Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 18d. 22:50

Siaučiant pandemijai, NVSC Kėdainių skyrius – vis dar be nuolatinio vadovo

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nacionalinis visuomenės sveikatos centras

Nors pandemija siaučia, jau tuoj bus keturi mėnesiai, kai Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento Kėdainių skyrius neturi nuolatinio vadovo. ​​​​​​​Iki tol Kėdainių skyriui vadovavusi Sandra Buinovskienė paliko pareigas, kai užklupus koronavirusui darbo krūvis pasidarė nebepakeliamas, o į jos prašymus skirti gyvybiškai reikalingą dar vieną etatą ir įdarbinti Kėdainių skyriuje dar vieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistą, net nebuvo sureaguota.

Dirbo padidintu krūviu

„Darbo krūvis dirbant Kėdainių skyriuje visada buvo nemenkas, bet paskutinius trejus metus dirbau padidintu krūviu.

Trūkstant darbuotojų Kauno departamente ir dėl gaunamo didelio srauto dokumentų, rajoniniams skyriams tekdavo padėti su projektavimo dokumentų vertinimu, leidimų-higienos pasų išdavimu.

Prieš keletą metų Kėdainių skyriuje buvo sumažintas etatų skaičius, todėl mano funkcijos tapo dar platesnės ir apėmė paslaugų teikimo vietų vertinimą ir leidimų išdavimą, statybų projektų, žemėtvarkos dokumentų vertinimą, poveikio aplinkai atrankų vertinimą, dalyvavimą ekstremalių situacijų valdyme, gyventojų ir juridinių asmenų konsultavimą, dalyvavimą užkrečiamųjų ligų valdyme ir pan.

Prasidėjus pandemijai prioritetas buvo teikiamas pastarajai. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas asmenų, įstaigų konsultavimui, tarpžinybiniam bendradarbiavimui.

Kadangi esu iš tų žmonių, kurie darbą atlieka atsakingai, neatmestinai, tad darbo valandų atlikti visoms kitoms tiesioginėms funkcijoms nebeužtekdavo, jų imtis tekdavo po darbo ir savaitgaliais.

Dirbti tokiomis sąlygomis buvo sudėtinga, tad dar rugpjūčio mėnesį patalpinau į NVSC dokumentų valdymo sistemą prašymą papildomam etatui skirti.

Kurį laiką nesulaukusi jokio konkretaus atsakymo nusprendžiau pateikti prašymą išeiti iš darbo“, – S.Buinovskienė įvardija priežastis, kodėl atsisakė einamų pareigų.

Baigėsi rugsėjo 25 dieną

Oficialiai S. Buinovskienės darbas NVSC Kėdainių skyriuje baigėsi rugsėjo 25 dieną ir nuo tada šiam skyriui vadovauja bei už efektyvią sveikatos centro veiklą yra atsakinga NVSC Kauno departamento Jonavos skyriaus vadovė Jurgita Arbočienė.

Kodėl beveik keturis mėnesius, pačiu sunkiausiu metu, kai pandemija siaučia visu smarkumu, NVSC Kėdainių skyrius neturi nuolatinio vadovo?

Organizavimas užtruko

„NVSC informuoja, jog jų tikslas – kad visos tarnybos turėtų nuolatinius vadovus, todėl konkursai organizuojami į visas Kėdainių skyriaus valstybės tarnautojų vietas.

Šį kartą konkursų organizavimas užtruko, kadangi visos pajėgos yra skiriamos šalyje vyraujančios pandemijos suvaldymui.

Tačiau kol neįvyko konkursai, NVSC turimais žmogiškaisiais ištekliais, laikinai paskirdami darbuotojus reikiamoms funkcijoms atlikti, užtikrina visų funkcijų atlikimą Kėdainių skyriuje“, – NVSC atsakymą į iškeltą klausimą pateikė J.Arbočienė.

Darbas atliekamas efektyviai

Elementaru, jog tuo pačiu metu dirbti ir Kėdainiams, ir Jonavai, norint kokybiškai įgyvendinti užsibrėžtus tikslus – nelengva. Ar nelieka Kėdainiai podukros vietoje?

Anot Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus, rajono savivaldybei nepriimtina, jog NVSC Kauno departamento Kėdainių skyrius iki šiol neturi nuolatinio vadovo, tačiau A.Kacevičius pabrėžia ir tai, jog laikinojo vadovo dėka ši tarnyba savo darbą ir pavestas funkcijas vis tik atlieka gerai.

A.Kacevičius džiaugiasi, jog NVSC Kėdainių skyrius, net ir neturėdamas nuolatinio vadovo įtemptos pandeminės situacijos metu išlieka stiprus ir dirba efektyviai.

Sutelkė jėgas

„Sveikatos centro veikla šiuo metu yra itin svarbi mūsų rajonui sritis.

Nors nuolatinio vadovo NVSC Kauno departamento Kėdainių skyrius neturi, tačiau, mano manymu, sveikatos centro veiklą efektyviai kuruoja ir laikinoji vadovė.

Su J.Arbočiene palaikome glaudžius ryšius. Kada reikia informacijos, visada susiskambiname, kiekvieną savaitę susitinkame nuotoliniuose susitikimuose, drauge su kitų medicinos įstaigų vadovais aptariame epidemiologinę situaciją.

Efektyvesnio darbo rezultato padeda siekti Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė su savo komanda.

Sutelkę bendras jėgas siekiame pagrindinio tikslo dėl Kėdainių krašto ir jo žmonių gerovės“, – sako A.Kacevičius.

Turi dirbti visi

Buvusios ilgametės NVSC Kauno departamento Kėdainių skyriaus vadovės Onos Šulcienės nuomone, siekiant stabilizuoti Kėdainių miesto pandeminę situaciją turi dirbti visi.

„Kėdainių miesto pandeminės situacijos stabilizavimui ypatingai reikia susitelkimo ir vienybės.

Šioje situacijoje turi dirbti visi išvien: ne tik sveikatos centro specialistai, bet ir savivaldybės gydytoja, ir ligoninė, ir Pirminės sveikatos priežiūros centras.

Tik šių įstaigų bendros veiklos rezultatas nuves mus prie taip norimo tikslo – besistabilizuojančios situacijos.

Šiuo metu tarnybų darbo krūviai labai dideli, todėl atlikti paskirtą darbą nėra taip paprasta, tačiau galime pasidžiaugti, jog specialistai susitvarko“, – savo įžvalgomis pasidalijo O. Šulcienė.

rinkosaikste.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min