Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių tardymo izoliatoriuje skandalas: prižiūrėtojas kaltinamas apiplėšęs kalinį

Šiaulių tardymo izoliatorius
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiaulių tardymo izoliatorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių tardymo izoliatoriuje šiuo metu laikomo vyro žmona kreipėsi pagalbos į redakciją. Moteris tvirtina, kad prižiūrėtojai bando susidoroti su jos vyru. Jos manymu, prižiūrėtojai pavogė laikrodį, o kai pradėta ieškoti teisybės, atėmė ir ausinuką.

Klaipėdietė moteris atskleidė, kad jos vyras nuo vasario mėnesio yra laikinai perkeltas į Šiaulių tardymo izoliatorių. Moteris paaiškino, kad vyras baigia atlikti jam paskirtą bausmę. Į Šiaulius išvežtas, nes tapo liudininku kitoje byloje.

Vyras po šios kratos pasigedo laikrodžio, kurį jam padovanojau gimtadienio proga.

Moteris informavo, kad balandžio 15 dieną Šiaulių tardymo izoliatoriuje buvo atliekamas jos vyro patalpų patikrinimas. Visi buvo išvaryti lauk.

Pareigūnai tąkart neužfiksavo jokių pažeidimų. Viskas buvo apversta aukštyn kojomis. „Mano vyras po šios kratos pasigedo laikrodžio, kurį jam padovanojau gimtadienio proga“, – akcentavo moteris.

Vyras iškart parašė prašymą, kad būtų tiriamas incidentas. Balandžio 17 dieną nukentėjusiojo žmona paskambino į įstaigą. Atsiliepęs pareigūnas pradėjo šiurkščiai ir nemandagiai kalbėti.

„Aiškino, jog man tai ne pinigai. Jei galiu sau leisti vieną tokį nupirkti, tai ir vėl nupirksiu. Pasakiau, kad aš nežadu prižiūrėtojams laikrodžių pirkti“, – prisimena moteris.

Tos pačios dienos popietę vyrui buvo atnešta pasirašyti, kad jo prašymas dėl incidento yra priimtas. Moteris nusiuntė į įstaigą laikrodžio dokumentų kopijas.

Istorija tuo nesibaigė. Netrukus pas jos vyrą vėl buvo atliekamas patikrinimas, kurį atliko tas pats asmuo, po kurio tikrinimo dingo laikrodis.

„Tikrintojas iš mano vyro rankų paėmė „Ipod“ grotuvą, su kuriuo jis atvyko į tardymo izoliatorių. Anuomet šis prietaisas prižiūrėtojams neužkliuvo. Tikrintojas pasakė, kad jam yra taikoma sankcija, todėl ir atėmė. Bandžiau aiškintis teisybę, tačiau tai labai panašu į savivalę ir susidorojimą“, – toliau pasakoja moteris.

Dingusio laikrodžio dokumentas
Dingusio laikrodžio dokumentas

Ar skriaudžiamas kalinys turėtų tylėti?

Laikinai Šiaulių tardymo izoliatoriui vadovaujantis Paulius Žvaliauskas teigia, kad dėl laikrodžio dingimo yra pradėtas tarnybinis tyrimas.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Paulius Žvaliauskas. Prezidentė Dalia Grybauskaitė Šiaulių tardymo izoliatoriuje
Alvydo Januševičiaus nuotr./Paulius Žvaliauskas. Šiaulių tardymo izoliatorius

„Pagal apsaugos priežiūros instrukcijas du kartus per savaitę kamerose yra atliekamos kratos. Suimtieji dėl to neįspėjami ir jie pagal taisykles tuo metu negali būti kameroje. Dėl laikrodžio dingimo pradėtas tarnybinis patikrinimas“, – sakė P.Žvaliauskas

P.Žvaliauskas: Save gerbiantis suimtasis neturėtų sakyti, kad pareigūnai jam paėmė tą ir aną.

Vadovas pažymėjo, kad kratos protokole apie laikrodžio paėmimą neužsiminta. Aiškinamasi, ar kalinamasis tą laikrodį išvis turėjo.

O kaip dėl ausinuko? P.Žvaliausko teigimu, ausinukus kaliniai gali turėti, tačiau jie gali būti ir paimti, jei tam yra priežastis.

„Sutapimas ar ne, tačiau tas pats pareigūnas užfiksavo pažeidimą, kurio nenoriu komentuoti. Jis parašė, kokiomis aplinkybėmis ausinukas buvo paimtas. Mano nuomone, jei aprašymas teisingas, ausinukas buvo paimtas teisėtai“, – tvirtino tardymo izoliatoriaus vadovas.

P.Žvaliauskas sakė negirdėjęs apie minėtąjį kalinį neigiamų apibūdinimų: „Apie šį žmogų negaliu pasakyti nieko gero ir nieko blogo. Retai bendrauju su įkalintaisiais. Dirbu šioje įstaigoje jau 16 metų. Dar neteko girdėti, kad pareigūnas vogtų iš kalinių. Tai retas reiškinys. Save gerbiantis suimtasis neturėtų sakyti, kad pareigūnai jam paėmė tą ir aną.“

O jei iš tiesų paėmė? „Vyksta tarnybinis patikrinimas, tyrimas. Tuomet viskas paaiškės.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min