Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 11d. 14:11 , atnaujinta: 2017 sausio 11d. 14:42

Šiaulių taryba nusprendė atitolinti tiesioginį valdymą dar tris savaites?

Šiaulių tarybos posėdis
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiaulių tarybos posėdis

Šiauliuose miesto valdžia beveik vienbalsiai balsavo už vieno vicemero posto panaikinimą. Tai buvo būtinas žingsnis, nes jau šį trečiadienį baigiasi terminas, iki kurio miestas gali gyventi be vicemero. Jei šis postas nebūtų panaikintas, tuomet prasidėtų viešos diskusijos apie tiesioginį valdymą ir priešlaikinius rinkimus – tą suprato kone visi tarybos nariai.

Tarybos posėdyje Šiaulių miesto savivaldybės taryba turėjo du svarbius klausimus – dėl vieno vicemero pareigybės naikinimo ir dviejų administracijos direktoriaus pavaduotojų atleidimo.

Pastarojo klausimo buvo atsisakyta, nes miestas būtų likęs visai be administracijos vadovų.

Šiuo metu laikinai direktoriaus pareigas eina Giedrė Mendoza Herrera. Po posėdžio ji ir toliau eis šias pareigas dar tris savaites.

Meras pats pristatė klausimą dėl vicemero pareigybės panaikinimo. Jis keliais sakiniais pabrėžė, kad pareigybė galėtų būti naikinama, kad nesusidarytų jokia galimybė inicijuoti priešlaikinius rinkimus.

Po šio pristatymo vyko balsavimas. 26 tarybos nariai balsavo už pareigybės panaikinimą. Vienas susilaikė.

Trečiadienį suėjo du mėnesiai, kai yra laisva antro vicemero pareigybė. Šias pareigas ėjęs Stasys Tumėnas buvo išrinktas į Seimą.

„Darbiečių“ pagalba meras užsitikrina minimalią balsų persvarą taryboje – 16 balsų iš 31.

BNS primena, kad politinė krizė Šiauliuose tęsiasi nuo praėjusių metų rudens. Lapkritį pranešta, kad suformuota nauja valdančioji dauguma.

Iš viso – 17 tarybos narių iš 31. Jų reikalavimu iš pareigų atleisti vicemeras Domas Griškevičius ir administracijos direktorius Eduardas Bivainis.

Praėjusią savaitę per spaudos konferenciją Darbo partijos Šiaulių skyriaus vadovė ir savivaldybės tarybos narė Danguolė Martinkienė pranešė, kad su kolege Angele Kavaliauskiene prisideda prie mero A.Visocko formuojamos daugumos. Tokiu atveju meras užsitikrina minimalią balsų persvarą Šiaulių savivaldybės taryboje – 16 balsų iš 31.

„Tarybos nariai nori elgtis gerai“

Šiaulių meras Artūras Visockas tarybos sprendimą komentavo trumpai: „Visi tarybos nariai yra žmonės. Jie visi nori elgtis gerai“.

Meras turėjo omenyje, kad lemiamais momentais, kad ir kokie nesutarimai tryrotų taryboje, visi nariai balsuoja taip kaip iš tiesų reikia miestui. Anot jo, Šiauliams tiesioginis valdymas nereikalingas.

Jo manymu, tiesioginis valdymas iš tiesų ir nebūtų įvestas, tačiau viešos kalbos apie tai padarytų miestui didžiulę žalą.

Administracijos direktorių vaduojanti G.Mendoza Herrera teigia, kad po posėdžio įgavo teisę ir pareigą dar tris savaites pasirašinėti svarbius dokumentus.

Galima sakyti, kad dabar taryboje yra tokia situacija kaip po savivaldybių rinkimų. Viskas nuo nulio.

Kaip bus vėliau – niekas nežino: „Negaliu kalbėti už tarybą. Dabar – nei pakarta, nei paleista – lyg skaistykloje. Galima sakyti, kad dabar taryboje yra tokia situacija kaip po savivaldybių rinkimų. Viskas nuo nulio.“

Socialdemokratų lyderis Justinas Sartauskas priminė, kad dauguma, kurią sudarė iki tol opozicijoje buvę socialdemokratai, „tvarkiečiai“, „darbiečiai“, judėjimo „Už Šiaulius“ atstovai ir iš buvusios daugumos pasitraukę liberalai, jau nebėra tokia – dvi „darbietės“ perėjo pas mero pusėn.

„Mūsų tikslas nebuvo valdžia. Mūsų tikslas – kad visi tarybos nariai dirbtų Šiauliams, kad vyktų derybos. Manome, kad ilgainiui bus sudaryta kita valdančioji dauguma, kurioje bus 20-25 tarybos nariai“, – kalbėjo J.Sartauskas.

Jo žiniomis, meras, nors taryboje vėl turi vieno balso persvarą, oficialiai dar nesusigrąžino valdančiosios daugumos teisės, kuri neseniai buvo perimta.

J.Sartauskas netiki, kad meras bandys sugrąžinti į postus buvusį vicemerą D.Griškevičių ir buvusį direktorių E.Bivainį: „Dukart į tą pačią upę neįbrisi.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min