Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių meras Justinas Sartauskas priėmė Baltarusijos ambasadorių Aleksandrą Korolį

Baltarusijos ambasadorius
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Baltarusijos ambasadorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiauliuose viešintis Baltarusijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Aleksandras Korolis su miesto meru kalbėjo daugiausia apie verslą. Politinių diskusijų vengė abi pusės. Planuojama atkurti Šiauliuose įkurtą ir bankininko Vladimiro Romanovo numarintą Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo asociaciją.

Baltarusijos ambasadorius Aleksandras Korolis pokalbį su meru pradėjo ir baigė verslo reikalais. Paminėjo, kad jo šalyje gaminami aukštos klasės autobusai ir mokykliniai baldai. Meras Justinas Sartauskas daugiau pasakojo apie jau mieste veikiančias ir netrukus atsidarysiančias įmones.

Lietuva turėtų pati skleisti daugiau informacijos apie Astravo AE

Politinius klausimus palietė tik žurnalistai. A.Korolis pareiškė, kad Baltarusiją su Ukraina sieja glaudūs ryšiai. Metinė prekybos apyvarta siekia 8 mlrd. dolerių.

Dėl Astravo atominės elektrinės ambasadorius taip pat kalbėjo aptakiai. Jo teigimu, Baltarusija nemažai informavo Lietuvą apie statomą atominę elektrinę. Taip pat tikino, kad elektrinė statoma pagal griežčiausius reikalavimus.

Ambasadorius negalėjo pasakyti, ar Baltarusija ketina apie atominės elektrinės statybą informuoti Lietuvą.

Ambasadorių atlydėjo Šiaulių verslininkas Jurgis Čepulis, kuris yra bendrovės „Metalo prekyba“ prezidentas. J.Čepulis su Baltarusija bei kitomis Rytų valstybėmis bendradarbiauja jau per 30 metų. „Juk esame metalo pramonės atstovai – dirbame su Baltarusija, Ukraina, Rusija“, – teigė J.Čepulis.

J.Čepulis kadaise buvo įkūręs Lietuvos ir Baltarusijos verslininkų asociaciją. J.Čepulis teigia, kad ši asociacija pražuvo tuomet, kai vadovavimą jai perėmė bankininkas Vladimiras Romanovas.

Verslininkas, paklaustas, ar Baltarusijoje dėl Rusijos veiksmų yra saugu investuoti, atsakė nedvejodamas: „Baltarusija – visai kita šalis. Lietuvos verslininkai ten jau investavo per 190 milijonų eurų. Su Baltarusija galima dirbti ir būtina. Yra galimybė, kad šiuo metu Baltarusija į Lietuvą atsigręš labiau nei bet kada.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min