Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 11d. 09:52

Šiaulių aplinkosaugininkai nustatė tris šiurkščius medžioklės taisyklių pažeidimus

Sumedžiotas danielius su ginklu
Aplinkos apsaugos departamento nuotr. / Pakruojo rajone nustatytas medžiotojas, neteisėtai sumedžiojęs danielių.
Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams praėjusi savaitė buvo itin darbinga. Pakruojo rajone nustatytas medžiotojas, neteisėtai sumedžiojęs danielių. Taip pat nustatyti du asmenys nelegaliai medžioję Šiaulių rajone ir neturintys leidimo ginklui. Pažeidėjams gresia administracinė ir baudžiamoji atsakomybė, rašoma departamento pranešime žiniasklaidai.

Pagal rinktą informaciją, aplinkosaugininkai laukdami pasaloje, Pakruojo rajone, „Sukmedžio“ medžioklės plotuose, pastebėjo švysčiojantį prožektorių ir šūvius.

Inspektoriams patikrinus medžioklės vietą nustatyta, kad asmuo danielių sumedžiojo draudžiamu medžioklės būdu – jį apšviečiant šūvio metu su prie šautuvo primontuotu prožektoriumi.

„Norime pabrėžti, kad tokį prožektorių, kuris yra pritaisytas prie šautuvo galima naudoti tik medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras tykojant, su šunimis arba ieškant sužeistų žvėrių. Šiuo atveju asmuo, nušovęs danielių, šiukščiai pažeidė Lietuvos Respublikos Medžioklės taisykles“,– teigia Šiaulių aplinkos apsaugos gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas Gediminas Cinkutis.

Kilus įtarimui dėl medžiotojų blaivumo, aplinkosaugininkai iškvietė policijos pareigūnus. Dviem iš keturių medžiotojų nustatytas 0,74 ir 0,95 promilės girtumas, tarp jų ir medžioklės vadovui, kuris nušovė danielių.

Dėl neteisėtu būdu sumedžioto gyvūno ir vykdytos medžioklės, naudojant šaunamąjį ginklą ir būnant neblaiviu, iš medžiotojo paimtas ginklas ir sumedžiotas gyvūnas.

Pažeidimą padariusiam asmeniui už neteisėtai sumedžioto danielio patiną, teks sumokėti gyvūnijai padarytą žalą – 6134,70 eurus. Medžioklės vadovui gresia administracinė atsakomybė už medžiojimą draudžiamomis priemonėmis ir gresia bauda iki 1700 eurų. Taip pat sprendžiamas klausimas dėl asmens neblaivumo.

Kitą dieną taip pat pagal aplinkosaugininkų turimą informaciją, Šiaulių rajone, Lygudų medžioklės plotuose buvo pastebėtas palauke važinėjantis visureigis. Aplinkosaugininkams apžiūrėjus įtartiną automobilį pastebėtas šautuvas su nelegaliu priedėliu – garso slopintuvu ir šoviniais.

„Apklaustas automobilio vairuotojas teigė, kad yra medžiotojas ir atvyko prie bokštelio su tikslu papildyti šėryklą pašaru, o ginklas yra su juo kartu atvykusio draugo, kuris dar negrįžęs iš miško. Asmuo, kuriam priklausė ginklas vengė pasirodyti, kurį laiką slėpėsi miške, tačiau sužinojęs, kad yra pastebėtas priėjo ir paaiškino, kad jis yra ginklo savininkas“, – pasakoja aplinkosaugininkas.

Aplinkos apsaugos departamento nuotr./Ginklas su prožektoriumi
Aplinkos apsaugos departamento nuotr./Ginklas su prožektoriumi

Asmenys, paprašyti aplinkosaugos pareigūnų, nepateikė nei medžioklės lapo, nei ginklo dokumentų, todėl buvo iškviestas policijos ekipažas. Atvykę policijos pareigūnai sulaikė asmenį, kuriam priklausė nelegalus šautuvas ir konfiskavo ginklą.

Pažeidėjams bus taikoma administracinė atsakomybė ir bauda iki 1700 eurų dėl nelegaliai vykdytos medžioklės ir gresia automobilio konfiskacija. Už nelegalaus ginklo turėjimą, asmeniui taip pat gresia baudžiamoji atsakomybė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

07:19
00:29
21:57

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min