Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių profesinio rengimo centras nustebino Užgavėnių rekordu – gigantiška More

Morė
Rekordinei Morei prikimšti prireikė 16 ritinių šiaudų. / Morė
Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
A A

Šiaulių profesinio rengimo centro (ŠPRC) Prekybos ir Verslo skyriaus iniciatyva vakar šalia prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ šiauliečiai išvydo 20 metrų aukščio Užgavėnių simbolį – Morę, kuri jau tos pačios dienos vakarą virto įspūdingu ugnies stulpu.

Dovana Šiauliams

Užgavėnių šventė prie Šiaulių prekybos ir pramogų centro vakar prasidėjo 16 valandą. Čia visi svečiai buvo vaišinami virtuvės meistrų kepamais blynais, stebėjo Kanapinio ir Lašininio kovas, dalyvavo smagiose užduotyse. O šešiaaukščio namo dydžio Morę vakare uždegė miesto Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Planuota, kad uždegti milžinišką Morę reikės mažiausiai 4 specialistų, dėvinčių specialius šilumą atspindinčius kostiumus. Morė buvo padegta neįprastu būdu – ugnies fejerverkais, o Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai koordinavo visą atsisveikinimo su More procesą.

Kaip sakė ŠPRC Prekybos ir verslo skyriaus vedėja daktarė Renata Veršinskienė, kiekvienais metais ŠPRC bando atkreipti visuomenės dėmesį į save sugalvodami kažką netradiciško, tačiau siekia, kad tai būtų ne tik rekordas, bet ir šventės dovana Šiaulių miestui. 

„Išskiriame ne tik save, bet ir patį Šiaulių miestą visų kitų miestų atžvilgiu. O ši idėja kilo diskutuojant apie artėjančias Užgavėnes – nusprendėme, kad reikia pagaminti aukščiausią Morę Lietuvoje“, – sakė R. Veršinskienė. 

Mūsų Morė – iš daugiastruktūrio medinio karkaso, šiaudų ir aprengta tekstiline medžiaga lino pagrindu

Iniciatyvos organizatoriai pabandė susirasti informaciją apie ankstesnius Morės rekordus. Pasirodo,  Varėnos rajone Morė, pastatyta iš medinio karkaso ir nendrių, siekė 16,2 metro. „O mes pasirinkome kitokią variaciją, norime pagerinti aukščiausios Lietuvos Morės rekordą pasiekdami 20 metrų. Mūsų Morė – iš daugiastruktūrio medinio karkaso, šiaudų ir aprengta tekstiline medžiaga lino pagrindu“, – paaiškino R. Veršinskienė. 

Morei – 16 ritinių šiaudų

Morei prireikė 16 didelių ritinių šiaudų ir 224 m tekstilinės medžiagos, kurios plotis 1,10 metro. Dalį medžiagos dovanojo Statybinių medžiagų prekybos centras, o dalį ŠPRC teko nusipirkti. Paprastai Užgavėnių atributas – šiaudais kimštos dirbtinės moterys būna skarmaluotos, tačiau R. Veršinskienės teigimu, ši gigantiška Morė labai graži. 

„Morės karoliai padaryti iš margų medvilnės atraižų, užpildytų šiaudais. Karolių ilgis – 4,5 metro. Kasos – iš linų. Vienos mūsų mokytojos močiutė turėjo neapdorotų linų, kuriuos ir panaudojome kasoms. Iš tam tikrų tekstilinių medžiagų formavome lūpas, kad būtų raudonos ir pan. Aišku, diskutavome su istoriku Viliumi Puronu, ar Morė turi šypsotis, ar būti rimta. Norėjome, kad šypsena būtų matyti iš tolo, bet pasirinktas rimtas variantas“, – sakė skyriaus vedėja.

Pasak jos, tarp žmonių neabejotinai būna negerų dalykų, pykčių, tad varydami žiemą iš kiemo  degindami Morę simboliškai sudeginsime visas negandas, nesusipratimus ir galėsime laukti gražaus saulėto pavasario.

Prie iniciatyvos prisidėjo policijos pareigūnai ir gaisrininkai

„Vis dėlto tai yra didelis uždavinys, vieni to pasiekti nebūtume galėję. Tad į projektą pasikvietėme įvairiausių institucijų darbuotojus“, – sakė R. Veršinskienė, pabrėždama, kad projekte buvo neabejotinai svarbūs saugumo, techniniai ir statybiniai klausimai.

ŠPRC Prekybos ir verslo skyriaus vedėja itin dėkinga prie iniciatyvos šimtu procentu prisidėjusiems Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojui vidaus tarnybos pulkininkui Kęstučiui Bautroniui ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojui Vincui Urbonavičiui. Vedėja neslėpė, kad minėtų institucijų pareigūnų  geranoriškumas nuolatinėse konsultacijose ir pagalboje iki pačios paskutinės minutės, buvo nepaprastas atradimas rekordo organizatoriams. 

O Šiaulių miškų urėdijos Vainagių girininkija Morės konstrukcijai suorganizavo labai didelio aukščio pušies sausuolį, kurį nebuvo taip paprasta atgabenti. „Tiek institucijų, tiek pavienių žmonių yra labai daug, be kurių palaikymo, ko gero, tokio rezultato vieni nepasiektume“, – nuoširdžiai vieningu bendradarbiavimu džiaugėsi R. Veršinskienė.

„Šiaulių naujienos“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min