Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 29d. 17:59

Šiaulių merą J.Sartauską sužavėjo autoritarinio Azerbaidžano tvarka: „Ten rožės kvepia skaniau“

Justinas Sartauskas, Šiaulių meras
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Justinas Sartauskas, Šiaulių meras

Praėjusią savaitę į Azerbaidžaną išvykusi skeptiškai nusiteikusi Šiaulių miesto valdžia grįžo nušluostytomis nosimis. Paaiškėjo, kad Azerbaidžano miestas Šamkiras, kuriame gyvena vos 41 tūkst. gyventojų, per penkerius metus pasiekė tiek, kiek mūsų valdžiai nepavyksta pasiekti metų metus.

Per vizitą Šiaulių miesto meras ne tik pavydžiu žvilgsniu stebėjo išpuoštą svečios šalies aplinką, bet ir pasirašė ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo su Šamkiro miesto savivaldybe.

Šiauliai – pirmasis draugaujantis miestas

Praėjusį trečiadienį Azerbaidžano mieste Šamkire įvyko ketvirtasis Lietuvos ir Azerbaidžano tarpvyriausybinės dvišalio bendradarbiavimo komisijos posėdis, kuriame aptarta kaip toliau stiprinti dvišalius santykius.

Praėjusį trečiadienį Azerbaidžano mieste Šamkire įvyko ketvirtasis Lietuvos ir Azerbaidžano tarpvyriausybinės dvišalio bendradarbiavimo komisijos posėdis, kuriame aptarta kaip toliau stiprinti dvišalius santykius.

Susitikimo metu buvo pasirašytas ketinimų protokolas dėl Šiaulių ir Šamkiro savivaldybių bendradarbiavimo verslo, turizmo, kultūros, mokslo ir švietimo srityse. Šamkiro miestui tai buvo didžiulis įvykis, kadangi Šiauliai – pirmasis miestas, su kuriuo jis bendradarbiaus.

Spaudos konferencijoje valdžios atstovai neslėpė, kad į tolimą kraštą skrido nusiteikę gana skeptiškai. Esą valstybė toli, miestas mažas, vargu ar bus kokios naudos iš „bičiuliavimosi“. Tiesa, jų nuomonė 360 laipsnių kampu apsisuko vos išlipus iš lėktuvo.

Čia Šiaulių miesto valdžios atstovus pasitiko Šamkiro miesto vadovas Alimpasha Mammadovas, pridurdamas, kad šie atvyko į klestintį Azerbaidžaną. Esą, jei čia būtų apsilankę prieš dešimtmetį, nieko nebūtų pamatę.

Kam svaja, kam realybė

O dabar akis paganyti tikrai buvo kur. Šiaulių miesto meras pasakojo, kad ketinimų protokolą pasirašė vos pernai pabaigtuose statyti buvusio Azerbaidžano prezidento Gaidaro Alijevo rūmuose.

Šiaulių meras apsilankė pernai pabaigtuose statyti buvusio Azerbaidžano prezidento Gaidaro Alijevo rūmuose ir itin susižavėjo juos supančiu parku.

Šalia jų – 15 hektarų parkas, į kurį investuota net 100 milijonų eurų. „Tai neregėto grožio parkas: pradedant fontanais, baigiant jaunimo centru, atrakcionais...“ – susižavėjimo neslėpė J. Sartauskas.

Visai šalia parko – vėliavos muziejus. „Jie turi didžiulį pasididžiavimą savo valstybės vėliava. Šamkire vėliava kabo ant 100 metrų aukščio stovo. Vėliavos dydis – 24 metrai aukščio ir 40 metrų ilgio. Tai yra ,maždaug rankinio aikštė“, – pasakojo meras, pridurdamas, kad apie tokias idėjas esą ir mums reikėtų pagalvoti.

Šamkiro miesto valdžia šiauliečiams atskleidė ir savo artimiausius planus. Dar šiemet bus atidarytas technologijų parkas. „Buvome maloniai nustebinti, kad 37 procentus akcijų čia turi Mažeikių firma“, – sakė Šiaulių miesto valdžia.

Be to, šiemet bus atidarytas didžiulis duonos kombinatas, kuris gamins 40 tonų produkcijos per dieną. Šiuo metu čia darbuojasi apie 100 žmonių. J. Sartauskas prisiminė garsųjį Šiaulių menų inkubatorių ir viltingai pasvajojo, jog būtų gerai, kad mūsų rangovas taip pat laikytųsi savo žodžio ir laiku atliktų darbus.

