TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių mieste liko vienintelis komunalinių atliekų vežėjas

Antrinių žaliavų konteineriai
KRS nuotr. / Antrinių žaliavų konteineriai
Šaltinis: Šiaulių naujienos
0
A A

Nuo antradienio komunalines atliekas Šiaulių mieste veža vienintelė bendrovė „Specializuotas transportas“, – tokią žinią pranešė valdžios atstovai. Jų teigimu, dėl šios priežasties gyventojams bent jau šiais metais šiukšlių išvežimo kaina tikrai nedidės. Maža to, per metus miestas sutaupys apie 800 tūkst. litų.

Konkurse – keturi dalyviai

„Viešojo konkurso būdu buvo išrinktas naujas komunalinių atliekų Šiaulių mieste paslaugų teikėjas-vežėjas. Juo tapo AB „Specializuotas transportas“. Sutartis pasirašyta trejiems metams su galimybe ją pratęsti dar dvejiems metams. Taigi nuo rytojaus (antradienio) visoje miesto teritorijoje komunalinių atliekų surinkimo paslaugas teikia vienas vežėjas, iki šiol tas paslaugas teikė du vežėjai: UAB „Švarinta“, kuri aptarnaudavo apie vieną trečdalį atliekų turėtojų, ir du trečdaliai buvo AB „Specializuoto transporto“, – sakė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Aplinkos skyriaus vedėjas Romaldas Šemeta.

Nuo 2007 metų pradžios Šiauliuose buvo surengti jau du konkursai dėl šių paslaugų teikimo. Tačiau abiejų likimas vienodas – dėl ginčų jie atsidūrė teismuose. Šiame, trečiajame konkurse, panoro dalyvauti keturi dalyviai: trys bendrovės iš kitų Lietuvos miestų ir AB „Specializuotas transportas“. UAB „Švarinta“ šįkart konkurse nedalyvavo.

„Laimėtojas buvo renkamas pagal pasiūlytą buitinių atliekų surinkimo kainą už vieną toną. Tiesa, viena bendrovė siūlė dar aštuoniais centais mažesnę kaina, tačiau dėl kvalifikacinių reikalavimų buvo atmesta. Ši bendrovė tada apskundė sprendimą, bet Apeliacinis teismas pasisakė, kad atmetimo sprendimas buvo teisėtas“, – sakė R.Šemeta.

Vadimo Simutkino nuotr./Aplinkos skyriaus vedėjas R.Šemeta patikino, kad šiais metais šiukšlių išvežimo kaina gyventojams tikrai nedidės
Vadimo Simutkino nuotr./Aplinkos skyriaus vedėjas R.Šemeta patikino, kad šiais metais šiukšlių išvežimo kaina gyventojams tikrai nedidės

Jo teigimu, konkursą laimėjęs AB „Specializuotas transportas“ sumažino buitinių atliekų surinkimo kainą apie 20 litų už toną. Iki šiol už toną buvo mokami 106 litai, dabar – 83 litai (su PVM). Iš to Savivaldybė išlos apie 800 tūkst. litų per metus.

„Vidutiniškai per metus yra atvežama apie 42 tūkst. tonų. Taigi, jei šiuos skaičius padauginsime iš 83 litų, paaiškės, kad per metus bus surenkama apie 3,5 milijono litų“, – aiškino R.Šemeta.

Darbai vyksta iki paskutinės minutės

AB „Specializuotas transportas“ buvo suteikti du mėnesiai tinkamai pasiruošti paslaugos teikimui. Tuo metu UAB „Švarinta“ jau šiandien turėtų susirinkti savo konteinerius ir iš daugiabučių, ir iš privačių valdų.

Šiuo metu daugiabučių kiemuose yra sustatytas minimalus konteinerių skaičius, t.y., 4 konteineriai, kurie stovėjo jau anksčiau, ir dar du papildomi.

R.Šemetos teigimu, kai kurie darbai atliekami net paskutinę dieną. „Suprantama, kad jokių problemų nekyla savoje teritorijoje, kurią ir anksčiau aptarnavo AB „Specializuotas transportas“. Manome, kad problemų neturi kilti ir buvusioje „Švarintos“ teritorijoje. Panašu, kad visa reikiama technika yra įsigyta, konteineriai pastatyti, kai kur darbai vykdomi net paskutinę dieną. Kai kur kyla problemų dėl vietos stokos. Dėl šios priežasties gyventojams gali kilti klausimų, kodėl kieme pastatyta mažiau konteinerių, negu stovėjo anksčiau. Yra sutarta, kad šiuo metu daugiabučių kiemuose yra sustatytas minimalus konteinerių skaičius, t.y., 4 konteineriai, kurie stovėjo jau anksčiau, ir dar du papildomi. Kai tik atsilaisvins vieta, bus pastatyti ir likusieji. Žodžiu, bus toks konteinerių skaičius, koks yra reikalingas. Jie neturi būti nei perpildyti, nei tušti“, – sakė Aplinkos skyriaus vedėjas.

