Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių bulvaro lauko kavinėse vėl bus galima rūkyti

Rūkymas
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Rūkymas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių miesto savivaldybė pėsčiųjų bulvare esančioms kavinėms leis kurti rūkymo zonas. Iki šiol veikė draudimas rūkyti visame pėsčiųjų bulvare, o kartu ir lauko kavinėse. Tokio žingsnio nuspręsta imtis einant į kompromisą – lauko kavinėse vis tiek dūmija, kas tik nori.

Šiaulių miesto savivaldybės administracija leido Vilniaus gatvės bulvare esančioms lauko kavinėms steigti rūkymo zonas. Tai reiškia, kad lauko kavinėje bus keletas staliukų, prie kurių klientai galės rūkyti.

Klientas išsitraukia cigaretę, o barmenas akimirksniu atneša peleninę.

Tokio žingsnio imtasi po to, kai į savivaldybės administraciją kreipėsi keletas kavinių savininkų, teigiančių, kad patiria nepatogumų – jų klientai negali, sėdėdami lauke, užsirūkyti.

Tai draudžia savivaldybės sprendimas, padaręs visą pėsčiųjų bulvarą nerūkymo zona. Rūkyti draudžiama ir Prisikėlimo aikštėje, skvere prie Savivaldybės, paplūdimiuose, autobusų stotelėse ir vaikų parke „Beržynėlis“.

Reali situacija kavinėse iki šiol buvo maždaug tokia – klientas išsitraukia cigaretę, o barmenas akimirksniu atneša peleninę.

Aplinkiniai piktinasi, o rūkalius nekreipia į nieką dėmesio. Policininkai stengiasi į bulvarą nekelti kojos, kad nereikėtų nieko nubausti.

Kavinių darbuotojai išmokyti apginti rūkančiųjų interesus – peleninė tam, kad jie nešiukšlintų, o uždrausti rūkyti kavinė asmeniui neturi teisės, nes yra maitinimo įstaiga, o ne policijos padalinys. Žmogus pats privalo laikytis taisyklių. Atsakomybė ir bausmė – klientui.

Savivaldybės administracijos direktorius Gedeminas Vyšniauskas teigia, kad Šiauliuose galiojo kiek per griežti draudimai rūkyti. Direktorius tikisi, kad nuo šiol bus visi patenkinti – pypkoriai, nerūkantys ir kavinių savininkai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min