Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių miesto valdžia nusiplovė rankas dėl TAFISA skolų

Renginio akimirka
Organizatorių nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
A A

Nors dar balandžio mėnesį paskelbtos nepriklausomo audito išvados dėl sporto visiems žaidynių TAFISA, kurios vyko praėjusių metų vasarą ir paliko per šimtui kreditorių didesnę nei milijono litų bendrą skolą, tik praėjusį ketvirtadienį žaidynių organizatorės VšĮ „Sportas visiems – Šiaulių regionas 2012“ dalininkų susirinkime nutarta kreiptis į teismą dėl minėtos įstaigos bankroto paskelbimo, o įstaigos direktoriui Kęstučiui Petraičiui skirti nuobaudą – papeikimą.

Daugiau kaip milijono litų skola

Kelerius metus, iki pat sporto visiems žaidynių TAFISA, Šiaulių miesto valdžia kartu su tam įkurta 

VšĮ „Sportas visiems – Šiaulių regionas 2012“ žadėjo, kad šios žaidynės duos ne tik Šiauliams, bet ir visam regionui nemažą pelną.

Bet kaip po renginio paaiškėjo – jos neatnešė jokio pelno, nes lėšos buvo iššvaistytos ir įmonė organizatorė liko daugiau kaip šimtui žaidynes aptarnaujančių įmonių skolinga per milijoną litų. Tad nors po TAFISA žaidynių organizatoriai išsidalijo padėkas už atliktą neva gerą darbą, po kilusio skandalo pradėta aiškintis, kas dėl to yra kaltas.

Nepriklausomo audito išvadose buvo aiškiai įvardyta, kad lėšos iššvaistytos galimai dėl „Sportas visiems – Šiaulių regionas 2012“ vadovo, buvusio Šiaulių miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo K. Petraičio neatsakingo darbo, bet kaltųjų nebuvo skubama surasti ir bausti.

Nors balandį paskelbus audito išvadas tuometinis Savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius žadėjo: „Jeigu paaiškės, kad jo kaltės būta, tuomet taikysim priemones. Jeigu paaiškės, kad sąmata viršyta motyvuotai, tuomet nieko padaryti negalėsime.“

Taigi aiškinimasis, motyvuotai ar nemotyvuotai daugiau milijonu litų TAFISA žaidynių išlaidos viršijo 4,6 milijono litų sąmatą, nors renginyje neatlygintinai dirbo daugybė savanorių, užtruko dar pusę metų, kol VšĮ „Sportas visiems – Šiaulių regionas 2012“ dalininkai priėmė sprendimą dėl įmonės bankroto ir nuobaudos skyrimo K. Petraičiui.

Partneriams stigo geranoriškumo“

Po šio sprendimo VšĮ „Sportas visiems – Šiaulių regionas 2012“ direktorius K. Petraitis išplatino pranešimą, kuriame nurodo, kad pagrindinė priežastis, dėl kurios atsirado įsiskolinimas, buvo nesubalansuotas išlaidų ir pajamų biudžetas, nes negauta planuotų pajamų dėl sumažinto finansavimo iš Vyriausybės ir kitų šaltinių bei įvairių nenumatytų aplinkybių.

„Dar 2011 m. derintas su atsakingomis už žaidynes institucijomis bendras biudžetas siekė 12 mln. litų. Stabdyti žaidynes ar atsisakyti jų dalies, kai į jas jau vyko jų dalyviai, buvo fiziškai neįmanoma ir kažin ar būtų buvę politiškai teisinga. Priminsiu, jog TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynės, kuriose buvo per 10 tūkstančių dalyvių iš 60-ies valstybių, buvo išvis pirmas tokio formato renginys Lietuvoje, – pranešime teigė K. Petraitis. – Partneriams, LR Vyriausybės įpareigotoms atsakingoms institucijoms, po žaidynių jau stigo geranoriškumo bei dalykiškumo sprendžiant finansinių įsipareigojimų, susijusių su renginiu, klausimus. Praktiškai visi šio tarptautinio masto renginio finansiniai klausimai buvo palikti spręsti VšĮ, o šiai, nežiūrint pastangų bei noro, išspręsti visų kilusių problemų buvo neįmanoma, nes neskirta pakankamo finansavimo.“    

Pasamdėme per silpną direktorių“

Vakar Savivaldybėje vykusioje tradicinėje spaudos konferencijoje dalyvavęs Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas į žurnalistų klausimą, ar Savivaldybė negelbės VšĮ „Sportas visiems – Šiaulių regionas 2012“ nuo bankroto, buvo lakoniškas: „Žaidynės buvo organizuojamos ketverius metus: puikiai žinojome, kiek pinigų duosime, tiek ir davėme. Todėl apie gelbėjimus nėra ką kalbėti.“

Meras taip pat trumpai paaiškino, kodėl atsirado tokia didelė skola: „Pasamdėme per silpną direktorių.“

Prisiminus, kad dar iki nepriklausomam auditui pateikiant išvadas, meras buvo prasitaręs, kad neradus kaltų dėl sporto visiems žaidynių TAFISA skolą greičiausiai tektų nurašyti kaip verslo riziką, vadinasi Šiaulių miesto valdžia, VšĮ „Sportas visiems – Šiaulių regionas 2012“ dalininkė, nusiplauna rankas.

„Šiaulių naujienos“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min