Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose bus skelbiamas naujas Menų inkubatoriaus rangos darbų konkursas

Menų inkubatorius
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Menų inkubatorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių savivaldybė liko be rangovo, kuris turėtų atlikti Menų inkubatoriaus statybos darbus. Po pusantrų metų pertraukos pasirašyti rangos sutartį atsisakė ir antroje vietoje likusi bendrovė, motyvuodama tuo, kad medžiagos nuo konkurso paskelbimo gerokai pabrango.

Šiaulių miesto savivaldybėje vadovai susitiko su statybos bendrovės „LietCom“ atstovais, kurie liko antri pagal pasiūlytą kainą Šiaulių Menų inkubatoriaus rangos darbų viešojo pirkimo konkurse. Atstovai atsisakė pasirašyti rangos sutartį, tvirtindami, kad, pabrangus statybinėms medžiagoms, įmonė nebepajėgs atlikti darbų už konkurse pasiūlytus 8,73 mln. litų.

Konkursas įvyko prieš beveik pusantrų metų. Laimėtojas „Kaunesta“ tuomet atsisakė pasirašyti rangos darbų sutartį, nes Ūkio ministerija buvo sustabdžiusi projekto finansavimą.

Pabrangus statybinėms medžiagoms, įmonė nebepajėgs atlikti darbų už konkurse pasiūlytus 8,73 mln. litų.

Konkursas rangos darbams bus skelbiamas artimiausiu metu. Savivaldybės atstovai primena, kad laikas jau spaudžia – darbai turi būti atlikti iki 2015 metų rudens.

Nuspręsta skelbti naują konkursą, nurodant konkrečias kainos „lubas“. Konkurso sąlygose bus nurodyta, kad pasiūlymo kaina negali būti didesnė, nei savivaldybė disponuoja tam skirtomis lėšomis. Planuojama, kad viršutinė kainos riba gali būti apie 8,2 mln. litų su PVM. Tai reiškia, kad suma nebus didinama, o naujasis rangovas turės atlikti pagal konkursą numatytus darbus.

Paraišką projektui finansuoti pateikusios Šiaulių regiono verslo paramos agentūros direktorė Jolita Butkutė patikslino, jog  2012 metų rudenį, įvykus rangos darbų viešajam pirkimui, sutartis su konkurso laimėtoju pasirašyta nebuvo, nes Ūkio ministerija sustabdė projekto finansavimą. Prasidėjo teisiniai procesai, o ministerija iškėlė prielaidą, kad Savivaldybė gali prarasti pastato nuosavybės teisę.

Šiaulių regiono verslo paramos agentūra teismui apskundė Ūkio ministerijos ir Lietuvos verslo paramos agentūros sprendimą dėl sustabdyto projekto finansavimo ir teismą laimėjo.

Menų inkubatorių planuojama įrengti „Elnio“ gamyklos griuvėsiuose.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min