Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 5d. 15:34

Šiaulių mero poste liberalcentristą Gennadijų Mikšį keičia socialdemokratas Justinas Sartauskas

G.Mikšys
Redo Vilimo/BFL nuotr. / G.Mikšys

Pirmajame naujosios Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdyje antradienį miesto mero postas balsų dauguma patikėtas socialdemokratui Justinui Sartauskui, taip pat išrinktos dvi jo pavaduotojos ir administracijos direktorius.

J.Sartauskas pakeis iki šiol miestui vadovavusį liberalcentristą Genadijų Mikšį.

Antradienį tarybos posėdyje už J.Sartauską slaptu balsavimu pasisakė 22 Šiaulių politikai iš 29, dalyvaujančių posėdyje, septyni biuleteniai pripažinti negaliojančiais.

Viena mero pavaduotoja išrinkta ir iki šiol šias pareigas ėjusi partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovė Daiva Matonienė, kita – „darbietė“ Danguolė Martinkienė. Už kiekvienos iš jų kandidatūrą slaptu balsavimu pasisakė po 17, prieš – po 10 politikų, du biuleteniai buvo sugadinti.

Išrinktos vicemerės sakė dar nepasiskirsčiusios kuruojamų sričių, tačiau D.Matonienė teigė, kad jai artimiausios sritys būtų ekonomika, infrastruktūra ir sportas.

Šiaulių taryba taip pat išrinko savivaldybės administracijos direktorių – 21 balsų dauguma juo tapo šias pareigas jau ėjęs konservatorius Vladas Damulevičius.

J.Sartausko kandidatūrą buvo iškėlę susitarimą dėl koalicijos pasirašę 26 iš 31 naujosios tarybos narių: 10 mandatų rinkimuose laimėję socialdemokratai, po keturis atstovus taryboje turintys „tvarkiečiai“ ir konservatoriai, po tris mandatus laimėjusios Darbo partija bei Liberalų ir centro sąjunga ir du atstovus turintis Liberalų sąjūdis.

Tarybos posėdyje iš 31 naujos tarybos nario prisiekė 30, išskyrus „tvarkietį“ Alfredą Lankauską.

Kaip kandidatas į merus prisistatęs J.Sartauskas posėdyje pristatė plačią naujosios koalicijos veiksmų programos projektą, kuriame, anot jo, labiausiai akcentuojamos švietimo, kultūros ir sporto sritys.

„Negaliu pasakyti, kad 100 procentų įgyvendinsime programą, nes daugeliu atvejų tai susiję su lėšų gavimu iš Europos Sąjungos, Vyriausybės, savivaldybės išteklių“, – kalbėjo J.Sartauskas.

Pagal projektą ketinama optimizuoti mokyklų tinklą, renovuoti jas ir jų stadionus, kurti menų gimnaziją, pirkti daugiau knygų bibliotekoms, siekti kurti dengtą sporto maniežą ir baseiną.

Taip pat numatomi pakeitimai sveikatos ir socialinės apsaugos srityse: siūloma suteikti tarnybinius butus naujiems gydytojams, atvyksiantiems į Šiaulius, be to, naujoji koalicija ruošiasi kurti daugiau vietų ligoniams, kuriems reikalinga slauga, Priklausomybių ligų centre imti teikti išblaivinimo paslaugas.

„Medikai neturi likti vieni su šia problema“, – teigė J.Sartauskas.

Anot naujojo mero, ketinama gerinti verslo sąlygas mieste, kurti viešąjį logistikos centrą, rekonstruoti gatves, aikštes, tvarkyti kapines, modernizuoti dviračių takus, įgyvendinti komunalinių gamybos atliekų rūšiavimo sistemą, įvesti elektroninį viešojo transporto bilietą.

J.Sartauskas užsiminė apie Šiaulių oro uosto plėtrą, orientuojant jį ne tik į krovinių gabenimą, bet ir į keleivių vežimą, bei siekiant, kad jis būtų pripažintas nacionalinės svarbos objektu.

Anot jo, taip pat siūloma pertvarkyti savivaldybės administracijos valdymo struktūrą, prieš svarbius miestui tarybos sprendimus atlikti antikorupcinę jų ekspertizę ir pateikti jos rezultatus svarstyti visuomenei: „Trūksta viešumo, skaidrumo ir šiam barui“.

Programos projekte taip pat žadama inventorizuoti ir įvertinti savivaldybės turtą, o nereikalingo atsisakyti, svarbiausiais klausimais rengti gyventojų apklausas.

Paklaustas, ar savivaldybei ne per daug dviejų vicemero postų, J.Sartauskas teigė, jog abiejų vicemerų reikia siekiant įgyvendinti plačią naujosios koalicijos programą.

„Darbų daug, ir tikrai manau, kad du vicemerai nebus per daug“, – sakė jis.

Nauja Šiaulių miesto taryba į posėdį rinkosi pirmoji. Visose savivaldybėse pirmieji posėdžiai įvyks vėliau balandį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min