TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliečiai norėtų vaikų garbei sodinti medelius

Parkas prie Šiaulių ligoninės
Vadimo Simutkino nuotr. / Parkas prie Šiaulių ligoninės
Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
A A

Šiaulietė pateikė pasiūlymą – šalia Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos esančiuose žaliuose plotuose įkurti „Gyvybės parką“, kuriame atžalų susilaukę tėvai galėtų pasodinti po medelį.

Medelių sodinimas taptų gražia tradicija

„Šalia šios ligoninės yra labai dideli žali plotai. Kodėl jų nepanaudojus? Jei tėveliai susilauktų berniuko, galėtų pasodinti ąžuoliuką, jei mergaitės – liepaitę“, – idėjomis dalijosi medike prisistačiusi moteris, pridurdama, kad tai taptų ne tik gražia tradicija, bet tuo pačiu mieste atsirastų vieta, kurioje galėtų pasivaikščioti ir ligoninės pacientai, ir kiti šiauliečiai.

Dažna šeima iš kartos į kartą perima tradiciją – gimus vaikui sodinti medelį.

Tuo metu Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė Zita Katkienė informavo, kad tokia tradicija jau gyvuoja. 2012 metų pabaigoje Moters ir vaiko klinikos teritorijoje buvo įkurtas „Saulėtas šeimos parkelis“. Tąkart kelios Šiaulių bendrovės padovanojo 10 ąžuoliukų, 10 liepaičių ir durpių, kurių dėka medeliai auga jiems tinkamame dirvožemyje.

Graži tradicija buvo tęsiama pernai. Į medelių sodinimo šventę susirinko ne tik mamytės su vaikais, gimusiais šioje klinikoje. Penkiolika liepaičių atvežė ir jas sodinti padėjo Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto dėstytojai ir studentai, taip nusprendę pažymėti savo veiklos 15 metų sukaktį.

Idėją pasiūlė mamos

„Dažna šeima iš kartos į kartą perima tradiciją – gimus vaikui sodinti medelį. Deja, ne kiekviena šeima, gyvenanti mieste, turi galimybę sodinti medį, nes gyvena daugiabutyje. Tokią problemą išsakė pačios mamos, prieš kelerius metus Moters ir vaiko klinikoje susilaukusios mažylių. Jos ir pasiūlė idėją įkurti parkelį, kuriame medelius sodintų šioje klinikoje kūdikių susilaukusios šeimos“, – pasakojo Z. Katkienė.

Jos teigimu, parkelio sodinimo šventėse noriai dalyvauja jaunos šeimos, kurios sodina medelius savo atžalų, gimusių Moters ir vaiko klinikoje, garbei. Pasak Moters ir vaiko klinikos ūkio vedėjos Lauros Zutkienės, tikimasi, jog ši idėja pasklis mieste ir kitose parkelio sodinimo akcijose dalyvaus daugiau šeimų, sodinsiančių medelius šiame parkelyje.

„Šiaulių naujienos“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min