Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliai spaudos veidrodyje: Alkoholikus gydantys medikai jaučia pavojų

„Gaidžio“ laikrodis
Alvydo Januševičiaus nuotr. / „Gaidžio“ laikrodis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių spaudoje – incidento ligoninėje atgarsiai ir analizė. Alkoholinės psichozės ištiktas jaunuolis užpuolė ir sužalojo slaugytoją. Pasirodo, kad medikams tai kasdienybė. Taip pat rašoma apie nykstančią profesiją – laikrodininkus.

„Šiaulių kraštas“ primena, kad ant­ra­die­nio va­ka­rą Res­pub­li­ki­nės Šiau­lių li­go­ni­nės Nefrolo­gi­jos-tok­si­ko­lo­gi­jos sky­riaus laip­ti­nė­je medicininėmis žirklėmis su­ža­lo­ta slaugytoja.

Alkoholikų psichozės – kasdienybė

Si­tua­ci­ją, ga­lė­ju­sią pa­si­baig­ti iš­ties liūd­nai, pa­ko­men­ta­vo sky­riaus ve­dė­jas ne­fro­lo­gas Algir­das Ta­mo­šai­tis. Smū­gių bū­ta į vei­dą, au­sį, žirk­lių aš­me­ni­mis per­rėž­tas kak­las.

Slaugy­to­ja nuo grės­min­gų smū­gių sten­gė­si ap­si­gin­ti pri­si­deng­da­ma ran­ko­mis. Tuo­met pik­ta­da­rys smo­gė ir per­dū­rė pa­kel­tą del­ną.

Li­go­ni­nės dra­bu­žiais vil­kin­tį jo­niš­kie­tį polici­ja su­lai­kė už ke­lių šim­tų met­rų nuo Respublikinės li­go­ni­nės esan­čio­je Šat­ri­jos gat­vė­je. Jis už­da­ry­tas į areš­ti­nę.

„Il­ga­lai­kis al­ko­ho­lio var­to­ji­mas su­ke­lia ne tik ke­pe­nų ir ki­tų or­ga­nų pa­žei­di­mus, bet ir psicho­zę. Žmogus ma­to dra­ko­nus, velnius ir vi­sus ki­tus juos puo­lan­čius pa­da­rus“, – pa­tir­ti­mi da­li­ja­si sky­riaus ve­dė­jas.

Sky­riu­je nė­ra ir nie­ka­da ne­bu­vo bu­din­čio po­li­ci­nin­ko, „Sa­vo aki­mis ma­čiau, kaip alko­ho­li­nės psi­cho­zės iš­tik­tas pa­cien­tas per­len­kė me­ta­li­nę lo­vą, pa­skui spy­rė į du­ris. Koja su­lin­do. Ge­rai, kad neibega­lė­jo jos iš­trauk­ti, tuo mo­men­tu mums pa­vy­ko tą vy­rą suriš­ti“, – sa­ko ve­dė­jas.

Laikrodžiai grįžta į madą

Etaplius.lt rašo apie nykstančią profesiją – laikrodininkus. Šiauliuose suremontuoti laikrodį galima vos keliose vietose.

Dabar klientų srautai vėl pagausėjo, mat jaunimui laikrodis – mados reikalas.

Beveik penkiasdešimt metų laikrodininku dirbantis Albinas Tamutis svarsto, kas mechanizmus taisys vėliau, kai išmirs senoji laikrodininkų karta, mat dabar tokių specialistų jau neberuošia.

A.Tamutis laikrodžius taisyti ėmėsi nuo šešiolikos metų, vėliau laikrodininko specialybę įgijo Šiauliuose, profesinėje technikos mokykloje, stažavo Vilniuje, turi aukščiausią meistro kategoriją.

Okupacijos metais, kai būdavo numatytos normos, per dieną tekdavo pataisyti po 20–25 laikrodžius.

Dabar klientų srautai vėl pagausėjo, mat jaunimui laikrodis – vėl mados reikalas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min