Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių meras kasa karo kirvį – valdančiuosius kaltina pinigų plovimu ir skundžia STT

Artūras Visockas
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Artūras Visockas
Šaltinis: 15min
7
A A

Šiauliuose valdančioji dauguma ir miesto galva nesuranda jokių sąlyčio taškų ir kasa karo kirvį. Meras Artūras Visockas antradienį priešpiet išplatino raštą, kuriame teigia, jog miesto tarybos daugumos atstovai galimai planuoja panaudoti Šiaulių ir universiteto pinigus politinei veiklai remti. Vienas valdančiosios daugumos lyderių Alfredas Lankauskas tai pavadino desperacija.

Šiaulių meras A.Visockas surengė spaudos konferenciją, kurioje žurnalistams išdalino pranešimą, jog turi įrašą, kompromituojantį valdančiosios daugumos lyderius.

Rašte jis mini, kad turi garso įrašą, kuriame naujoji valdančioji dauguma savo veiklai finansuoti planuoja naudoti galimai nusikalstamu būdu įgytas Šiaulių miesto savivaldybės ir universiteto lėšas.

Įraše neva girdisi, kaip tariasi „tvarkietis“ A.Lankauskas, socialdemokratas Justinas Sartauskas ir judėjimo „Už Šiaulius“ lyderis Denis Michalenko.

Pokalbyje neva apariama, kad A.Lankauskas už tariamus mokslinius tyrimus pasiims atlyginimą ir jį atiduos politinės veiklos finansavimui. A.Lankauskas įraše neva nurodė, kad problemų dėl toneturėjo jau kokį penktą kartą.

15min
Rašto ištrauka

Kliedesiai ir desperacija?

A.Lankauskas, išgirdęs tokį kaltinimą, atsakė trumpai: „Jis kliedi, žmogelis. Gal iš tikrųjų serga. Neįsivaizduoju, ką jis galėtų turėti, kai aš apie universitetinius pinigus nekalbėjau. Nebent nusišalinau nuo diskusijų, nes esu universiteto žmogus.“

Alvydo Januševičiaus nuotr./Alfredas Lankauskas
Alvydo Januševičiaus nuotr./Alfredas Lankauskas

A.Lankauskas yra žinomas tuo, kad Šiaulių universitete prieš keletą metų su studentais sukūrė vandeniu varomą automobilį. Tiksliau – iš vandens išgaunamu vandeniliu.

Čia jau tikrai yra politinė desperacija – meras negali susitaikyti su mintimis, kad visa valdžia – tarybai.

„Aš už tą automobilį nesu gavęs jokios premijos. Tik kelis padėkos raštus. Nežinau, ką meras turėjo omenyje. Kliedesys.

Gauti pinigų iš universiteto, reiškia įtraukti į šią veiklą rektorių, visą finansų tarnybą. Be to, nėra ko ir finansuoti – nėra politinės veiklos“, – ramiai kalbėjo docentas.

A.Lankauskas teigia, kad į tokį mero kaltinimą reaguos kaip į šmeižtą. Reikalaus atsakyti už tokius veiksmus pagal įstatymą.

Apie bendradarbiavimą tarp mero ir tarybos daugumos kol kas nėra jokių prošvaisčių. Ir vis tamsėja: „Jau gal penkis kartus merui siūlėme susėsti kartu ir tartis. Kvietėme ir vakar, bet jis susirgo. Po pietų pasveiko ir nesugalvojo nieko daugiau kaip tik surašyti skundą. Tą jis jau seniai moka.“

Docentas pacitavo ir klasika tapusį Lenino posakį: „Manyčiau, kad čia jau tikrai yra politinė desperacija – meras negali susitaikyti su mintimis, kad visa valdžia – tarybai.“

Prieš savaitę aš jam atrodžiau geriausias kandidatas į vicemero postą.

A.Lankauskas teigia, kad įrašas galėjo būti iš vienos iš daugelio diskusijų dėl universiteto finansavimo, kuriose jis visada pabrėžia, jog yra susijęs bei suinteresuotas asmuo.

„Galbūt esu sakęs, kad neįmanoma universitete pinigų taip paprastai mokslininkams gauti. Jei aš padaryčiau mokslinį darbą, turėčiau pereiti, ilgą kelią, kol man už tai sumokėtų, tačiau tai ištrauka iš visai kito konteksto.

Be to, keistas kaltinimas iš mero pusės, kai prieš savaitę aš jam atrodžiau geriausias kandidatas į vicemero postą“, – kalbėjo A.Lankauskas, pabrėždamas, kad niekada nėra kalbėjęs apie galimybę gauti pinigų iš universiteto.

Jo teigimu, meras prieš dvi savaites siūlė pereiti į jo pusę. Prieš savaitę atsiuntė žinutę „pasiūlymas galioja“. Į ją politikas atsakė, jog šiuo metu pasiūlymas nėra priimtinas ir svarstytinas tiktai bendradarbiaujant ir diskutuojant su tarybos dauguma.

Rašte paminėti politikai grasina prokuratūra

Vos praėjus kelioms valandoms po mero akibrokšto rašte minėtiems politikams, pastarieji susigriebė atsakyti tuo pačiu – jei karas, tai karas. Rašte politikai tvirtina, kad mielai bendradarbiaus su teisėsauga visais klausimais.

Denis Michalenko, Justinas Sartauskas ir Alfredas Lankauskas, gindami savo garbę bei orumą, taip pat dalykinę reputaciją, dėl šiandien Šiaulių mero Artūro Visocko išsakytų šmeižikiškų teiginių kreipsis į prokuratūrą.

Jie išplatino raštą, dėl Šiaulių mero „paskleistų šmeižikiškų teiginių“. Jame rašoma: „Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariai Denis Michalenko, Justinas Sartauskas ir Alfredas Lankauskas, gindami savo garbę bei orumą, taip pat dalykinę reputaciją, dėl šiandien Šiaulių mero Artūro Visocko išsakytų šmeižikiškų teiginių kreipsis į prokuratūrą.

Suprantame mero įtampą desperatiškoje kovoje dėl politinės įtakos, tačiau šiuo atveju jis peržengė visas ribas.

Mūsų adresu išsakytas kaltinimas, esą ketiname panaudoti galimai nusikalstamu būdu įgytas Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių universiteto lėšas „politinės veiklos finansavimui“, yra laužtas iš piršto. Paprastai tariant – melas ir šmeižtas. Už tokius veiksmus A. Visockas turėtų atsakyti baudžiamąja tvarka.

Apie tai įvairaus dydžio formatuose kalbame per Tarybos posėdžius, komitetuose, darbiniuose susirinkimuose ir kitur. Natūralu: mums rūpi universiteto ateitis, mes norime, kad jis išliktų, gyvuotų ir stiprėtų.

Tačiau nė viename pokalbyje nebuvo net užuominų apie kažkokias machinacijas ar neteisėtus veiksmus. Universitetui skirtų lėšų „pasisavinimas“ jokia forma, nė vienam Tarybos nariui, nėra įmanomas ne tik praktiškai, bet net ir teoriškai.“

Alvydo Januševičiaus nuotr./Šauliuose – nauja valdančioji dauguma
Alvydo Januševičiaus nuotr./Alfredas Lankauskas, Denis Michalenko, Justinas Sartauskas

Tarybos nariai pabrėžia, kad prireikus, esantys pasirengę glaudžiai bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis ir suteikti jiems visą reikalingą informaciją.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min