Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 7d. 09:51

Šiauliai spaudos veidrodyje: Keliuose žmonės žūsta dėl beprotiško greičio ir juodo girtavimo

Avarija Panevėžio aplinkkelyje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Avarija

Šiaulių spauda varto statistiką. Žūtys keliuose, savižudybės, X, Y ir Z kartų santykiai. Aišku viena, kad girto ir neatsargaus vairuotojo ar pėsčiojo nuo mirties neapsaugos jokie žiedai ar gulintys policininkai. Bandančius žudytis mokame tik iš kilpos ištraukti, o ne padėti jiems gyventi.

Dienraštis „Šiaulių kraštas“ apžvelgia 2014 metų juodąją statistiką keliuose. Lie­tu­vos keliuo­se 2014 me­tais žu­vo 265. Šiau­lių ap­skri­ty­je –  26.

Šiau­lių ap­skri­ties vy­riau­sio­jo po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to Ke­lių po­li­ci­jos biu­ro vir­ši­nin­kas Kęs­tu­tis Di­čius įvar­di­ja, kad mirčių keliuose statistika 2014 metais Šiaulių apskrityje buvo prasčiausia Lietuvoje.

2014 me­tais Šiau­lių apskrities ke­liuo­se žu­vo 11 pėsčiųjų.

Pa­sak jo, tarp 2014 me­tais ap­skri­ty­je žu­vu­sių – ir au­to­mo­bi­lių, ir dvi­ra­čių, ir mo­to­cik­lų vai­ruo­to­jai, ir ke­lei­viai. Di­džiau­sią tra­giš­kos sta­tis­ti­kos da­lį uži­ma pės­tie­ji – jų 2014 me­tais Šiau­lių ap­skri­ties ke­liuo­se žu­vo 11.

Šiau­lių ap­skri­ties po­li­ci­ja 2014 me­tais už­fik­sa­vo 34 tūks­tan­čius 865 Ke­lių eis­mo tai­syk­lių pa­žei­di­mus (2013-ai­siais – 31 tūks­tan­tį 193).

Vals­ty­bės įmo­nės „Šiau­lių re­gio­no ke­liai“ Sau­gaus eis­mo vy­res­ny­sis spe­cia­lis­tas An­ta­nas Vai­do­na­vi­čius tra­giš­ką si­tua­ci­ją ke­liuo­se api­bend­ri­na ke­liais žo­džiais: be­pro­tiš­kas grei­tis ir juo­das gir­ta­vi­mas. Šiuo me­tu Šiau­lių re­gio­no ke­liuo­se fik­suo­ja­mos vi­so la­bo ke­tu­rios juo­do­sios dė­mės. Prieš de­šimt­me­tį jų bu­vo trys de­šim­tys.

Dažniausiai žudosi 45-54 metų asmenys. Vyrai – penkis kartus dažniau už moteris.

Dienraštis „Šiaulių naujienos“ rašo apie nemažėjantį savižudybių skaičių.

Valstybinio psichikos sveikatos centro duomenimis, Lietuvoje 2013 metais žudėsi penkiamečiai ir senukai, tačiau dažniausiai žudosi 45-54 metų asmenys. Vyrai – penkis kartus dažniau už moteris.

Tarp minėto amžiaus atstovų iš šimto tūkstančių žmonių nusižudo per šimtą vyrų, o moterų  iš to paties skaičiaus – per 20.

Psichikos sveikatos centro direktorė Ona Davidonienė teigia, kad darbas dėl savižudybių prevencijos vyksta chaotiškai: „Iki šiol kitų žinybų veiklos niekas nekoordinavo. Visos dėlionės detalės buvo išsibarsčiusios. Bandant detales sujungti į vieną paveikslą, paaiškėdavo kad vienos trūksta, o kai kurių yra net po kelias.“

„Etaplius.lt“ rašo, kad tėvai, darželių auklėtojai, mokytojai ar darbdaviai turėtų mažiau nusivylimų, jei labiau pasigilintų į kartų skirtumus. Tai Raimondos Alonderienės, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto docentės, patarimas.

Kaip skirstomos kartos? Pagal gimimo metus.

Prarastoji karta – 1883-1900, Didžioji karta – 1901-1924, Tylioji karta – 1925-1942, Kūdikių bumo karta – 1943-1960, X karta – 1961-1981, Y arba tūkstantmečio karta – 1982-2004. Jaunesni – Z arba interneto karta.

O kas po jų? Kadangi raidynas baigiasi, sociologas Markas Makkrindlas teigia, kad Z kartą pakeis Alfa karta, kuri greičiausia bus labiausiai išsilavinusi – mokytis pradės anksčiau ir mokysis ilgiau.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min