacijomis. Dokumentas buvo  pristatomas visuomenei, todėl iš ankstinis bendradarbiavimas ir leido užsitikrinti,  kad laiku būtų pateiktos pastabos ir pagal pateiktas pastabas pataisyta/papildyta  PAV ataskaita bei priimtas sprendimas dėl planuojamos ūkinės veiklos galimybių.

PAV tikslas buvo nustatyti, apibūdinti ir įvertinti galimą tiesioginį ir  netiesioginį PŪV poveikį aplinkai (žmonėms, dirvožemiui, žemės gelmėms, aplinkos  orui, vandeniui, klimatui, kraštovaizdžiui, biologinei įvairovei, materialinėms vertybėms ir nekilnojamosioms kultūros vertybėms bei šių aplinkos komponentų  tarpusavio sąveikai); identifikuoti ir pasiūlyti priemones sumažinti PŪV galimą  neigiamą poveikį visuomenės sveikatai ir aplinkos komponentams ar šio poveikio  išvengti; nustatyti ar PŪV leistina pasirinktoje vietoje.

Iškeltiems tikslams įgyvendinti buvo suburtas ir vertinimą atliko įvairių sričių  ekspertų kolektyvas, kurį sudarė apie dvi dešimtis mokslininkų bei ekspertų. PAV  ataskaitos apimtis sudarė 756 psl. ir jo priedai.

PAV ataskaitoje buvo išnagrinėtos 2 galimos būsimo SGD terminalo įrengimo vietos  alternatyvos: I alternatyva – SGD terminalo įrengimas Klaipėdos valstybinio jūrų  uosto dalyje ties Kiaulės nugaros sala, Klaipėdos mieste; II alternatyva – SGD  terminalo įrengimas Baltijos jūroje ties Būtinge, Palangos mieste.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min