Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių meras siūlė JAV karo lakūnams pažaisti kvadratą ir pažadėjo išversti cepelinų receptą į anglų kalbą

Šiaulių meras ir NATO
Šiaulių meras ir NATO
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių meras Justinas Sartauskas susitiko su Lietuvos oro erdvę saugančiais NATO kariškiais iš JAV. Jis amerikiečiams pasiūlė pažaisti kvadratą su miesto vaikais ir pažadėjo į anglų kalbą išversti cepelinų receptą. Kariškiai domėjosi, kiek mylių yra iki Vilniaus, nes vasario 16 dieną 12 val. 20 min. reikės praskristi sostinėje, ten vyksiančio Valstybės atkūrimo dienos minėjimo proga.

JAV kariai Šiauliuose jau mėnesį atlieka NATO misiją, tačiau su miesto valdžia prie vieno stalo susėdo pirmą kartą. Prie kavos puodelio su meru susitiko karinio junginio vadas Lendy Renegaras ir Lietuvos karinių oro pajėgų bazės vadas Vidmantas Raklevičius.

Buvo ir pokalbių apie orą. Nemažai amerikiečių, anot junginio vado, patyrė, kad Lietuvoje žiemos yra žvarbios, tačiau dar labiau nustebino gimtinėje siaučianti šalčio stichija. L.Renegaro name Floridoje šiemet nuo šalčio sutrūkinėjo šildymo sistema. Tai neįprasta tropinio klimato valstijai.

Meras sakė, kad miesto industrinis parkas vis dar laukia investuotojų. „Galėtumėte kada su vaikais pažaisti kvadratą“, – siūlė meras.

Naikintuvai laisvai spėtų 12 valandą praskristi virš Šiaulių, o po 20 minučių sudrebinti Vilniaus padangę. Naikintuvas pasiekia per 2000 kilometrų per valandą greitį.

L.Renegaras padėkojo už kvietimą ir pridūrė, kad NATO misija yra rimtas dalykas – yra daug darbo. Tiesa, bus ir šou elementų. „Kiek iki Vilniaus? – paklausė junginio vadas. – Kažkas atsakė, jog tiesia linija 200. – O, tik 200 mylių!“.

Supratęs, kad lietuviai atstumą matuoja ne myliomis, L.Renegaras šyptelėjo – naikintuvai laisvai spėtų 12 valandą praskristi virš Šiaulių ir po 20 minučių sudrebinti Vilniaus padangę.

Naikintuvas pasiekia per 2000 kilometrų per valandą greitį.

Vadas priminė, kad NATO kariai neužmiršta globoti Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namų. Pirmadienį šiems namams bus padovanota skalbimo mašina ir džiovyklė. Taip pat – kelios dešimtys kilogramų drabužių. Vadas informavo, kad Šiaulių vaikams per JAV ambasadą būtų galima atgabenti angliškų knygų.

Atsisveikindami kariškiai pasiteiravo, ar yra kokia angliškai išleista knyga su lietuviškų patiekalų receptais – mat maistas čia nuostabus. Meras pažadėjo, kad bent cepelinų receptas į anglų kalbą bus išverstas.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min