Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose – mokyklų jungtuvės: direktorės – už, tėvai – prieš

DANUTE BUTKUVIENE
Vadimo Simutkino nuotr. / IMG_8046 DANUTE BUTKUVIENE
Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo kovo 1 dienos pradedamos formuoti būsimų pirmokų klasės, tad mokykloms, nesurenkančioms optimalaus mokinių skaičiaus, gresia uždarymas arba sujungimas. Jungtuvės su „Rasos“ progimnazija jau keletą metų gresia Lieporių pradinei mokyklai. Pradinės mokyklos mokinių tėvai nerimauja, kad jei mokyklos bus sujungtos, Lieporių pradinė taps filialu ir jų vaikai turės mokytis „Rasos“ progimnazijoje.

Lieporių pradinės direktorė – už sujungimą

Trečiadienio vakare surengtame abiejų mokyklų atstovų su tėvų bendruomene susitikime Lieporių pradinės mokyklos direktorė Danutė Butkuvienė tikėjosi išaiškinti situaciją, tačiau bendros kalbos rasti nepavyko. Tėvai įsitikinę, kad „Rasos“ progimnazija po reorganizacijos iš Lieporių pradinės mokyklos vis tiek „susirinks“ visus vaikus.

Pasak D. Butkuvienės, pagal optimalios mokyklos sampratą pradinėje mokykloje turi būti tam tikras skaičius vaikų – 220-300. Tačiau dabar Lieporių pradinėje mokykloje mokosi tik 185, o ir „Rasos“ progimnazijoje nėra optimalaus mokinių skaičiaus, nes mieste vaikų tik mažėja.

Lieporių pradinę ir „Rasos“ progimnaziją skiria tik 0,7 km atstumas, tad jei mokyklos susijungtų, jos ne tik išliktų, bet ir drauge turėti gražesnę aplinką,

„Todėl reikia tartis su mokyklų bendruomenėmis, kaip toliau gyventi, kaip būtų galima sutaupyti pinigų ir suteikti geras sąlygas vaiko mokymuisi“, – sakė direktorė.

D. Butkuvienės nuomone, kadangi Lieporių pradinę ir „Rasos“ progimnaziją skiria tik 0,7 km atstumas, tad jei mokyklos susijungtų, jos ne tik išliktų, bet ir drauge turėti gražesnę aplinką, tinkamas ir ekonomiškas sąlygas mokytis vaikams, sudaryti naujas edukacines erdves.

„Jokių sprendimų dar nėra, mokyklų neuždaro, o vaikų ugdymas vyktų čia, tereikia sutvarkyti dokumentus, kad tampame „Rasos“ progimnazijos mokykla. Kodėl vaikai turėtų neiti į šią mokyklą, jeigu ji bus įtraukta į modernizuojamų mokyklų sąrašą? Jeigu turėsime daugiau vaikų, tuomet atsiras geresnės sąlygos jiems mokytis, – sakė Lieporių pradinės mokyklos direktorė. – Šiai dienai mes nieko dirbtinai nedarome. Tos klasės „nuaugs“ ir vaikai gražiai pabaigs mokyklą. Nesiekiame trikdyti ugdymo proceso.“

„Rasos“ progimnazija viliasi sulaukti renovacijos

„Rasos“ progimnazijos laikinoji direktorė Kristina Umbražūnienė teigė, kad mieste nerenovuojamos tos mokyklos, kuriose nėra tam tikro vaikų skaičiaus. „Mums susijungus, pritrauktume didesnį pinigų srautą, galėtume atnaujinti mokyklą ir, galų gale, pats mokinio krepšelis jau būtų didesnis. Tuomet klasės taptų geriau sukomplektuos, daugiau liktų pinigų mokinių dalyvavimui įvairiuose projektuose“, – sakė direktorė.

K. Umbražūnienė teigė, kad prastą vardą „Rasos“ progimnazija turi tik dėl netvarkingos aplinkos. „Kodėl „Rasos“ progimnazija turi būti smerkiama? Ji juk neturi finansų – kiauras stogas, langai seni, nerenovuota, nors taiso trejus metus, palopo po gabaliuką. Tačiau mūsų mokinių skaičius kasmet beveik nesikeičia, kai kitos mokyklos netenka vaikų ištisomis klasėmis“, – teigė K. Umbražūnienė.

„Rasos“ progimnazijos socialinė pedagogė Ligita Mickienė pritarė, kad mokykla yra vertinama neobjektyviai – pagal pastato būklę. „Tačiau pas mus dirba labai šaunūs mokytojai. Jeigu mokykloje dirbtų prasti pedagogai, vaikai nesimokytų, o dabar trejus metus mokykla išlaiko tą patį mokinių skaičių“, – teigė L. Mickienė.

Tėvai jungtuvių idėja pasipiktinę

Tačiau Lieporių pradinės mokyklos pirmokų tėvai piktinosi, kad rudenį pradėję leisti savo vaikus į šią mokyklą nebuvo informuoti apie generuojamą sujungimo idėją. Jų manymu, Lieporių mokyklos pastatas taps „Rasos“ progimnazijos filialu, kuris vėliau bus uždarytas ir pradinukams teks mokytis būtent šioje progimnazijoje.

„Mažučius vaikus reikės kažkur vežti, už kažkiek kilometrų, kur jie keliaus į mokyklą per nesaugias gatves ir panašiai – tai yra absurdas“, – piktinosi vienas tėtis.

Lieporių pradinės mokyklos pirmokų tėvai piktinosi, kad rudenį pradėję leisti savo vaikus į šią mokyklą nebuvo informuoti apie generuojamą sujungimo idėją.

Jurgita Januškevičienė pasiryžusi savo trečiokei dukrai ieškoti kitos mokyklos. „Dar vienerius metus čia būsime. Bet į „Rasos“ progimnazijos penktą klasę savo dukros nesiruošiu vesti – ieškosime kitos mokyklos. Kodėl? Nes „Rasos“ progimnazija neturi gero vardo, ten mokinių pažangumas pats prasčiausias mieste. Kas norės savo vaiką leisti į prastą mokyklą?“ – teigė mama. Pasak J. Januškevičienės, iš diskusijos tapo aišku, kad Lieporių pradinės direktorė suinteresuota jungimusi. „Jau seniai kovojame, kad liktų ši mokykla. Rajonas yra labai didelis, tad visą laiką būdavo pilnos klasės, čia netrūkdavo mokinių, visuomet būdavo šilta ir gražu. Mums, tėvams, mokyklos renovacija ir modernizavimas, apie kuriuos kalbėjo direktorė, nėra aktualūs. Šioje mokykloje yra gera atmosfera, mokytojai dirba šauniai. O pati Lieporių mokykla yra kone mano kieme. Dabar turėsiu leisti savo vaiką per gatvę – nesaugu. Ten yra prastos reputacijos rajonas, tad tiesiog baisu“, – kalbėjo mama.

„Jokių sprendimų dar nėra, mokyklų neuždaro, o vaikų ugdymas vyktų čia, tereikia sutvarkyti dokumentus, kad tampame „Rasos“ progimnazijos mokykla“, – sakė Lieporių pradinės mokyklos direktorė D. Butkuvienė.

„Šiaulių naujienos“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min