Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 4d. 11:05

Šiauliai spaudos veidrodyje: Ar reikėtų uždaryti Akmenės ligoninę dėl asbesto vamzdžių?

Rimantė Šalaševičiūtė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rimantė Šalaševičiūtė

Šiaulių spauda mirga nuo infrastruktūrinių problemų. Vieni neturi kur padėti konteinerio. Kiti, kolektyvinių sodų gyventojai, miesto valdžiai yra šiauliečiai, tačiau kelias iki jų ir visos komunikacijos – niekieno. O Akmenės ligoninėje – skandalas dėl asbestinių ventiliacijos vamzdžių.

„Šiaulių kraštas“ nušviečia svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­rės Ri­man­tės Ša­la­še­vi­čiū­tės vizitą Naujosios Akmenės ligoninėje. Čia įvyko pokalbis apie ligoninėje veikiančią ven­ti­lia­ci­jos sis­te­mą iš as­bes­ti­nių vamz­džių.

Mi­nist­rė patarė laikyti liežuvį už dantų: „Tik nie­kam nepasakokit“.

Pa­gal Eu­ro­pos Są­jun­gos nu­sta­ty­tus nor­ma­ty­vus gy­dy­mo įstai­goms li­go­ni­nė tu­rė­tų bū­ti už­da­ry­ta. Ligoninė nuolat renovuojama, tačiau vamzdžiams pinigų trūksta.

Ra­jo­no me­ras V.Mit­ro­fa­no­vas prasitarė: „Mes ga­li­me ir už­dus­ti dėl ven­ti­lia­ci­jos sis­te­mos – ji te­bė­ra iš as­bes­ti­nių vamz­džių“.

Mi­nist­rės žiniomis, kavines su tokiomis ventiliacijos uždaro. Tas pats būtų ir ligoninei. Patarimas nuskambėjo makabriškai: „Tik nie­kam nepasakokit“.

Į dienraščio „Šiaulių naujienos“ redakciją kreipėsi pasipiktinęs šiaulietis, kuris teigė, kad Gegužių-Lieporių gatvių sankryžoje esantys buitinių atliekų konteineriai, skirti Sevastopolio g. 5 ir 3 namams, pastatyti tiesiog ant važiuojamosios kelio dalies ir kelia didžiulę grėsmę tiek pėsčiųjų, tiek transporto priemonių vairuotojų saugumui. Paaiškėjo, kad daugiabučių kiemuose ankšta ne tik automobiliams, bet ir konteineriams.

Etaplius.lt rašo, kad sodų bendrijų nariai, nebeapsikentę ilgus metus varginančių nepatogumų dėl duobėtų kelių ir gatvių, prašo sodininkų bendrijas integruoti į bendrą miesto infrastruktūrą.

Miesto vadovai neprieštarauja ir sako telaukiantys Vyriausybės patvirtintos naujos tvarkos, kuri leistų įgyvendinti tokius planus. Savo ruožtu sodininkai atkerta, kad tai tik saldūs pažadai, kuriais miesto valdžia juos maitina jau dvejus metus, o konkrečiu veiksmų esą nesiima.

Sodų bendrijos neturi aiškaus statuso – tai nei miestas, nei gyvenvietė. Rėkyvos sodų bendrijose ir Medelyno seniūnijos „Gubernijos“ soduose yra daugiau nei 4000 sklypų, kuriuose gyvena per pustrečio tūkstančio žmonių, čia deklaravusių savo gyvenamąją vietą.

„Kelias yra, infrastruktūra: vandentiekis, kanalizacija, nuotėkos. Kodėl sodo gyventojas, mokėdamas tuos pačius mokesčius, gauna ne tas pačias sąlygas? Kelius turi tvarkyti savivaldybė. Dveji metai merai blokuoja šitą įstatymą“, – sako Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos valdybos narys Algirdas Jakštas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min