Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Šiauliuose ir Panevėžyje Kalėdų eglės taps biokuru

Šiauliai ir Panevėžys kviečia gyventojus atnešti eglutes į surinkimo vietas, kad jos galėtų būti paverstos biokuru.
Panevėžio Kalėdų eglutės įžiebimas
Panevėžio Kalėdų eglutės įžiebimas / Ž.Večiorkutės nuotr.

Šiauliuose eglės bus surenkamos nuo ateinančio penktadienio iki pirmadienio, o Panevėžyje – iki sausio 16 dienos.

Primenama, kad eglutes reikėtų atnešti kruopščiai nupuoštas, be vazonų, nuimti polietileno ar kitų medžiagų, į kurias buvote įvynioję eglutes, likučius. Tokias eglutes vėliau bus lengviau perdirbti.

Kaip skelbia Šiaulių miesto savivaldybė, visos bendrovės „Šiaulių energija“ organizuojamos akcijos metu iš gyventojų surinktos eglutės virs ekologišku biokuru ir bus panaudotos bendrovės vartotojų būstams šildyti.

Bendrovė „Panevėžio specialus autotransportas“ informavo, kad iki sausio 16 dienos Panevėžio miesto gyventojai nupuoštas eglutes gali pristatyti į žaliųjų atliekų surinkimo aikštelių, esančių Pilėnų g. 43, pastatytus didžiatūrius atliekų surinkimo konteinerius.

Nupuoštas eglutes bus galima pristatyti ir į Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro eksploatuojamas didelių gabaritų ir pavojingų atliekų priėmimo aikšteles, esančias Savitiškio g. 8 ir Senamiesčio g. 114B.

Gyventojai, neturintys galimybės nuvežti eglučių į nurodytas jų surinkimo vietas, sausio 6–13 d. jas galės palikti šalia kolektyvinio (viešojo) naudojimo atliekų surinkimo konteinerių aikštelių.

Visos surinktos eglutės bus perduotos atliekų tvarkytojams kompostuoti.

Pirmadienį sostinės savivaldybė skelbė, kad nupuoštas eglutes vilniečiai galės atnešti į artimiausią jų surinkimo vietą, tokių specialių aikštelių Vilniuje paruošta apie 100.

Kaune taip pat organizuojama kalėdinių eglučių surinkimo akcija, ji vyksta 65 vietose, kurios veiks iki sausio 31-osios.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min