Jo teigimu, jei nutiktų taip, kad gyventojai nebeturi, kur dėti atliekų, AB „Specializuotas transportas“ į daugiabučių namų kiemus, kol situacija stabilizuosis, atvyks net kelis kartus per dieną.

Šiukšlių išvežimas nebrangs

Paklaustas, kokia nauda gyventojams, jog pagaliau sudaryta ilgalaikė sutartis su komunalinių atliekų vežėju, R.Šemeta tvirtino – rinkliavos už buitinių atliekų išvežimą pastovumas.

„Dabar bus sutaupoma apie 3000 litų kiekvieną dieną. Taigi galiu patikinti, kad bent šiais metais gyventojams nebrangs šiukšlių išvežimas. Galima būtų kalbėti apie valstybės ateities planus, planuojamą įvesti sąvartynų valstybinį mokestį, kuris eitų į valstybės biudžetą, bet šiandien tai yra tik planuose. Yra numatyta, kad toks dalykas gali būti įvestas nuo 2016 metų“, – teigė R.Šemeta, pridurdamas, kad norėtų, jog gyventojai nepajustų, kad mieste pasikeitė vežėjai.

Dabar bus sutaupoma apie 3000 litų kiekvieną dieną. Taigi galiu patikinti, kad bent šiais metais gyventojams nebrangs šiukšlių išvežimas. Galima būtų kalbėti apie valstybės ateities planus, planuojamą įvesti sąvartynų valstybinį mokestį, kuris eitų į valstybės biudžetą, bet šiandien tai yra tik planuose, – teigė R.Šemeta.

„Gyventojams neturėtų susidaryti kokių nors nepatogumų. Toks yra mūsų noras. O kaip išeis, pamatysime. Gal vienas kitas atvejis ir išlys, bet norėtumėme gyventojų paprašyti pakantumo ir kantrumo“, – teigė jis.

Jam antrino Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) Atliekų surinkimo ir transportavimo kontrolės tarnybos vadovė Rita Ivoškytė: „Jei būtų pastebėjimai, kad prie daugiabučių namų neliko nei senųjų, nei naujųjų buitinių atliekų konteinerių, žmonės gali kreiptis į ŠRATC, į „Specializuotą transportą“, į Savivaldybę ir šie nesusipratimai bus išspręsti.“

Dar yra laisvų kompostavimo dėžių

Tuo metu konteineriai, kurie skirti rūšiuoti atliekas – atskira respublika. Tiek UAB „Švarinta“, tiek AB „Specializuotas transportas“ aptarnauja savo teritorijas kaip ir anksčiau. Nesikeičia ir šių atliekų vežimo grafikas. Beje, nuo pirmadienio iš individualių valdų jau pradėtos vežti žaliosios atliekos. „Žiemą poreikio vežti žaliųjų atliekų nėra. Pradedama nuo šiandien. Pagal grafiką. Nepriklausomai nuo vežėjo“, – pirmadienį sakė R.Ivoškytė.

Ji informavo, kad gyventojams yra išdalyti 6000 konteinerių žaliosioms atliekoms ir 1500 kompostavimo dėžių. „Kompostavimo dėžių vis dar turime ir dalijame gyventojams. Konteinerių poreikis buvo didžiausias, todėl visus juos jau išdalijome. Tačiau poreikis tikrai jaučiamas. Dauguma šiauliečių norėtų turėti ir konteinerį žaliosioms atliekoms, ir kompostavimo dėžę“, – sakė Atliekų surinkimo ir transportavimo kontrolės tarnybos vadovė, pridurdama, kad bus svarstoma, kaip šią problemą galima išspręsti.

Rūšiuoti vis dar nemokame

Paklausta, ar šiauliečiai jau išmoko rūšiuoti atliekas, R.Ivoškytė purtė galvą. „Dar tikrai ne visi. Kaip žinia, šiemet pas mus buvo įvestas naujas darbuotojo etatas – atliekų rūšiavimo kontrolės specialistas. Turbūt visi Šiaulių miesto gyventojai tai pajuto. Nuo vasario mėnesio iki šios dienos mes lankėmės beveik visose miesto gatvėse ir stebėjome, kaip žmonės rūšiuoja atliekas. Aišku, kai kurie žmonės buvo nemaloniai nustebinti, kai ant jų konteinerių buvo užklijuotas raudonas įspėjamasis ženkliukas, kad nereikia tuštinti šio konteinerio. Šis lipdukas reiškia, kad žmonės blogai rūšiuoja atliekas. Todėl prašome gyventojų būti sąmoningiems, nepykti ant darbuotojų, o turint visas galimybes ir priemones, rūšiuoti“, – sakė ji ir pabrėžė, kad tokia pat opi problema – prie gatvių, miesto viešose vietose stovintys konteineriai. Čia taip pat galima rasti pačių įvairiausių nesurūšiuotų atliekų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min