Tokius įspūdžius išklausę žurnalistai pasiteiravo, nejaugi tiek gėrio viename mažame miestuke. Miesto meras tik linktelėjo ir tęsė: „Tai jūs klausykitės toliau. Dar šiemet kalnuose bus atidaryta hidroelektrinė, kurios vertė milijardas eurų. Atrodo tikrai labai įspūdingai.“

Kai ką norėtų nusižiūrėti

Tuo metu Šiaulių miesto vicemerė Danguolė Martinkienė Šamkire domėjosi švietimo ir kultūros sritimi. Pasirodo, kad ir čia Šamkiras visa galva aukščiau už mus.

Vicemerė pasakojo, kad didžiausią įspūdį jai padarė jaunimo centras. „Jį galima pavadinti tokia sumažinta mūsų arena. Pats įrengimas ir pats procesas vyksta pagal atskiras sritis. Verslo forumai, didžiausia dailės galerija, šachmatų atskira klasė, didžiulės salės jaunimui susitikti, visos įrangos... Žodžiu, mums kol kas tik svajoti ir kurti, kad galėtumėme suteikti tokias sąlygas jaunimui, kokias turi jie“, – apibendrindama sakė ji.

Ne ką mažiau D.Martinkienę nustebino ir privati mokykla, kuri yra sudariusi sutartį su Oksfordo universitetu. Šiuo metu mokykloje mokslus anglų kalba kremta 250 vaikų. Jų tėvams kasmet už atžalos ugdymą šioje mokykloje tenka sumokėti 6000 eurų.

Bet sąlygos... Net nežinau su kuo palyginti Lietuvoje, kokios ten sąlygos toje mokykloje, - susižavėjo D.Martinkienė.

„Ta privati mokykla labai moderniai įrengta. Šalia pastatytas bendrabutis, kuriame kol kas gyvenančių nėra daug. Bet sąlygos... Net nežinau su kuo palyginti Lietuvoje, kokios ten sąlygos toje mokykloje“, – šviežiais prisiminimais dalijosi vicemerė, pridurdama, kad ne ką prastesnis buvo ir privatus darželis, kurį teko aplankyti.

Apibendrindama Šiaulių miesto vicemerė pabrėžė, kad mes tikrai turime ko pasimokyti iš Šamkiro šioje srityje. „Aišku, jie patys irgi minėjo, kad ruošia pertvarkas švietimo srityje. Galvoja pereiti prie dešimtbalės sistemos. Pas juos kol kas dar penkiabalė vertinimo sistema. Taip pat planuoja pereiti prie 12 klasių, nes kol kas yra 11 klasių“, – sakė ji.

Šiaulių valdžios atstovai viešėdami Šamkire pasvarstė, kad būtų gerai, jog šių miestų kai kurios mokyklos galėtų bendradarbiauti. „Mes galvojame, kad mūsų Didždvario gimnazija čia labai puikiai tiks. Bet viską reikės derinti per merą“, – aiškino D. Martinkienė.

Sutvarkytos gatvės, apšvietimas, augantis gyventojų skaičius, jokių bedarbių, – vieną po kito giriamuosius žodžius Šamkiro miestui žėrė miesto valdžia: „Ten viskas sutvarkyta iki smulkmenų.“

Nuostabos neslėpė ir Azerbaidžano bendruomenės Šiauliuose pirmininkas Bachramas Zeinalovas.

„Aš ten buvau prieš septynerius metus, tai tikrai nebuvo taip, kaip yra dabar. Man tikrai buvo labai smagu, kad mano gimtinė taip greitai ir gražiai auga. Tikrai buvau septintame danguje“, – sakė beveik trisdešimt metų Šiauliuose gyvenantis Azerbaidžano bendruomenės Šiauliuose pirmininkas.

Kai jie pas mus atvažiuos irgi parodysime, ką turime geriausio. Aišku, tokio parko nespėsime turbūt sukurti, - apgailestavo D.Martinkienė.

Jo teigimu, Azerbaidžane jis buvo sutiktas itin pagarbiai, pasiūlyta pagalbos ranka. Esą jeigu Šiauliuose gyvenančios Azerbaidžano šeimos, kurių šiuo metu yra 25, o regione – apie 70, turėtų kokių nors tikslų, bet neturėtų lėšų, galėtų drąsiai kreiptis. B.Zeinalovas atviravo, kad turi idėjų pastatyti fontaną Centriniame miesto parke, tačiau šią mintį reikia suderinti su miesto valdžia.

