Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nustačius pavojingus teršalus, neleista importuoti dviejų rūšių aliejaus

Aliejus
Photos.com nuotr. / Aliejus
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog sustabdyta ir uždrausta tiekti į rinką 400 kg nesaugaus, neapdoroto šaltalankių aliejaus, importuoto iš Kinijos, ir daugiau kaip 200 kg nerafinuoto moliūgų sėklų aliejaus „Golden Kings”, importuoto iš Ukrainos.

Vykdydami importuojamų maisto produktų kontrolę, Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai atrinko šių aliejų mėginius ir išsiuntė ištirti į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą.

Atlikus laboratorinius tyrimus, nustatyta, jog šaltalankių ir moliūgų sėklų aliejus užterštas benzo(a)pirenu. Teršalo koncentracija atitinkamai šaltalankių aliejuje buvo – 23,6 µg/kg, o moliūgų sėklų aliejuje – 2,9 µg/kg. Nustatyta didžiausia leistina benzo(a)pireno koncentracija  aliejuje – 2,0 µg/kg.

Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigojo šaltalankių aliejaus importuotoją – UAB „Ecolitum“ (Žalgirio g. 4, Juragių k., Garliavos sen., Kauno r. sav.) ir moliūgų sėklų aliejaus importuotoją – UAB „Skanūs aliejai” (Žiemgalių g. 19-64, Kaunas) sunaikinti nesaugių produktų siuntas (400 kg ir 264 kg) arba per 60 dienų išsiųsti šiuos produktus iš Europos Bendrijos teritorijos.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apie nekokybišką aliejų informavo Europos Komisiją Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

Benzo(a)pirenas – aplinkoje paplitęs teršalas, susidarantis naudojant naftos produktus, vykstant degimo, dūmų susidarymo procesui. Maži benzo(a)pireno kiekiai sveikatai nekenkia, tačiau pagal ES reikalavimus, šios medžiagos kiekis neturi viršyti teisės aktais reglamentuotų normų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min