Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 6d. 07:00

Šiaulių meras gyventojus ramino – nakvynės namai buvo tik pretekstas gauti pastatą

Gyventojai apsilankė pas Šiaulių merą
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr. / Gyventojai apsilankė pas Šiaulių merą

Praėjusią savaitę Šiauliai virė nuo diskusijų – žmonės klausė, ar Šiaulių valdžia turi sveiko proto, jei į miesto centre esantį daugiabutį, buvusį studentų bendrabutį, kuriame šiuo metu gyvena kelios dešimtys šeimų, planuojama įkelti nakvynės namus? Meras tvirtina, kad name nakvynės namų nebus ir nebūtų buvę – miestui tiesiog reikia gauti šį pastatą iš Turto fondo ir jį gražiai renovuoti.

Trečiadienio popietę keletas šiauliečių nuėjo į susitikimą su Šiaulių meru Artūru Visocku – norėjo akis į akį pasikalbėti ir išgirsti iš jo lūpų – bus jų daugiabutyje nakvynės namai ar nebus?

Praėjusią savaitę buvo paskelbta, kad senuosius nakvynės namus su 160 ten gyvenančių asmenų (apie 40 jų – „naktinukai“, kurie čia ateina iš gatvės tik pernakvoti) Pakruojo gatvėje po pusantrų metų perims kariškiai. Numatomos 50 milijonų eurų investicijos.

Miestui tai – gardus kąsnis. Todėl ieškoma vietos naujiems nakvynės namams. Buvo paskelbta, kad vienas tinkamiausių pastatų – Dubijos 1a adresu esantis buvęs studentų bendrabutis, patikėjimo teise valdomas Šiaulių universiteto.

Buvo išsiųstas raštas universiteto vadovybei su prašymu – peržvelgti galimybes perleisti daugiabutį miesto žinion. Tuomet socialiniuose tinkluose užvirė diskusijos, jog ŠU jau seniai sukirto rankomis su savivaldybe, o dabar vyksta tik vaidyba.

Miesto centras esą lengva ranka atiduodamas benamiams, nė nepasitarus su to namo gyventojais, užimančiais daugiau nei pusę pastato.

Vienas politikas užsiminė, kad benamiai niekam netrukdys, nes vaikščios pro atskirą įėjimą, gyvens cokoliniame aukšte, rūsyje.

Su gyventojais susitikęs meras pateikė naują versiją. Jis tvirtino, kad šiame daugiabutyje nakvynės namų nebus, o ir būti negali dėl techninių priežasčių. Taip pat – jie čia ir nebūtų buvę. Tikslas buvo visai kitoks.

Anot mero, žmonių aktyvumas ir šou darymas tiesiog sugadino galimybę paimti valstybės turtą ir jį renovuoti bei panaudoti tinkamai.

Meras pyko, kad turi atskleisti dalykus, kurių nėra naudinga atskleisti. Šis atskleidimas, anot mero, ir sugadino visus reikalus. Dabar Turto fondas šio pastato tikrai neatiduos, jis nebus renovuotas, o miesto vaizdas, važiuojant nuo viaduko, dar ilgą laiką nebus malonus.

Dabar Turto fondas šio pastato tikrai neatiduos, jis nebus renovuotas, o miesto vaizdas, važiuojant nuo viaduko, nebus malonus.

Gyventojai suprato, kad turėjo tylėti arba atsiųsti kokį atsakingą žmogų, kuriam viskas būtų paaiškinta. Tada visi tyliai lauktų, kol Turto fondas perleistų bendrabutį savivaldybės žinion.

O tada – nakvynės namai? Meras puolė aiškinti, kad net ir tokiu atveju nakvynės namų čia nebūtų. Nebent būtų rengiamas socialinis būstas. Svarbiausia – namas renovuotas, o vaizdas nuo viaduko yra geras. Dabar, pasak mero, visas centras bus sutvarkytas, o studentų bendrabutis bus kaip šašas.

Gyventojai ketvirtadienį planavo piketuoti prie savivaldybės, tačiau, išgirdę mero patikinimą, kad nakvynės namai pas juos nebus įkelti, nurimo. Piketas atšaukiamas.

Direktorius skaitė moralus

Priminsime, kad prieš pusantros savaitės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo, jog kreipėsi į Šiaulių universitetą su prašymu svarstyti galimybę perduoti Dubijos gatvėje esančio bendrabučio patalpas nakvynės namams rengti.

Administracijos direktorius A.Bartulis patvirtino, jog žino apie bendrabutyje esančius privačius butus ir pats patikslino – 46 butai yra privatūs. Kodėl nebuvo klausta žmonių nuomonės?

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Antanas Bartulis
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Antanas Bartulis

Tuoj pat išdėstė moralą: „Ką reiškia atsižvelgti į gyventojų nuomonę? O šitie jau nebe žmonės? Kas jums suteikė teisę skirstyti? Nebūkite tikras, gal ir jums prireiks mūsų šitos paslaugos.“

Viena gyventoja teigia būtų gavusi per 40 tūkst. eurų už savo butą, o dabar – po šios žinios – specialistai tikina, kad vargu ar pusę tiek gautų.

Vėliau moralizavimus perkėlė ir į kitus viešus spaudos kanalus, pabrėždamas, kad Šiauliams dar trūksta tolerancijos, nors gyventojai skundėsi, jog iš jų vaikų jau dabar mokykloje šaipomasi – neva, jie gyvens su „bomžais“.

Taip pat gyventojai teigia, kad jų būsto kaina nukrito kone perpus. Prieš savaitę viena gyventoja teigia būtų gavusi per 40 tūkst. eurų už savo butą, o dabar – po šios žinios – specialistai tikina, kad vargu ar pusę tiek gautų.

Direktorius tuomet sakė, o meras ir dabar gyventojams tai pakartojo – šis pastatas yra tinkamiausias pagal investicijų poreikį, pritaikant studentų namus nakvynės namams. Tik dabar jie tvirtina, jog labiau turi omenyje ne tuos „naktinukus“, o žmones, kuriems nutiko nelaimė.

Benamių prieglauda
Benamių prieglauda

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

00:55
01:30
03:27

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min