Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 23d. 17:12

Šiąnakt prognozuojamas šių metų šalčio rekordas – 28 laipsniai šalčio

Naktinio pasivažinėjimo akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Naktinio pasivažinėjimo akimirka

Sinoptikai iš pradžių prognozavo ne didesnį nei 25–26 laipsnių šaltį, tačiau naujausios prognozės – gerokai žvarbesnės. Pietų Lietuvą (Alytų, Varėną) šeštadienio naktį gali sukaustyti ir rekordinis 28 laipsnių šaltis.

Šeštadienio naktį Lietuvoje sinoptikai žada mažai debesuotą. Vėjas silpnas, tačiau atšiaurus. Vyraujanti temperatūra – 19–24 laipsniai šalčio. Tačiau vietomis termometro stulpelis nukris ir iki 28 laipsnių šalčio. Praėjusią naktį Varėnoje buvo 26 laipsniai šalčio.

Laimė, kaip 15min.lt informavo Vilniaus greitosios pagalbos stoties gydytojai, bent jau sostinėje kol kas neužfiksuota dėl tokio atšalimo nukentėjusių žmonių.

Sekmadienio diena bus saulėta ir sausa. Vėjas silpnas, oro temperatūra – 11–16 laipsnių šalčio – pranešė LTV. Vilniuje – 13–15 laipsnių šalčio.Jei barsukas pamato savo šešėlį (kitaip tariant, jei diena saulėta), išsigąsta ir lenda atgal į savo olą.

Viduržiemio sinoptikas.

Sausio 25-oji (pirmadienis) – viduržiemis. Mūsų senoliai sakydavo, kad šią diena ant šono verčiasi pats rimčiausias sinoptikas – barsukas. Todėl patį viduržiemį, sausio 25-ąją, bus galima pradėti spėlioti, kokia bus antroji žiemos pusė. Senoliai sakydavo: jei  barsukas pamato savo šešėlį (kitaip tariant, jei diena saulėta), barsukas išsigąsta ir lenda atgal į savo olą. Tuomet verčiasi ant kito šono ir šaldžiai miega toliau. Tokiu atveju antroji žiemos pusė bus šalta.

Priešingu atveju, jei dangus debesuotas (o temperatūra atitinkamai aukštesnė), barsukas drąsiai bėgioja po mišką ir nebemiega – pakvimpa pavasariu. Vadinasi, pavasaris bus ankstyvas.

Pasak 15min.lt orų prognozės, pirmadienis Lietuvoje bus saulėtas, tačiau spinduliai skverbsis pro debesis. Todėl sunku prognozuoti antąją žiemos pusę, nors sinoptikai ne kartą yra pareiškę, jog šalčiai išsilaikys dar ilgai. 

Tiksli orų prognozė jūsų miestui

Temos: 2 Šaltis Rekordas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

RESTA 2019

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min