Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 9d. 18:40

Šiaulių universiteto garbės daktaru inauguruotas vyskupas Eugenijus Bartulis

Eugenijus Bartulis
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Eugenijus Bartulis

Trečiadienį Šiaulių universitete inauguruotas naujas garbės daktaras – Šiaulių vyskupas 65 metų Eugenijus Bartulis, pranešė aukštoji mokykla.

„Savo nepakartojamai patrauklia ir iškilia asmenybe, reikšmingais darbais JE vyskupas Eugenijus Bartulis pelnė Šiaulių universiteto akademinės bendruomenės pagarbą ir dėkingumą. Džiaugiamės, kad JE vyskupas Eugenijus Bartulis priėmė Šiaulių universiteto senato siūlymą tapti Šiaulių universiteto garbės nariu už ilgametį bendradarbiavimą ir rūpinimąsi jaunuolių dvasingumu“, – per ceremoniją sakė Šiaulių universiteto kapelionas kunigas Arūnas Jankauskis.

Savo inauguracinėje kalboje E.Bartulis kvietė visus stabtelėti ir įsiklausyti į Viešpaties balsą.

Garbės daktaro vardą E.Bartuliui Šiaulių universiteto senatas nutarė šių metų birželį, pritaręs fakultetų ir tarnybų siūlymui.

„Nuo įsiklausymo į Viešpaties balsą priklauso žmonijos istorija ir netgi mūsų planetos egzistencija. Žmonės beveik užvaldė erdvę ir laiką, tačiau užvaldydami niokojame gamtą ir save pačius, be paliovos teršiame žemę, orą ir vandenį“, – teigė dvasininkas.

Anot jo, technologiniai stebuklai žmonėse pažadino baimes, „nebeaišku, kas esame, tad ieškome tapatybės psichologų ir psichiatrų kabinetuose“.

„Kada mes suprasime ir su džiaugsmu priimsime Kristaus mokslą, įsileisime jo mintis, patarimus ir nurodymus į savo širdis, studijų auditorijas ir klases, kada mes suprasime Kristaus žodžius: „Nuo manęs atsiskyrę jūs nieko negalite nuveikti“. Mokėsime perteikti akademines žinias, įvairius sugebėjimus, tačiau jeigu Dievo karalystės kūrimas žemėje neužims pirmos vietos, linksime tuščiomis rankomis“, – kalbėjo naujasis universiteto garbės daktaras.

Garbės daktaro vardą E.Bartuliui Šiaulių universiteto senatas nutarė šių metų birželį, pritaręs fakultetų ir tarnybų siūlymui.

E.Bartulis į kunigus įšventintas 1976 metais. Jis yra dirbęs įvairiose parapijose, 1997 metais nominuotas vyskupu ir paskirtas pirmuoju popiežiaus Jono Pauliaus II naujai įsteigtos Šiaulių vyskupijos vyskupu. 

E.Bartulis į kunigus įšventintas 1976 metais. Jis yra dirbęs įvairiose parapijose, 1997 metais nominuotas vyskupu ir paskirtas pirmuoju popiežiaus Jono Pauliaus II naujai įsteigtos Šiaulių vyskupijos vyskupu. Dvasininkas globoja Kryžių kalną, kasmet surengia jame atlaidus, organizuoja piligriminius žygius pėsčiomis iš Šiaulių į Kryžių kalną, iš Kryžių kalno į Tytuvėnus ir Šiluvą, pats juose dalyvauja ir jiems vadovauja.

2003 metais E.Bartulis sudarė bendradarbiavimo sutartį su Šiaulių universitetu, jame įteisinta kapeliono pareigybė, pradėta dėstyti nauja studijų programa – meninis ugdymas ir tikyba.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

57:15
01:19
01:00

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min