15min be reklamos
2022 12 06, 16:56 Atnaujinta 2022 12 07, 14:08

Šiaulių meras A.Visockas įvertino jam pareikštus įtarimus: „Vėjų vėjai“

Ikiteisminiame tyrime dėl galimai neskaidrių Šiaulių miesto savivaldybės valdomos įmonės organizuojamo Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuojamo viešojo pirkimo aplinkybių įtarimai pareikšti Šiaulių miesto merui Artūrui Visockui, antradienį pranešė prokuratūra. Tyrimą atlieka STT, o vadovauja – Europos prokuratūra.
Artūras Visockas
Artūras Visockas / Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr.

Merui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Jam skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su nurodytais asmenimis.

Reagavo socialiniame tinkle

„Šiandien man pareikšti įtarimai. Vėjų vėjai. Gaila, jog iš nepatirties pasirašiau, kad negaliu atskleisti informacijos. Teks gintis. Reikės kantrybės. Tai tiek. Duodu 100% , jog viskas yra daroma viešojo intereso naudai“, – savo paskyroje „Facebook“ sureagavo Šiaulių meras.

Trečiadienį A.Visockas pakartojo šią poziciją, pažymėjęs, kad negali atskleisti daugiau informacijos.

Tyrimo duomenimis, A.Visockas įtariamas daręs neteisėtą įtaką Šiaulių miesto savivaldybės administracijai bei šios savivaldybės valdomos įmonės direktoriui ir nuolatinei viešųjų pirkimų komisijai, siekiant imituoti teisėtą bei skaidrią viešųjų pirkimų procedūrą ir sudaryti išskirtines sąlygas vienai privačiai bendrovei laimėti gatvių apšvietimo įrengimo viešąjį pirkimą.

1,7 mln. eurų vertės viešieji pirkimai

Birželį ikiteisminiame tyrime dviem asmenims – bendrovės „Etenders Baltija“ direktoriui ir viešojo pirkimo komisijos nariui Ryčiui Maliukevičiui bei viešąjį pirkimą laimėjusios įmonės akcininkui Danieliui Krinickiui – buvo pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo ir sukurstymo piktnaudžiauti.

Įtariamiesiems skirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su nurodytais asmenimis.

Tyrimo duomenimis, privačios bendrovės direktorius, būdamas Šiaulių miesto savivaldybės įmonės organizuojamo viešojo pirkimo komisijos narys, galimai sudarė išskirtines sąlygas konkurse dalyvavusiai kitai privačiai įmonei laimėti gatvių apšvietimo įrengimo viešąjį pirkimą.

Šiaulių m. savivaldybės nuotr./Artūras Visockas
Šiaulių m. savivaldybės nuotr./Artūras Visockas

Kaip įtariama, neteisėtais veiksmais galėjo būti sudaromos sąlygos įmonei laimėti apie 1,7 mln. eurų vertės viešąjį pirkimą, finansuojamą ES lėšomis.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka STT Centrinės tyrimų valdybos ir Šiaulių valdybos ikiteisminio tyrimo pareigūnai. Tyrimui vadovauja Europos prokuratūra.

Su A.Visocku BNS antradienį nepavyko susisiekti.

Savivaldybės vadovams – staigmena

Miesto vicemeras Egidijus Elijošius bei administracijos direktorius Antanas Bartulis BNS teigė nežinantys nei apie merui pateiktus įtarimus, nei apie galimus procesinius veiksmus ar tyrimo eigą.

Apie rezultatus nesikalbame viešai, dirbame darbus. Nieko nežinau, negirdėjau.

„Nieko apie tai nežinau. Seniai buvo kažkoks tyrimas su STT, bet jis gal metų senumo. Apie rezultatus nesikalbame viešai, dirbame darbus. Nieko nežinau, negirdėjau – šiandien dirbau, vykdžiau savo darbotvarkę“, – sakė E.Elijošius.

„Jei teisėsaugos institucijos tai kelia, matyt, turės pagrindą, pradės kokį nors procesą“, – kalbėjo vicemeras.

Jis sakė su meru pastarąjį kartą matęsis pirmadienio vakarą, šiam grįžus iš komandiruotės Palangoje. E.Elijošius tvirtino antradienį nematęs ir teisėsaugos savivaldybės pastate.

A.Bartulis taip pat tvirtino neturintis, ko komentuoti.

„Aš šiandien jo nemačiau, jis dirba nuotoliu, aš irgi dirbu savo režimu. Turime pirmadieninius pasitarimus dėl savaitės planų. O komentuoti bylą, kad kažkur kažkas kažkam kažką padarė, tai institucijos turi komentuoti“, – sakė administracijos direktorius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min