TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių teisėjai Aleksandras Prygunkovas ir Petras Simėnas: vieno drausmės byla išnagrinėta, kito atidėta

Temidė, teisingumo deivė
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Temidė, teisingumo deivė
Šaltinis: 15min
0
A A

Nacionalinė teismų administracija praneša apie Teisėjų garbės teismo sprendimus, susijusius su Temidės tarnais A.Prygunkovu bei P.Simėnu.

Teisėjų garbės teisme – dar viena su darbo krūviu nesusidorojusio teisėjo drausmės byla.

Penktadienį vykusiame Teisėjų garbės teismo (toliau – Garbės teismas) posėdyje buvo nagrinėjama Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėjo Aleksandro Prygunkovo drausmės byla. Garbės teismo sprendimo priėmimas ir paskelbimas šioje byloje atidėtas iki balandžio 26 d. 10 val.

Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK) yra konstatavusi, kad teisėjas A.Prygunkovas, nagrinėdamas administracinių teisės pažeidimų bylas, neužtikrino tinkamo savo darbo organizavimo – nesilaikė administracinių teisės pažeidimų bylų nagrinėjimo tvarkos ir terminų. Teisėjas nekontroliavo bylų nagrinėjimo eigos, nebuvo pakankamai reiklus jam padedantiems teismo darbuotojams, šiais savo veiksmais vilkino bylų nagrinėjimą ir tokiu būdu pažeidė proceso dalyvių teisę į greitą ir operatyvų teismo procesą.

Didžiulis darbo krūvis

Garbės teismo posėdyje teisėjas A.Prygunkovas nustatytus darbo trūkumus iš esmės pripažino, tačiau pažymėjo, kad visi jie jau pašalinti ir šiuo metu teismo administracija teisėjo darbui jokių priekaištų neturi. Kaip pagrindinę pažeidimus lėmusią priežastį teisėjas įvardijo didelį darbo krūvį apylinkių teismuose.

„Vien 2009 m. teko išnagrinėti 109 baudžiamąsias bylas. Tai reiškia, jog kas antrą dieną turėjo būti surašomas ir paskelbiamas sprendimas. Šioms byloms privalėjau skirti pirmenybę. Administracinių pažeidimų bylas nagrinėdavau per teismo posėdžių pertraukas, po darbo ir išeiginėmis dienomis. Buvo atvejų, kad teismo posėdžiai užtrukdavo iki aštuntos valandos vakaro“, – teigė teisėjas.

Apylinkių teismų teisėjų asociacijos įgaliotas atstovas, Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėjas Arūnas Nevardauskis Garbės teismo dėmesį atkreipė į tai, kad nustatytų pažeidimų laikotarpiu A.Prugunkovas turėjo patį didžiausią krūvį teisme, buvo paskirtas ikiteisminio tyrimo teisėju. Bendrą teisėjų darbo krūvio problemą A.Nevardauskis susiejo ir su įstatymų spragomis bei nepakankamu administracinių pažeidimų proceso reglamentavimu.

P.Simėno likimą spręs vėliau

Teisėjų garbės teismas penktadienį turėjo nagrinėti ir TEDK iškeltą Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėjo Petro Simėno drausmės bylą. Iš teisėjo gavus prašymą bylos šiame posėdyje nenagrinėti dėl objektyvių priežasčių – teisėjo sveikatos sutrikimo – Garbės teismas nusprendė posėdį atidėti iki š. m. gegužės 6 d. 11 val.

Primintina, kad Šiaulių miesto apylinkės teismo pirmininkės Gemos Janušienės iniciatyva Nuolatinė teisėjų veiklos vertinimo komisijai atlikus neeilinį teisėjo Petro Simėno veiklos vertinimą, buvo nustatyti teisėjo darbo trūkumai nagrinėjant administracinių teisės pažeidimų bylas.

Teisėjų etikos ir drausmės komisija yra nusprendusi, kad teisėjas nesiėmė pakankamų organizacinių priemonių, kad administracinių teisės pažeidimų bylos būtų išnagrinėtos kaip įmanoma greičiau. Jo neveiklumo pasekmė – susidariusi situacija, kai dėl pasibaigusio termino asmenims nebuvo galima taikyti administracinės atsakomybės, pažymima Nacionalinės teismų administracijos Komunikacijos skyriaus vedėjos pareigas laikinai einančios Živilės Navickaitės-Babkin išplatintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min