Bėda moterį ištiko liepos 19-ąją, apie pietus. Gražina su savo 67 metų vyru, kuris dėl gyvenime patirtos traumos tapo neįgalus ir sunkiai besiorientuojantis aplinkoje, atvažiavo apsipirkti į Šiaulius.
Vilniaus gatvėje moteris vyrą pasodino ant suoliuko ir, liepusi jos čia palaukti, nuėjo į vaistinę. Iš jos išėjusi po keleto minučių, savo vyro ant suoliuko neberado.
Pabėgėjo į vieną gatvės galą, pabėgėjo į kitą, tačiau sunkai vaikštančio sutuoktinio nesimatė. Sūnus, kuriam Gražina pranešė apie ištikusią bėdą, pasiūlė kreiptis į policiją.
Moteris nelabai drąsiai pasinaudojo patarimu, mat kažkada seniai buvo girdėjusi, kad tik po trijų parų po žmogaus dingimo policija pradeda paiešką. Bet patruliai atvyko nedelsdami ir kartu su Gražina pėsčiomis bei automobiliu pradėjo dingusiojo paiešką.
Deja, ji buvo bergždžia. Nusiminusiai moteriai pareigūnai pasiūlė grįžti į namus, o patys, vykdydami įvairias užduotis, kartu tęsė ir paiešką.
Važinėdami gatvėmis, vis ieškojo lazdele besiramsčiuojančio pagyvenusio vyro balta kepuraite.
Gražina namuose būti negalėjo ir apie 18 val. ji vėl atvažiavo į Šiaulius. Tik išlipusi iš autobuso moteris sulaukė telefoninio skambučio – patruliai pranešė, kad jos vyras surastas sveikas ir gyvas Dvaro g., ne per toliausiai nuo tos vietos, kur buvo paliktas sėdėti ant suoliuko.
Gražina sujudo klausti, iš kur dabar jai vyrą pasiimti, ir buvo maloniai nudžiuginta atsakymo, kad tegul laukia autobusų stotyje, o vyrą jie patys atveš.
Autobusų stotyje pareigūnai, įvertinę, kad surastojo savijauta ne kokia, nes ir taip prastos sveikatos vyras visą dieną buvo nevalgęs ir negėręs, į savo tarnybinį automobilį įsisodino Gražiną ir abu parvežė į Bertužius.
Už tokį nuoširdumą didžiulį stresą patyrusi moteris dėkoja Šiaulių AVPK pareigūnams Tautvydui Skikui ir Ruslanui Pocevičiui.
