Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių miesto erdvėse – dar 40 suoliukų

Šiaulietis dizaineris V. Puronas – suoliukų sukūrimo ir pastatymo iniciatorius.
Artūro Staponkaus nuotr. / Šiaulietis dizaineris V. Puronas – suoliukų sukūrimo ir pastatymo iniciatorius.
Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
A A

Šiaulių mieste atsirado beveik 40 naujų suoliukų, kurių autorius - šiaulietis dizaineris Vilius Puronas. Dešimt suoliukų pastatyta prie garsiosios Šiaulių miesto „Lapės“, kur buriuojasi daugiausia žmonių. 15 įmantrių suoliukų, ant kurių nugarėlių lazeriu išpjaustyti aforizmai, pastatyti tolimesnėje Talkšos ežero pakrantėje, už vandenlenčių parko. Likusieji 15 suoliukų, kurie taip pat išskirtiniai, nes ant jų lazeriu išpjaustytos lietuvių liaudies dainų pirmosios eilutės, puošia Dainų parką.

Paruošta daugiau nei 100 suoliukų

Iš viso buvo paruošta gaminti 65 suoliukai su nugarėlėmis, kad būtų galima sėdint atsiremti, ir 50 – be nugarėlių. Pasak V. Purono, Šiauliuose pastatyti suoliukai miestui nieko nekainuoja, nes jų statybą remia miesto pramonininkai. 

„Mieste turime kūrybinę bazę – Tardymo izoliatorių, kuriame tuos suoliukus kaliniai baigia įrengti. Džiaugiamės, kad kaskart į pagalbą galima prisikviesti Šiaulių tardymo izoliatoriaus gyventojus. Didžiąją dalį darbo, gaminant suoliukus Šiaulių miestui, ir atliko tardymo izoliatoriaus kaliniai. Iki rudens turėtų visi suoliukai rasti vietą mieste“, – sakė V. Puronas.

Iš anksto buvo paruoštos atskiros dalys suoliukams, o Šiaulių tardymo izoliatoriuje jie buvo surinkti, suvirinti. 

„Mūsų bendradarbiavimas su Tardymo izoliatoriumi yra naudingas visam miestui. Jau ne pirmus metus kaliniai prisideda prie miesto tvarkymo, o dabar ir prie miesto puošimo ruošiant suoliukus“, –  teigė V. Puronas.

Suoliukai dainuos ir mokys išminties

V. Purono naujieji suoliukai ne tik lepins miestiečius, kurie ant jų galės prisėsti ir pailsėti. Kaip sako suoliukų autorius, į naujuosius suoliukus bus galima ir pažiopsoti.

„Šiauliečiai turi unikalią technologiją – gali lazeriu pjaustyti metalą. Todėl ir kilo mintis ant suoliukų nugarėlių išpjaustyti aforizmus: „Sviestą koše pagadinsi“, „Gimei pats, padėk kitam“, „Plaukiame vandenynais, skęstame balose“ ir daug kitų. Šie suoliukai jau stovi šalia Talkšos ežero, nors juos pastatyti kilo sumanymas belaukiant artėjančios Šiaulių miesto šventės. Tad šiauliečiai per miesto šventę jau galės sėdėti ant jų“, – teigė V. Puronas.

Kiti 15 suoliukų papuošė Dainų parką. V. Puronas nusprendė Dainų parką atgaivinti jame pastatęs dainuojančius suoliukus. „Dainų parko suoliukai pasipuošė tautinių dainų motyvais: „Ar aš tau, sese, nesakiau“, „Balnokim, broliai, žirgus“, „Sėjau rūtą, sėjau mėtą“. Tai dainos, kurių jaunoji karta nemoka. Bet moka mokytojos, kurios vaikučius gali pamokyti. Niekas dainuojančio parko neturi, o šiauliečiai turi“, – džiaugėsi autorius.

„Šiaulių naujienos“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Šiauliai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min