Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose meningokokinė infekcija tarp studentų ir dėstytojų kelia paniką

Meningokokinė infekcija Šiaulių profesinio rengimo centre
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Meningokokinė infekcija Šiaulių profesinio rengimo centre
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienai Šiaulių profesinio rengimo centro Buitininkų skyriaus studentei buvo nustatyta meningokokinė infekcija. Dėl šios infekcijos ištirta ir studentės bendrabučio kambariokė. Netrukus kilo panika dėl šios pavojingos užkrečiamos ligos. Dėstytojai ramino, o išsigandę studentai tikino jaučiantys negalavimus ir prašėsi namo.

Nemaža dalis bendrabučio gyventojų ir ligonės kursiokų išvažiavo namo. Dėstytojų tvirtinimu, dėl įvairių negalavimų. Likusių studentų nuomone, vaikinai ir merginos pasinaudojo proga pratęsti žiemos atostogas ir savo negalavimus suvaidino.

Vienas studentas 15min.lt pranešė, kad iš pradžių apie meningokokinę infekciją ir jos prevenciją niekas jų neinformavo. Tiesiog pasakė, kad „kažkas blogai“.

„Visi, kurie mokosi susirgusios merginos skyriuje, buvo paleisti namo. Studentams buvo draudžiama vaikščioti po kitus skyrius – panašu į karantiną, tačiau apie tai niekas nieko nesakė“, – pasakojo studentas.

Karantino nėra, tačiau studentai pulkais vyko namo

Studentų bendrabutyje – dviprasmiška nuojauta. Sutiktos darbuotojos teigia, kad studentai gyvena po senovei. Tik koridoriuose iškabinta Visuomenės sveikatos centro informacija apie meningokokinę infekciją ir jos prevenciją.

Studentai uoliai vėdina ir tvarko savo kambarius – sodos tirpalu išplauna net palovius, nuo sienų atstumia baldus.

Pro šalį einančios studentės sumurma, kad niekas namo jų neišleidžia, nors kai kuriuos išleido.

Dar vienas studentas pasakoja, kad dėstytoja, sužinojusi apie meningokokinę infekciją, tą pačią akimirką paleido visus studentus iš paskaitos.

Studentas teigė esąs šiaulietis, infekcijos nebijo, o studijas lankys kaip priklauso, tačiau trečdalio grupės paskaitose nėra jau dabar.

„Tokia tvarka ir jokios panikos nėra. Be to, mūsų žiniomis, mergina susirgo ir į ligoninę pateko iš namų. Kambariokė neužsikrėtė, todėl nėra reikalo nerimauti“, – tvirtino bendrabučio auklėtoja Jurgita Aldukevičiutė Janauskienė, aprodžiusi ir susirgusios studentės kambarį.

Karantinas nerekomenduojamas

Rimantas Urmonas, ŠPRC direktoriaus pavaduotojas ugdymui, tvirtino, kad nei ugdymo įstaiga, nei bendrabutis nėra uždaromi, jokio karantino nėra.

Jei visi studentai bus vienoje vietoje, tuomet bus lengviau situaciją kontroliuoti. 

„Ėmėmės visų priemonių ir rekomendacijų, tačiau patarimo uždaryti mokyklą nebuvo. Atvirkščiai – jei visi studentai bus vienoje vietoje, tuomet bus lengviau situaciją kontroliuoti. Jei užsikrėtusius vaikus paleisime namo, ligos plitimas gali būti nenuspėjamas“, – aiškino R.Urmonas.

Kodėl namo iškeliavo šimtai studentų?

Pavaduotojas teigia, kad tai nutiko dėl kitų negalavimų – juk dabar toks metas, kai daugelis kosti ir karščiuoja.

„Tai buvo studentų aistringas noras, kurio mes nematome pagrindo tenkinti“, – sakė pavaduotojas.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriuje informavo, kad ligonė jaučiasi gerai. Jos gyvybei ir sveikatai nekyla grėsmė. Ligonei leidžiamas antibiotikų kursas.

Kaip saugotis nuo meningokokinės infekcijos?

Šiaulių visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šių metų pradžioje registruoti du susirgimai meningokokine infekcija, po vieną susirgimą Šiaulių mieste ir Šiaulių rajone.

Reikėtų žinoti, kad apie 20 proc. visuomenės yra meningokokų nešiotojai, kuriems nepasireiškia jokie ligos simptomai.

Dar viena nemaža gyventojų dalis, užsikrėtę meningokoko bakterija, perserga lengva nazofaringitine forma, kai pasireiškia į peršalimo ligą panaši simptomatika – būsena tokia, kai net nesikreipiama į gydytojus.

Tik pavieniai atvejai, kai meningokokinė infekcija pasireiškia sunkia meningito ar žaibine sepsio forma, pasitaiko daug rečiau.

2014 metais Šiaulių mieste buvo du, Šiaulių, Joniškio ir Radviliškio rajonuose po vieną šios infekcijos atvejį.

Epidemiologai įspėja, kad užsikrėsti nuo sergančiojo meningokokine infekcija gali tik labai artimą kontaktą turėję asmenys: broliai, seserys, tėvai, auklės, valgę ar gėrę iš tų pačių indų, besibučiavę, sėdėję viename suole moksladraugiai, miegoję vienoje lovoje ar patalpoje.

Tokie, artimą kontaktą turėję asmenys turėtų būti nukreipiami pas šeimos gydytojus, kad būtų įvertinta sveikatos būklė ir skirta antibiotikų chemoprofilaktika.

Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus.

Ankstyvieji meningokokinės ligos požymiai panašūs į peršalimo ligų: karščiavimas, galvos skausmas, šaltkrėtis, sprando raumenų sustingimas, vėmimas. Tik ligai progresuojant atsiranda hemoraginis bėrimas, po ko seka sunkios komplikacijos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min