Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių meras nori būti švarus

G.Mikšys
Redo Vilimo/BFL nuotr. / G.Mikšys
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Šiaulių apylinkės teisme miesto meras Genadijus Mikšys aiškino, kad nenori būti „truputį kaltas, truputį nekaltas“.

G.Mikšys į teisėsaugos akiratį pateko pernai, kai du miesto tarybos nariai pakliuvo į Specialiųjų tyrimų tarnybos rankas. Šiuo metu nušalinti nuo pareigų Romanas Čokovas bei Igoris Strupeikis įtariami reikalavę 160 tūkst. litų kyšio iš verslininko už palankų Tarybos sprendimą.

Meras G.Mikšys, vicemerė Alma Javtokienė, tarybos nariai Leonas Strazdauskas bei Vytautas Peleckis sulaukė įtarimų dėl melagingų parodymų davimo šioje byloje. Kokie tie melagingi parodymai – nebuvo viešinama.

Po pusmečio tyrimo prokuratūra nusprendė nutraukti ikiteisminį tyrimą G.Mikšiui ir L.Strazdauskui „dėl padarytos veikos mažareikšmiškumo“. Vakar prokurorų sprendimą turėjo patvirtinti teismas.

Tačiau posėdis neįvyko. Oficiali priežastis – advokatai nori geriau susipažinti su bylos medžiaga. Tačiau panašu, jog meras nenori likti „pusiau nekaltas“. „Kaip galima sakyti – mažai nusižengė, arba daug nusižengė? – svarstė dviejų nepigių advokatų lydimas G.Mikšys. – Arba tu nusižengei, arba nenusižengei. Aš tikrai žinau, kad esu nekaltas – anekdotas čia, ir tiek. Prieš kiekvieną tarybos posėdį būna pašnekesiai su kiekviena partija, o po pusmečio manęs gali paklausti – su kuo ir apie ką kalbėjai?“

Dar dviem įtariamiesiems – A.Javtokienei ir V.Peleckiui – įtarimai kol kas nepanaikinti.

Kyšio reikalavimu įtariamų R.Čokovo ir I.Strupeikio byla teismą turėtų pasiekti vasarą.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min