TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parlamentaro A.Šedžiaus tėvą STT įtaria paėmus stambų kyšį

Seimo narys Andrius Šedžius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Seimo narys Andrius Šedžius
Šaltinis: BNS
0
A A

Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariui socialdemokratui Alvydui Šedžiui Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pateikė įtarimus ėmus didelės vertės kyšį, kad darytų įtaką 3 mln. litų vertės Šiaulių kolegijos renovavimo konkursui.

Už tai jam gresia iki trejų metų nelaisvės, pranešė naujienų portalas alfa.lt.

A.Šedžiaus sūnų parlamentarą Andrių Šedžių, kuris pradėjus tyrimą pasiūlė naikinti STT, parlamento Etikos ir procedūrų komisijos vadovas Algimantas Salamakinas kaltina pažeidus įstatymą – bandant daryti įtaką ikiteisminiam tyrimui.

Savo rašte Seimo Etikos ir procedūrų komisijai STT nurodo, kad atliekant „ikiteisminį tyrimą dėl aplinkybių, susijusių su Šiaulių kolegijos pastato rekonstrukcinių darbų konkursu, kurie buvo finansuojami ES struktūrinių fondų lėšomis, organizavimo ir įgyvendinimo Šiaulių kolegijos direktorės Natalijos Šedžiuvienės sutuoktiniui Alvydui Šedžiui pareikšti įtarimai įvykdžius nusikalstamą veiką, nustatytą Baudžiamojo kodekso 226 straipsnio 1 dalyje“.

Rašte taip pat tikslinama, kad N.Šedžiuvienei, parlamentaro A.Šedžiaus motinai, įtarimai nėra pateikti.

A.Salamakinas sakė manantis, kad A.Šedžius birželį turėjo nusišalinti Seime svarstant STT 2009-ųjų veiklos ataskaitą.

A.Šedžius vienintelis balsavo prieš tai, kad jai būtų pritarta, o po dviejų dienų viešai pažadėjo registruoti įstatymo projektą dėl STT naikinimo, nes ji „nepakankamai efektyviai dirba“ bei „dubliuoja kai kurias kitų tarnybų funkcijas“.

„Per 18-a darbo metų neteko išgirsti tokių dalykų, kad jei parlamentaro šeimos narys yra įtariamas prisidirbęs, parlamentaras šoka naikinti institucijos. Tai paradoksų paradoksas. Tai netelpa į jokius rėmus, nes tai kišimasis į teisėsaugos darbą. Tai gali virsti tuo, kad jei giminaitis padarė nusikaltimą ir jį teismas teisia, registruoju projektą teismams panaikinti“, – kalbėjo A.Salamakinas.

Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovė Julija Antanaitienė patvirtino, kad įtarimai A.Šedžiui išties buvo pateikti.

Iš viso įtarimai pateikti maždaug 4–5 bendrovėms bei maždaug 10 fizinių asmenų, nurodė STT. „Įtariamųjų gali ir padaugėti. Tyrimo apimtis yra labai didelė, apie tai, kada bus jos pabaiga, kalbėti dar sunku“, – sakė atstovė spaudai.

Renovacijos konkursas, dėl kurio pradėtas tyrimas, paskelbtas pernai rugsėjį. Tuo metu A.Šedžius buvo Šiaulių rajono tarybos narys. Anksčiau, 2001–2008 metais, jis vadovavo Šiaulių apskričiai, kelerius metus buvo Lietuvos socialdemokratų partijos Šiaulių skyriaus vadovas.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos renovuojant Šiaulių kolegijos pastatą STT pradėjo kovo pradžioje. Buvo suimti dviejų statybų darbus atlikusių bendrovių vadovai, kolegijos Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas, konsultantas.

STT tuomet pranešė, kad tyrimas pradėtas turint duomenų, kad organizuojant Šiaulių kolegijos pastato rekonstrukcijos procesą suinteresuoti asmenys, veikdami kaip organizuota grupė, siekė neteisėtu būdu laimėti 3 mln. litų vertės statybų darbų, finansuojamų iš Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšų, užsakymą ir taip neteisėtai užvaldyti daugiau kaip 300 tūkst. litų.

Kolegijos renovacijos darbai buvo sustabdyti, jau paskelbtas naujas konkursas.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min