Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugsėjo 25d. 14:13 , Atnaujinta: 2014 rugsėjo 25d. 15:22

Šiauliai nusprendė nutraukti sutartį su rusiško kapitalo bendrove „Rail Skyway Systems“

Šiauliuose planuojama „Skyway“ laboratorija
Šiauliuose planuojama „Skyway“ laboratorija
Ketvirtadienį Šiaulių miesto taryba balsų dauguma nusprendė nutraukti pasirašytą investicijų sutartį su UAB „Rail Skyway Systems Ltd“. Už sutarties nutraukimą balsavo 15 tarybos narių, 6 susilaikė. Šiauliuose Vasiukų nebus, tačiau politinės aistros dar kunkuliuoja. Dėl anksčiau pasirašytos investicijų sutarties posėdyje kaltintas net sovietinių laikų hipnotizuotojas Anatolijus Kašpirovskis.

Šiaulių miesto taryba nusprendė nutraukti investicijų sutartį su UAB „Rail Skyway Systems Ltd“. Taryba, kuri rugpjūčio 28 dieną patvirtino, o rugsėjo 9 dieną pasirašė investicijų sutartį, rugsėjo 25 dieną nusprendė ją nutraukti. Toks buvo ir premjero Algirdo Butkevičiaus žodinis pasiūlymas merui Justinui Sartauskui.

Tarybos narė konservatorė Birutė Paplauskienė sutarties priėmimą palygino su hipnozės meistro Anatolijaus Kašpirovskio seansu.

„Rail Skyway Systems Ltd“ jau rugsėjo 10 dieną į savivaldybės sąskaitą pervedė milijoną litų žadėto užstato.

Premjeras A.Butkevičius Šiaulių merui J.Sartauskui, viešėdamas Šiauliuose, prasitarė turintis dokumentą, įrodantį kad UAB „Rail Skyway Systems Ltd“ buvimas šalia karinio Zoknių oro uosto yra nepageidaujamas.

Meras skubiai įtraukė sutarties nutraukimo klausimą į artimiausio tarybos posėdžio darbotvarkę.

Prieš balsavimą kilo nemenkos diskusijos į vienus vartus. Buvo skaitomos ir sakomos karštos kalbos apie gėdingos sutarties pasirašymą. Tarybos nariai reikalavo merą įvardinti, kokiais konkrečiai dokumentais vadovaujamasi, siūlant nutraukti sutartį.

Vitalio Lebedžio nuotr./„Skyway“ laboratorijos sutarties pasirašymas
Vitalio Lebedžio nuotr./„Skyway“ laboratorijos sutarties pasirašymas

Tarybos narė konservatorė Birutė Paplauskienė sutarties pasirašymą palygino su hipnotizuotojo Anatolijaus Kašpirovskio seansu. Taip pat kilo klausimų, ar Šiauliai, grąžindami jau įmokėtą bendrovės milijoną, neturės sumokėti dar vieno milijono.

Šiauliuose planuojama „Skyway“ laboratorija
Šiauliuose planuojama „Skyway“ laboratorija

Meras pasiūlė balsuoti už bereikšmių diskusijų nutraukimą. Tam pritarė 18 tarybos narių. Netrukus buvo balsuojama už sutarties nutraukimą. 15 pritarė nutraukimui. 6 susilaikė. Buvo bandoma politikuoti ir po sprendimo priėmimo.

Sutartis – į vienus vartus

Šiaulių meras Justinas Sartauskas teigia, kad sutartis buvo palanki miestui. Bendrovė pagal ją privalėtų per trejus metus įkurti 150 darbo vietų, investuoti mažiausiai 60 mln. litų. Žadėta investuoti 260 mln. eurų, kurie greičiausiai ir suviliojo tarybos narius, balsuojant už sutarties pasirašymą.

Suviliojo žadėta 260 milijonų eurų investicija.

Savivaldybė įsipareigojo tik suteikti sklypus. Bendras jų plotas – beveik 30 hektarų. Buvo prašoma mažiausiai dešimties hektarų, tačiau savivaldybė skyrė daugiau.

Bendrovė „Rail Skyway Systems Ltd“ Šiauliuose tikėjosi kurti ir išbandyti styginiais bėgiais lekiančius traukinius.

Teigiama, kad traukinys ant tokių stygų gali išvystyti ir 500 kilometrų per valandą greitį. Šie traukiniai rieda ant labai įtemptų stygų, įvilktų į tvirtą apvalkalą. Tarybos posėdyje „Rail Skyway Systems Ltd“ atstovų nebuvo. Laukiama, kokia bus jų reakcija į tarybos sprendimą.

Būgštavimai dėl rusiško Trojos arklio

Nemažai tarybos narių laikosi nuomonės, kad „Skyway“ suviliojo žadėdama neregėto dydžio investicijas. Kitaip tariant, tarybai buvo proga priimti pasiūlymą, kuris kelis kartus viršija visos savivaldybės metinį biudžetą.

Tarybai buvo proga priimti pasiūlymą, kuris kelis kartus viršija visos savivaldybės metinį biudžetą.

Užliūliavo negausiai pristatyme dalyvavusius tarybos narius, jog Šiauliuose bus gaminami styginiais bėgiais lekiantys traukiniai, gabenantys birius arba skystus krovinius ir keleivius. Panašios technologijos naudojamos Japonijos didmiesčiuose.

Lietuvos bankas, atliekantis finansinių priemonių rinkų priežiūros funkcijas, prabilo apie neaiškius grandiozinio investuotojo finansus.

Viešai įspėjo investuotojus dėl interneto svetainėse paskelbto kvietimo investuoti į akcijas be kompetentingos institucijos patvirtinto prospekto.

Arvydas Anušauskas, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, viešai prabilo apie nuslėptą „Skyway“ veidą. Jis rašė, kad gražiai reklaminiuose straipsniuose įsuktas produktas turi ir neskelbiamą istorijos pusę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min