Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 24d. 19:22 , Atnaujinta: 2020 spalio 24d. 21:24

COVID-19 susirgo šią savaitę Seime lankęsis V.Simulikas

Valerijus Simulik
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Valerijus Simulik

Seimo rinkimuose dalyvaujantis parlamentaras Valerijus Simulikas užsikrėtė COVID-19. Apie tai jis šeštadienį pranešė feisbuke.

„Gavau atsakymą. Mano koronaviruso testas – teigiamas“, – parašė politikas.

Iki paskutinės minutės jis teigė tikėjęsis, kad atsakymas bus kitoks.

„Vyliausi, jog tai tik peršalimas ar kas nors panašaus. Nieko nepadarysi, yra kaip yra“, – dėstė Seimo narys.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Valerijus Simulik
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Valerijus Simulik

Kol kas jis teigė besigydysiantis namuose ir tikino informavęs visus, su kuriais pastaruoju metu matėsi.

„Gydymo nuo šio viruso, kaip žinia, nėra. Kol kas izoliuojuosi namuose ir lauksiu, kas bus toliau. Kalbėjau su šeimos gydytoja, žinau simptomus, kuriems pasireiškus tikriausiai būčiau vežamas į ligoninę. Kol kas tokių nejaučiu, gal ir nepajusiu.

Esu paskambinęs visiems, su kuriais pastaruoju metu bendravau, perspėjau dėl situacijos“, – įraše dėstė V.Simulikas.

Jis taip pat dėkojo visiems jį nuoširdžiai palaikantiems ir prašė tai daryti ir toliau: „Palaikykite mane ir toliau, jei tik galite. Nebūtinai viešai, komentarais, žinutėmis ar skambučiais. Palaikykite tyliai, kad ir savo mintyse, to pakaks. Ačiū.“

Aš kovosiu su tuo nelemtu virusu – ir jį nugalėsiu. Pamatysite.

„Ir kitas dalykas: tikrai nenuleisiu rankų ir nepasiduosiu. Aš kovosiu su tuo nelemtu virusu – ir jį nugalėsiu. Pamatysite.

Gyvenime kovoti teko daug. Gali būti, kad ši kova bus pati svarbiausia. Ką gi, juo geriau. Dėl to jaučiu tik dar didesnį norą laimėti. Mano žmona, dukra, kiti šeimos nariai yra tie žmonės, dėl kurių privalau tai padaryti.

Cituojant legendinę „Hiperbolę“ – aš dar dainuosiu. Kas norėsit ir galėsit, galėsim padainuoti kartu“, – pozityviai įrašą užbaigė V.Simulikas.

V.Simuliko kolegė „valstiečių“ frakcijoje Agnė Širinskienė patvirtino, kad parlamentaras antradienį dalyvavo Seimo posėdyje ir bendravo tiek su ja, tiek su kitais kolegomis, tačiau pati sako kol kas nematanti poreikio izoliuotis.

„Jis buvo posėdžių salėje, taip. Kadangi aiškus infekcijos židinys, spėju, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras su artimais kontaktais susisieks ir paprašys izoliuotis (...), aš pati su juo penkiolikos minučių tikrai nebendravau, tai buvo prasilenkiant, „laba diena, kaip tau sekasi“. Įvertinus ir tai, kad buvo kaukės... bet jei gausiu kitokias rekomendacijas, tai tada, be abejo, teks jomis sekti“, – sakė ji.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Agnė Širinskienė
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Agnė Širinskienė

A.Širinskienė taip pat sako kol kas nematanti poreikio atšaukti planų rinktis partijos atstovams rinkimų naktį kartu laukti rezultatų.

Savo paskyroje V. Simulikas šią savaitę dalijosi nuotrauka iš susitikimo Vyriausybėje su kancleriu Algirdu Stončaičiu, kurioje matyti, jog arti vienas kito sėdintys politikai nedėvi kaukių.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Austina Vžesniauskaitė sakė, kad NVSC vertins šį konkretų atvejį, kaip ir visus kitus ir ragino visus artimai bendravusius su parlamentaru laikytis bendrų rekomendacijų kol kas vengti kontaktų.

„Specialistai išsiaiškins, su kuo buvo bendrauta, kiek laiko, kokios rizikos buvo kontaktas ir, tokiu atveju, žmonės bus, tikriausiai, izoliuojami. O patys žmonės, jei mano, kad turėjo didelį kontaktą, turėtų patys izoliuotis. Bet specialistai dar turės susisiekti“, – BNS teigė ji.

Laikinai Seimo kanclerio pareigas einantis Marius Žiūkas sako, kad apie šį atvejį kanceliarija yra informuota, pirmadienį planuojama dezinfekuoti parlamento patalpas. Taip pat bus laukiama NVSC informacijos apie privalomą izoliaciją politikams ir kanceliarijos darbuotojams.

„Yra privaloma dezinfekcija patalpų, taip pat (yra nustatomi – BNS) kontaktai, kurie bendravo su Seimo nariu – tiek kanceliarijos darbuotojų, tiek Seimo narių. Manyčiau, kad kontaktus pats Seimo narys galėtų pasakyti geriau. Kadangi posėdžiai kitą savaitę nevyksta – pirmadienį pasikviesime tarnybas. Ir šiaip, dieną prieš posėdį, visada dezinfekuodavome posėdžių salę“, – sakė jis.

Šeštadienį 15min buvo susisiekę su V.Simuliku. Tuomet jis dar nebuvo gavęs COVID-19 tyrimo rezultato. Seimo narys teigė, kad jo būklė panaši kaip paskutines kelias dienas, o temperatūra siekia 38 laipsnius.

V.Simulikas pasakojo, kad guli lovoje, telefonu konsultuojasi su šeimos gydytoju ir gydosi.

„Silpna, temperatūra, ir viskas. Guliu lovoje“, – nurodė Seimo narys.

Apie ligos simptomus V.Simulikas savo „Facebook“ paskyroje pranešė ketvirtadienį. Tuomet jis teigė, kad temperatūra pakilo iki 38,2 laipsnių, kamuoja kosulys. Tą pačią dieną vakare jam buvo atliktas testas.

„Valstiečių“ keliamas V.Simulikas dalyvauja Seimo rinkimuose, dėl mandato kovoja vienmandatėje Saulės apygardoje. Patekęs į izoliaciją, paskutinėmis dienomis jis neturėjo galimybės aktyviai įsitraukti į rinkimų kampaniją.

V.Simulikas dar antradienį dalyvavo Seimo posėdyje, trečiadienį – Seimo Žmogaus teisių komiteto posėdyje. Jo metu parlamentaras dėvėjo medicininę kaukę, tačiau netaisyklingai – kaukė nedengė nosies.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min