Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių tardymo izoliatoriuje baigėsi valdiško maisto atsisakymo akcija

Šiaulių tardymo izoliatorius
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Šiaulių tardymo izoliatorius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių tardymo izoliatoriuje laikomi suimtieji antradienio vakarą nutraukė protesto akciją, per kurią buvo atsisakę valgyti valdišką maistą.

Dauguma protestuotojų akcijos atsisakė per pietus. Neapsisprendusių dar buvo likę apie 20 asmenų, tačiau vakare ir jie bado akciją nutraukė, teigiama Kalėjimų departamento pranešime.

Antradienį Šiaulių tardymo izoliatoriuje lankėsi Kalėjimų departamento direktorius Saulius Vitkūnas su grupe pareigūnų. Su Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriumi ir padalinių vadovais aptarta susidariusi situacija nuo akcijos pradžios, pareigūnai iš Kalėjimų departamento bendravo su tardymo izoliatoriuje laikomais suimtaisiais.

Išsiaiškinta, kad dauguma suimtųjų keliamų reikalavimų – nepagrįsti. Šiaulių tardymo izoliatoriaus administracija reikalauja iš suimtųjų vykdyti tik teisės aktų nustatytus reikalavimus. Nustatytus įstaigos administracijos veiklos trūkumus nurodyta nedelsiant pašalinti ir apie tai informuoti Kalėjimų departamento vadovybę.

Praėjusį pirmadienį prasidėjusioje ir savaitę trukusioje maisto atsisakymo akcijoje periodiškai dalyvavo 108-196 suimtieji. Akcijos metu suimtiesiems nebuvo draudžiama valgyti savo maistą ir pirkti jį parduotuvėje.

Savaitgalį Šiaulių tardymo izoliatoriuje buvo kilusios riaušės. Naktį suimtieji ir nuteistieji pradėjo strypais daužyti kamerų duris, kelti triukšmą, pro kamerų langus mėtyti asmeninius daiktus. Vienos iš kamerų suimtieji išsiveržė į koridorių.

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, buvo lokalizuotas režiminio korpuso skyrius, priežiūros postuose buvę prižiūrėtojai atsitraukė.

Įstaigoje buvo paskelbtas aliarmas ir pradėta veikti pagal ypatingų situacijų įstaigoje planą – informuotos specialiosios tarnybos, sustiprinta įstaigos apsauga, iškviesti laisvi nuo tarnybos pareigūnai, kreiptasi į viešojo saugumo pajėgas.

Į Šiaulių tardymo izoliatorių atvykus gausioms laisvų nuo tarnybos pareigūnų pajėgoms ir nuodugniai įvertinus situaciją, buvo atkurta viešoji tvarka ir izoliuoti neteisėtus veiksmus organizavę ir juose dalyvavę suimtieji bei nuteistieji, jie patikrinti, o kamerose atliktos kratos.

Šiaulių tardymo izoliatorius aptarnauja 26 centrinės ir vakarų Lietuvos rajonus. Jame laikomi suimti ir neseniai nuteisti vyrai, moterys ir nepilnamečiai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min