TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių miesto bulvarą užėmė „gyvi numirėliai“

Akcija Šiauliuose
Jolantos Grubliauskaitės nuotr. / Akcija Šiauliuose
Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
A A

Šeštadienį minėdami Saugaus eismo dieną Šiaulių miesto bulvaru žygiavo Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto Lietuvių filologijos ir ryšių su visuomene studentai įsikūniję į „gyvų numirėlių“ vaidmenį.

Nusprendė šokiruoti visuomenę

Šiaulių universiteto studentai: Ieva Stankutė, Urtė Urbonaitė, Goda Alekseriūnaitė, Jovita Žiupkaitė, Laima Valantinaitė ir Dovydas Šimkus, matydami kraupią kelių eismo įvykiuose žuvusių žmonių statistiką, nusprendė parodyti, kad jiems rūpi, kas vyksta keliuose, ir šokiruoti Šiaulių miesto gyventojus, kad jie bent trumpam susimąstytų apie šią opią problemą.

„Šiais laikais žmonės yra labai pasyvūs, juos sudominti sunku. Norėjome atrasti kažką naujo, ko dar niekas nedarė. Apsvarstę nusprendėme, kad tik šokiruodami miesto gyventojus atkreipsime dėmesį. Taip dar prieš porą mėnesių gimė teatralizuotos laidotuvių procesijos idėja“, – pasakojo renginio organizatoriai.

Studentų teigimu, kiekvienas žmogus žiniasklaidoje mato, kad šalyje įvyksta daugybė avarijų, kiek aukų jos nusineša. Tačiau niekas nesusimąsto. „Kai aplink tave vaikšto būsimų avarijų aukos – „gyvi numirėliai“ – tu esi priverstas susimąstyti“, – sakė jie.

Studentai ir kiti prie akcijos prisijungę žmonės bulvaru nešė karstą, kuriame buvo sukrautos sudaužytų mašinų detalės.

Miesto bulvaru nešė karstą

Studentai ir kiti prie akcijos prisijungę žmonės bulvaru nešė karstą, kuriame buvo sukrautos sudaužytų mašinų detalės. Akcijos dalyviai pasakojo, kad karstą jiems paskolino Socialinių mokslų fakulteto studentai, kasmet organizuojantys Helovino šventę. „Mūsų žiniomis, tokios dovanos fakultetas sulaukė iš žmogaus, kuris susikalė šį karstą sau“, – pasakojo studentai. Eisenos metu nešamame karste buvo įdėtas ir vaikiškas triratukas, leidęs suprasti, kad avarijų metu auka pasirenkama nepriklausomai nuo amžiaus. Įspūdį sustiprino ryškus prierašas „Čia gali būti tavo vieta“.

Paskui žygiavo avarijų aukos. „Šie „gyvi numirėliai“ simbolizuoja visas aukas, kurios žuvo keliuose dėl nelaimingų atsitikimų ar jų pačių kaltės. Ant kiekvienos juostos, kuriomis apsijuosę eisenos dalyviai, užrašėme priežastį, dėl kurios žuvo vienas ar kitas žmogus. Vieni dėl to, kad vairuodami automobilį bučiavosi, kiti – kalbėjo telefonu, dažėsi, buvo išgėrę, apsvaigę, pavargę ir pan.“ – sakė akcijos organizatoriai.

Studentai šiauliečiams dalijo lankstinukus, skatinančius vairuoti atsakingai, ir juodais kaspinėliais aprištus juodus balionus primenančius, kad į dangų pakilti labai paprasta.

Akcija traukė miestiečių akį

Studentų organizuotai akcijai abejingų neliko. Dar prieš eiseną jaunuolius panoro išvaikyti prekybininkai. „Mes susirinkome prie turgaus pasažo kiek anksčiau, kad pasidarytume grimą. Tačiau prekybininkai mus ganėtinai griežtai, iškvietę policiją, norėjo išvaikyti. Jų nuomone, mūsų išvaizda gąsdina žmones ir jie bijo eiti į turgų. Kadangi turėjome leidimus, pasitraukėme kiek nuošaliau ir tęsėme darbus“, – teigė organizatoriai.

Ne visiems šiauliečiams ši akcija pasirodė bauginanti. Prie jaunuolių noriai stojo praeiviai domėdamiesi, koks tai renginys. „Prie mūsų buvo priėjusios kelios moteriškės, pasakojo savo istorijas, kad avarijų metu neteko savo vaikų, piktinosi neatsakingais vairuotojais. Kiti šiauliečiai tiesiog žiūrėjo, kiti klausinėjo, buvo tokių, kurie net išbandė karstą“, – pasakojo studentai.

Socialinės akcijos organizatoriai džiaugėsi, kad beveik du mėnesius trukę pasiruošimo darbai nenuėjo veltui – akcija pavyko: „Ruošdamiesi šiai akcijai dirbome kartu su policija, žiūrėjome duomenis. Situacija keliuose šiuo metu yra tikrai šiurpi. Vien per šių metų pirmus du mėnesius kelių eismo įvykiuose žuvo 42 žmonės, 461 buvo sužeistas. Jei būtų pridėta kovo mėnesio statistika, skaičiai būtų dar didesni. Jei dėl šios akcijos bus išvengta nors vienos autoavarijos, galėsime didžiuotis savimi ir teigti, kad mūsų tikslas pasiektas. Nes kiekviena gyvybė yra neįkainojama.“

„Šiaulių naujienos“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min