Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose naujas lankomas objektas – skulptūra „Bakalauras“

Prie Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus pastato išdygo dar vienas mieste lankytinas objektas – skulptūrinis akcentas „Bakalauras“.
Artūro STAPONKAUS nuotr. / Šiauliuose išdygo skulptūra „Bakalauras“.
Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiauliuose, prie profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus pastato, išdygo dar vienas lankytinas objektas – skulptūra „Bakalauras“. Prekybos ir verslo skyriaus vedėja Renata Veršinskienė sako, kad kiekvienam pastatui reikia išskirtinumo, todėl ir buvo paprašyta šiauliečio dizainerio Viliaus Purono sukurti akcentą, kuris Prekybos ir verslo skyriaus pastatui įkvėptų jaunystės ir šypsenos.

„Bakalauras“ tikisi šiauliečių dėmesio

Šiaulius garsina V.Purono sukurta „Lapė“, kuri puošia Talkšos ežerą. Tai vienas dažniausiai šiuo metu lankomų objektų Šiaulių mieste, žmonės noriai prie jo fotografuojasi. Pasak R.Veršinskienės, tikimasi, kad ir „Bakalauras“ pritrauks žmonių dėmesį.

„Norėjome, kad naujai atgimęs mūsų pastatas taptų dar šiltesnis, dar patrauklesnis visuomenei, todėl ir paprašėme sukurti mūsų pastatui išskirtinį ženklą, akcentą, tuo pačiu – linksmą, netradicinį Šiaulių profesinio rengimo centro, jo Prekybos ir verslo skyriaus simbolį. Juk ne paslaptis, kad net baigusieji aukštuosius mokslus dažnai pas mus vėl įstoja mokytis, jei nori įgauti praktikos žinių ar kelti turimą kvalifikaciją. Taip pat natūralu, kad ir mūsų absolventai toliau žinias gilina studijuodami aukštosiose mokyklose. Todėl mūsiškis „Bakalauras“ ir pats mokysis, ir kitus kvies pas mus mokytis“, – šypsosi R.Veršinskienė.

Moksleivių laukia staigmena

Norėjome, kad naujai atgimęs mūsų pastatas taptų dar šiltesnis, dar patrauklesnis visuomenei, todėl ir paprašėme sukurti mūsų pastatui išskirtinį ženklą, akcentą, tuo pačiu – linksmą, netradicinį Šiaulių profesinio rengimo centro, jo Prekybos ir verslo skyriaus simbolį, – šypsosi R.Veršinskienė.

Kadangi skulptūra prie Prekybos ir verslo skyriaus pastatyta vasarą, dabar atostogaujantiems moksleiviams ji bus tikras siurprizas sugrįžus rugsėjo mėnesį. 

„Mūsų moksleiviams „Bakalauras“ bus maloni staigmena, o ir būsimus moksleivius jis pritrauks, padės jiems labiau susidomėti mūsų mokymo įstaiga. Beje, akcentas ne tik puoš, bet bus ir edukacinė priemonė, skatinanti moksleivius, – jau esame sugalvoję, kad apeigų ir švenčių organizatoriams sugrįžus rugsėjo mėnesį teks užduotis sukurti edukacinę programą, kuri supažindintų su naujuoju mūsų centro simboliu – „Bakalauru“, – teigia R.Veršinskienė.

„Ne rugsėjo mėnesį, o jau dabar, iš mokytojų atostogų sugrįžę, radome žavius suoliukus, ant kurių galima prisėsti, pailsėti. Kai sukuriama jauki ir tvarkinga aplinka, mokymo įstaiga tampa namais, į kuriuos visada smagu sugrįžti. Gal todėl mokiniai, kurie mokosi tik pusantrų metų, gailisi, kai reikia palikti mokyklą, nes jiems čia patinka“, – sako profesijos mokytoja Virginija Žakevičienė.

Pasak vedėjos, dizaineris V.Puronas neatsisakė pagaminti ir keleto katinėlių, kurie pagyvintų prieš pastatą stovinčias šiukšlių dėžes.

Idėja – skrydžiui paruoštas bakalauras

Jaunuolis atrodo agresyvus, nes jam teks kovoti už savo vietą po saule. Jam jūra iki kelių, bet, pažiūrėjus iš arčiau, akivaizdus ir jo bejėgiškumas todėl, kad jam dar trūksta vieno-kito varžto, – sakė V.Puronas.

Kūrinio autorius V.Puronas paaiškina, kodėl groteskiška forma pavaizdavo šiuolaikinį bakalaurą, pergalingai žengiantį gyvenimo slenkstį: geltonsnapį, plėšriais sparnais ir kojomis. „Jaunuolis atrodo agresyvus, nes jam teks kovoti už savo vietą po saule. Jam jūra iki kelių, bet, pažiūrėjus iš arčiau, akivaizdus ir jo bejėgiškumas todėl, kad jam dar trūksta vieno-kito varžto. Kad šito trūkumo nei jis, nei visuomenė nepasigestų, išleistuvių kepurę padabinau tokiu varžtu, kol tikrąjį implantuos pats gyvenimas... Mokymo įstaigos, prie kurios įsikūrė ši skulptūra, niekas neapkaltins broku, nes ją baigusiems moksleiviams varžto netrūksta“, – argumentuoja idėjos autorius.

Šalia „Bakalauro“ tūpčioja kiaušinis, aiškiai rodantis, iš ko išsiperi tokie sparnuočiai – ne tik bakalaurai, bet ir kai kurie profesoriai. 

„Kiaušinis atspindi mokyklinuką, kuris jau su snapeliu. Jis gali ir čypsėti, ir net pėdkelnes pradrėksti, jei nepasisaugosi... Manau, kad skulptūra „Bakalauras“ egzistuos kaip dar vienas Šiaulių miesto turistinis objektas, prie kurio būriuosis žmonės. Šmaikštus paukštis kels nuotaiką visiems: ir saviems, ir praeiviams, ir miesto svečiams. Skulptūra buvo pagaminta prieš trejus metus ir pagaliau sulaukė savo eilės. Būtų šaunu, kad „Bakalauras“ taptų tradicijos ašimi, prie kurios norėtų nusifotografuoti su grupės draugais baigę mokyklą, prie jo ir mamytės galėtų atvesti savo vaikus. Norisi, kad šis kūrinys būtų gyvas ir taptų čia pulsuojančios jaunystės dalimi“, – sako dizaineris.

„Šiaulių naujienos“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min