Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 18d. 17:26

Šią savaitę aiškumo dėl nepaskirto ministro nebus – A.Butkevičius turi svarbesnių reikalų

 D.Grybauskaitė ir A.Butkevičius
Frontui. D.Grybauskaitė ir A.Butkevičius

Dėl nepaskirto švietimo ir mokslo ministro kilęs triukšmas nurimo. Premjeras Algirdas Butkevičius išvyko į Kazachstaną, todėl šią savaitę nauja Darbo partijos atstovo kandidatūra prezidentei Daliai Grybauskaitei nebus pateikta.

Laikinasis „darbiečių“ pirmininkas Valentinas Bukauskas naują kandidatą premjerui pateikė penktadienį. Kas jis – neįvardijo, tačiau patikino, jog kandidatas priklauso Darbo partijai.

Premjeras penktadienį aiškino laukiantis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) rašto dėl kandidato patikimumo. V.Bukauskas vylėsi, kad pažyma atkeliaus tą pačią dieną ir premjeras skubiai pateiks kandidatūrą prezidentei, tačiau Vyriausybės vadovas to nepadaręs pirmadienį išvyko į Kazachstaną.

A.Butkevičius penktadienį jau bus grįžęs į Lietuvą, tačiau tą dieną, anot patarėjų,  nebus prezidentės Dalios Grybauskaitės.

A.Butkevičius penktadienį jau bus grįžęs į Lietuvą, tačiau tą dieną, anot patarėjų,  nebus prezidentės Dalios Grybauskaitės.

Todėl švietimo ir mokslo ministerija dar kurį laiką turės pabūti be vadovo. Jai laikinai vadovauja teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

 

Praėjusią ir užpraeitą savaitę tarp premjero ir prezidentės buvo kilęs konfliktas dėl „darbiečių“ į ministrus siūlyto Vydo Gedvilo. D.Grybauskaitė atmetė jo kandidatūrą remdamasi jai STT pateikta medžiaga.

Tuo metu A.Butkevičius aiškino, kad pažymoje apie „darbietį“ nerašoma nieko blogo.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Vydas Gedvilas
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Vydas Gedvilas

Praėjusios savaitės pradžioje „darbiečiai“ aiškino neketinantys siūlyti kito kandidato, tačiau trečiadienį V.Gedvilas paskelbė nebekandidatuojantis.

Antruoju Darbo partijos kandidatu į švietimo ir mokslo ministrus buvo įvardintas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas, tačiau jis tai paneigė.

Tai pat minėta ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkės Audronės Pitrėnienės pavardė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min