Tiesa, vizito metu neliko nepastebėta ir mūsų miesto valdžia. Šamkiro valdžios atstovai liko sužavėti Šiauliuose gaminamų saldainių skoniu. „Jie neturi tokių skanių“, – sakė vicemerė. „Sakė surastų gerą rinką“, – tuoj papildė meras.

Tuo metu Šamkiro valdžia atviravo, jog norėtų, kad kelią į Šiaulius prasiskintų geriausios kokybės jų šalies vynas.

Dabar Šiaulių miesto valdžia lauks Šamkiro delegacijos Šiauliuose. „Kai jie pas mus atvažiuos irgi parodysime, ką turime geriausio. Aišku, tokio parko nespėsime turbūt sukurti“ – svarstė D. Martinkienė, kurią pertraukė meras ir išrėžė, jog tikisi, kad Talkšos ežere iki to laiko jau plauks laivas-restoranas ir čia su svečiais bus galima aptarti visus reikalus.

„Šiaulių naujienos“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Pasaulis kišenėje

Raudona plyta pamena Šiaurės Lietuvos miestelių klestėjimo laikus

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

24sek

Broliai Ballai sugrįžo į Lietuvą – iš autobuso tiesiai į greito maisto restoraną

Aktualu

V.Ušackas: pralošus pirminius partijos rinkimus vargu, ar galima laimėti nacionalinius

Gazas

Koks likimas laukia „Fiat“, po Lietuvą vežiojusio popiežių Pranciškų?

Sportas

Klausimas apie valstybinę premiją sutrikdė čempioną: „Galiu už tai būti nulinčiuotas, bet ...“

Aktualu

I.Šimonytė: mano lyginimas su D.Grybauskaite – tobula klišė

Aktualu

Snaiperiai akies taiklumą lavino varžybose

Verslas

Pajuodusi Klaipėda: produktą iš bulvių sukūrę olandai uždirbo iš pasklidusių dulkių

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Gyvenimas

Revoliucija medicinoje? Paralyžiuotas žmogus su stuburo implantu žengė pirmuosius žingsnius

Vardai

Buvęs Karolinos Liukaitytės gyvenimo draugas Arnas Jurskis: „Nė vienos skyrybos nėra malonios“

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Gyvenimas

Greta norimos figūros pasiekė per 45 dienas: svėriau maistą ir skaičiavau kalorijas

24sek

„Pacers“ pratęs sutartį su Domantu Saboniu

24sek

„Raptors“ veteranu tapęs J.Valančiūnas žada spardyti užpakalius varžovams

15min recenzija Kultūra

Šlovinant Koršunovo genijų: spektaklis „Rusiškas romanas“

Interviu Aktualu

Rašytojas O.Bojčenko: „Ukrainos intelektualai turi įtikinti, kad Europos idėja – geresnė nei rusiškoji“

Naujienos

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Pasaulis kišenėje

Raudona plyta pamena Šiaurės Lietuvos miestelių klestėjimo laikus

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

24sek

Broliai Ballai sugrįžo į Lietuvą – iš autobuso tiesiai į greito maisto restoraną

Aktualu

V.Ušackas: pralošus pirminius partijos rinkimus vargu, ar galima laimėti nacionalinius

Gazas

Koks likimas laukia „Fiat“, po Lietuvą vežiojusio popiežių Pranciškų?

Sportas

Klausimas apie valstybinę premiją sutrikdė čempioną: „Galiu už tai būti nulinčiuotas, bet ...“

Aktualu

I.Šimonytė: mano lyginimas su D.Grybauskaite – tobula klišė

Aktualu

Snaiperiai akies taiklumą lavino varžybose

Verslas

Pajuodusi Klaipėda: produktą iš bulvių sukūrę olandai uždirbo iš pasklidusių dulkių

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Gyvenimas

Revoliucija medicinoje? Paralyžiuotas žmogus su stuburo implantu žengė pirmuosius žingsnius

Gyvenimas

„Christian Dior“ įspūdingu šou su baleto šokėjais pradėjo Paryžiaus mados savaitę

Vardai

Buvęs Karolinos Liukaitytės gyvenimo draugas Arnas Jurskis: „Nė vienos skyrybos nėra malonios“

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

24sek

„Pacers“ pratęs sutartį su Domantu Saboniu

24sek

„Raptors“ veteranu tapęs J.Valančiūnas žada spardyti užpakalius varžovams

Gyvenimas

Greta norimos figūros pasiekė per 45 dienas: svėriau maistą ir skaičiavau kalorijas

15min recenzija Kultūra

Šlovinant Koršunovo genijų: spektaklis „Rusiškas romanas“

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min