Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių meras vėl atleido plaukimo mokyklos „Delfinas“ vadovą

Artūras Visockas
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Artūras Visockas
Šaltinis: BNS
0
A A

Rugpjūčio pabaigoje teismo į darbą sugrąžintą Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfinas“ direktorių Valerijų Belovą miesto meras Artūras Visockas atleido dar kartą. Jis tikina taip padaręs, atsižvelgdamas į etikos sargų nuomonę, jog mokyklos vadovas supainiojo viešuosius ir privačius interesus. V.Belovas iš pareigų atšauktas trečiadienį.

„Atšaukiu iš pareigų Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfinas“ direktorių Valerijų Belovą. Niekada netoleruosiu asmenų, kurie, eidami savivaldybės įstaigos vadovo pareigas, diskredituoja ne tik konkrečią savivaldybės įstaigą, bet ir visą savivaldą, suponuojančią pirmiausia skaidrumą, atsakomybę ir tarnystę miesto bendruomenei“, – šią savaitę išplatintame pranešime teigė meras.

Šiaulių apylinkės teismas rugpjūčio 23 dieną paskelbė, kad V.Belovas iš pareigų atleistas neteisėtai, todėl turi būti grąžintas į darbą. Mokykla ir savivaldybė direktoriui įpareigota sumokėti daugiau nei 10,6 tūkst. eurų. Teismo nuomone, V.Belovui nesuteikta galimybė pasiaiškinti. Šiaulių mero nuomone, tai – formali priežastis ir nors V.Belovas grąžintas į darbą, pasitikėjimas juo neatstatytas.

„Kažin, ar teismo sprendimas grąžinti V.Belovą į darbą tik dėl procedūrinių trūkumų kartu grąžino tarybos ir mero pasitikėjimą juo? Greičiau atvirkščiai: po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo apie jau antrą kartą supainiotus viešuosius ir privačius interesus, kai plaukimo mokyklos vardu sutartys buvo sudaromos su kitu juridiniu asmeniu, kur dirbo jis pats ir jo sūnus, dar kartą patvirtino nepasitikėjimą šiuo asmeniu“, – teigiama mero pranešime.

Etikos sargai rugpjūčio 30 dieną nusprendė, kad V.Belovas, pasirašydamas sutartis su Vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų užimtumo centru, kuriame dirba jo sūnus ir epizodiškai – jis pats, supainiojo viešuosius ir privačiuosius interesus.

Komisijos teigimu, V.Belovas savo interesų deklaracijoje taip pat nenurodė savo ryšių su centru, taip pažeisdamas įstatymą.

Pirmą kartą V.Belovas atleistas kovą. Tuomet įtarta, kad jis teikė privilegijas Vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų užimtumo centrui, leidžiat naudotis baseinu nemokamai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min