Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių apygardos teisme praktikos semsis savanoriai iš Šiaurės Lietuvos kolegijos

Temidė, teisingumo deivė
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Temidė, teisingumo deivė
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 18 dieną Šiaulių apygardos teismas ir Viešoji įstaiga Šiaurės Lietuvos kolegija pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Istorinį dokumentą kolegijos bibliotekos salėje iškilmingoje aplinkoje savo parašais sutvirtino teismo pirmininkas Vytautas Kursevičius ir Kolegijos direktorius Mykolas Dromantas. Šis aktas reikšmingas tuo, kad Lietuvos teismų šių laikų istorijoje ryžtingai žengiama teismų darbo kokybės tobulinimo keliu.

Vytautas Jončas, Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene, informavo, kad ši sutartis sudaryta siekiant plėtoti teismo ir kolegijos ryšius, skatinti bendradarbiavimą profesinės praktikos, kvalifikacijos kėlimo srityse, užtikrinti kolegijos dėstytojų ir studentų galimybes atlikti mokslinius ir praktinius tyrimus teismų veiklos srityje.

Studentai bus apmokyti rezonansinėse bylose, teikti būtiną pagalbą. 

Teismo pirmininkas Vytautas Kursevičius teigia, kad dokumentas numato daug gerų, prasmingų darbų, bet vienas iš jų yra esminis – studentai nuo šiol teisme atliks ir savanorių misiją.

"Tai dar vienas ryžtingas teismo žingsnis arčiau Lietuvos piliečio, žmogaus, kurį likimas atvedė į teismą. Studentai bus apmokyti, ypač rezonansinėse bylose, kur proceso dalyviams būtina pagalba susiorientuoti nepažįstamoje erdvėje, situacijoje, teikti būtiną pagalbą. Esame įsitikinę, kad toks mūsų darbo stilius yra teisingas kelias žmogaus link", - aiškino teisėjas.

Šiaurės Lietuvos kolegijos direktorius Mykolas Dromantas šią sutartį pavadino labai svarbiu įvykiu ne tik šiai mokymo įstaigai, bet ir patiems studentams, dėstytojams.

Anot jo, laukia didelis darbas, bet tai, kad jaunimas galės iš arti matyti teismo procesą ir net savotiškai būti jo dalimi, yra neįkainojamas turtas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min