Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šį šeštadienį Lietuva taps švaresnė

Akcija „Darom“
Organizatorių nuotr. / Akcija „Darom“
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį šeštadienį, balandžio 16 d., 10 val. visi piliečiai ketvirti metai iš eilės kviečiami švarinti Lietuvos – rinktis iš anksto numatytuose akcijos „Darom 2011“ susirinkimo taškuose, burtis į bendruomenę ir gražinti šalį.

Akcijos dalyviai kviečiami atvykti į „Darom 2011“ dalyvių susirinkimo taškus, kurie paskelbti interneto svetainės www.mesdarom.lt skiltyje „kur eiti?“. Šiais metais Lietuvoje numatoma sutvarkyti daugiau kaip 3.500 vietų. Kiekvienas dalyvių susirinkimo taškas turi savo vadovą. Jis informuos dalyvius, kur sukrauti surinktus atliekų maišus. Šiukšlės bus išvežamos tik iš patvirtintų šiukšlių išvežimo taškų. Maišai su šiukšlėmis, palikti ne išvežimo taškuose, nebus išvežami. Akcijos organizatoriai planuoja, kad iš visų šiukšlių išvežimo taškų šiukšles pavyks išvežti per savaitę. Dalyviai prašomi šiukšlių nepalikti bet kur, o nusprendusius tvarkytis savarankiškai prašo šiukšles išsivežti patiems.

Akcijos „Darom 2011“ dieną dalyviai kviečiami ne tik švarinti gamtą, bet ir rūšiuoti atliekas. Šių metų „Darom“ šūkis: „Kuo mažiau šiukšlių į sąvartynus“. Todėl akcijos dalyviai raginami su savimi atsinešti savo bei draugų senus, stalčiuje dulkančius mobiliuosius telefonus. Talkos vietoje jie bus registruojami ir perduoti senus telefonus superkančiai bendrovei www.senastelefonas.lt. Telefonai bus atnaujinti ir pritaikyti pakartotiniam naudojimui – tai ekologiškiausias būdas atsikratyti nereikalinga elektronikos įranga. Surinkti pinigai už senus mobiliuosius telefonus bus skirti paremti akciją „Darom“.

„Darom 2011“ organizatoriai akcijos dalyvius stengiasi aprūpinti visomis įmanomomis priemonėmis, tačiau ir patys žmonės raginami atsinešti šiukšlių maišų bei pirštinių, kad talkos metu jų nepritrūktų ir darbas vyktų sklandžiai. Kadangi talka vyksta visą dieną, todėl siūloma pasiimti gėrimų bei užkandžių ir, žinoma, negalima pamiršti svarbiausio dalyko, be kurio akcija vargiai įvyktų – geros nuotaikos!

Akcija „Darom“ pirmą kartą surengta 2008 m. Estijos savanorių. Tais pačiais metais Lietuvoje gamtos švarinimo akcijoje dalyvavo keli tūkstančiai savanorių, o „Darom 2010“ dalyvavo 100.000 savanorių, kurie surinko daugiau kaip 12.000 tonų šiukšlių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min