Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulietė nustebo: pati to nežinodama ėmė remti Artūro Zuoko partiją

Lietuvos laisvės sąjunga
A.Primost/15min nuotr. / Lietuvos laisvės sąjunga
Šaltinis: 15min
3
A A

Šiaulių rajone gyvenanti Birutė jau kuris laikas svarsto, kodėl 1 proc. jos sumokamo Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) nuo gegužės pervedama į Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) sąskaitą. Moteris tikina partijai pinigų neskyrusi, tuo metu LLS atsakingasis sekretorius Žilvinas Šilgalis tikina, jog partija tikrai neužsiima niekuo nelegaliu: „Tik paskutinis kvailys arba savižudis galėtų šitaip elgtis.“

Prieš kelias savaites Šiaulių rajono gyventoja Birutė (pavardė redakcijai žinoma – aut.) sulaukė Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) laiško, kuriame ji informuojama, kad gegužės 2 dieną VMI gavo jos prašymą 1 proc. sumokamo GPM skirti Lietuvos laisvės sąjungai (liberalams).

Anot VMI, Birutės vardu prašymas buvo atsiųstas paštu.

„Žinokit, kad jokio prašymo aš nerašiau. Ir jokios liberalų sąjungos aš remti net nesiruošiau. Tarp kitko, aš priklausau Darbo partijai ir aš galėjau tą procentą pervesti Darbo partijai. Bet aš nerašiau“, – 15min tvirtino šiaulietė.

Jos teigimu, VMI savo laiške paaiškino, kad į ją kreipėsi siekdama įsitikinti, ar ji iš tiesų pareiškė valią paremti partiją, ir paprašė tai patvirtinti arba paneigti.

To Birutė 15min teigė dar nepadariusi – gyvena kaime, kompiuterio neturi, o nuvykti į VMI Šiaulių skyrių nerado laiko.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./rakų gyventojai iš valdžios nieko nesitiki ir savo laimę kuria patys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./rakų gyventojai iš valdžios nieko nesitiki ir savo laimę kuria patys

VMI ieško piktnaudžiavimo atvejų

VMI atstovas spaudai Darius Buta 15min paaiškino, kad jau kelerius metus besibaigiant vasarai inspekcija gyventojams išsiuntinėja pranešimus apie jų gautus prašymus skirti paramą partijoms ar organizacijoms. Anot jo, ši prevencinė priemonė yra skirta nustatyti galimus piktnaudžiavimo atvejus, kai, pasinaudojus asmens duomenimis, pateikiamas prašymas, apie kurį žmogus nieko nežino.

„VMI, sulaukusi mokesčių mokėtojų pagalbos, gali lengvai nustatyti piktnaudžiavimo atvejus, sustabdyti paramos skyrimą ir pradėti tyrimą. Mokesčių administratorius itin kruopščiai nagrinėja „popierinius“ prašymus“, – sakė jis.

Darius Buta
Darius Buta

Jei pasitaiko taip, kaip Birutės atveju, VMI visą informaciją perduoda teisėsaugai, nes tai yra dokumentų klastojimas bei neteisėtas asmens duomenų panaudojimas.

D.Butos teigimu, dažniausiai pasitaikantis atvejis – kai gyventojui nežinant, pasinaudojus jo vardu, pateikiami prašymai skirti paramą įvairioms organizacijoms.

Pasak atstovo spaudai, pernai VMI gavo 219 pranešimų apie galbūt suklastotus prašymus, per šiuos metus – 162, ir jie plaukia toliau.

Atsakingasis sekretorius: tai būtų visiškas įžūlumas

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atsakingasis sekretorius Ž.Šilgalis 15min teigė, kad partijos atstovai prašymų skirti mokesčio dalį už kitus asmenis tikrai nerašo.

Jis teigė, kad teisėsauga, į kurią turėtų kreiptis VMI, viską išsiaiškins.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Žilvinas Šilgalis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Žilvinas Šilgalis

„Būna, kad žmonės parašą padeda, gal neįsigilinę, paskui pradeda abejoti. Aš tikrai nežinau šio atvejo, nes tokių rėmėjų yra labai daug“, – sakė jis.

Ž.Šilgalio teigimu, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) per praėjusius metus surinko 50 tūkst. eurų iš gyventojų paaukoto 1 proc. GPM. Kai kurių partijų surenkama suma, jo žiniomis, yra apie 200 tūkst. eurų.

Aš tikrai žinau, kad mes sąmoningai už kitus žmones nieko nepildėme. Nes tai būtų visiškas įžūlumas, nachališkumas ir visiška neperspektyva.

„Visi partijos nariai, giminaičiai, artimieji atsispausdina formas, eina, kalbina draugus ir pažįstamus. Juk tai labai paprasta – forma parengta, parašą padėjai... Gal kuris žmogus pasirašė ir pamiršo“, – svarstė partijos atstovas.

Jis pabrėžė, kad jeigu kam kilo abejonių, ar pasirašė, įstatymų nustatyta tvarka reikia viską išsiaiškinti.

Ž.Šilgalis teigė, kad artėja rinkimai, todėl jis neatmeta ir provokacijų galimybės.

„Aš tikrai žinau, kad mes sąmoningai už kitus žmones nieko nepildėme. Nes tai būtų visiškas įžūlumas, nachališkumas ir visiška neperspektyva. Taigi žmonės gauna ataskaitas, jie mato. Be jo valios taip padaryti...“, – sakė jis ir pridūrė, kad taip galėtų elgtis tik paskutinis kvailys ar savižudis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min