Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 15d. 20:02

Šiauliuose rinkimų pavasaris kvepia permainomis: patirtis nuvylė – kelią jaunystei!

Tiesioginiai mero rinkimai Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Tiesioginiai mero rinkimai Šiauliuose

Šiauliuose rinkimai iki popietės vyko sklandžiai – be incidentų ir su šiek tiek mažesniu aktyvumu nei pirmajame rinkimų ture. Šiaulių mieste rinkimai įdomūs ne tik vietiniams, nes čia špagas surėmė du charizmatiški kandidatai, į valdžią einantys su savo sąrašais, o ne partijomis.

Rinkimų sekmadienis Šiauliuose itin saulėtas ir šiltas. Sunku būtų rasti balsuotoją, kuris žengia iš rinkimų apylinkės be šypsenos.

Šypseną kelia ir kandidatų skirtumai. Valerijaus Simuliko prisistatymas vos telpa į skelbimą rinkimų apylinkėse. Jis turi patirties Seime, yra pakeitęs ne vieną partiją, spindi pasitikėjimu ir patirtimi.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Tiesioginiai mero rinkimai Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr./Tiesioginiai mero rinkimai Šiauliuose

A.Visockas nepriklausė jokiai partijai ir neplanuoja. Jis dažnai pašiepiamas ir daužomas kitų politinių oponentų, tačiau niekaip nesulinksta. Visi žino, kad jis sportuoja, o sportuodamas renka šiukšles.

Jam vadovaujant Šiauliuose karo nebus.

Apie abu charizmatiškus kandidatus jau sklando anekdotai. V.Simulikas tiesioginiame eteryje sudėjo du pliusus – savo ir oponento – ir kažkodėl gavo minusą.

A.Visockas pažadėjo, kad jam vadovaujant Šiauliuose karo nebus, todėl bus daugiau užsienio investicijų. Be to, prieš ketverius metus į rinkimų kampaniją investuoti 12 litų jam atnešė kėdę miesto taryboje.

O bendras anekdotas – po kelerių metų abu kandidatai svarsto, prie ko jungti Šiaulius – prie dabartinės mažosios kultūros sostinės Naisių ar Kurtuvėnų – rekreacinio traukos centro.

Už jaunystę ir laisvę

Ne visi kalbinti pasakė, už ką balsavo. Tie, kurie neminėjo kandidato vardo ir pavardės, apibūdino savo pasirinkimą trumpai ir aiškiai – miestui reikia permainų.

Už patyrusius jau balsavome – nieko gero neišėjo.

Dalis apklaustųjų nenorėjo išvis pakliūti į eterį, nes žinojo, jog jų darbdaviai balsavo kitaip – gali pakenkti darbiniams santykiams.

Pensininkė Onutė tvirtino, kad balsavo už jaunystę ir veržlumą. Išsidavė, kad jos favoritas yra jaunesnis už oponentą. Kodėl toks pasirinkimas?

„Todėl, kad už patyrusius jau balsavome – nieko gero neišėjo. Būtų gerai tiesiogiai rinkti ne tik merą, bet ir miesto tarybą. Dabar meras, net su didžiuliu rinkėjų palaikymu, turės didelių problemų su taryba“, – sakė Ona.

Pensininkas Albinas prisipažino, kad balsavo už Artūrą Visocką, nes jis nėra prasiskolinęs jokiomis prasmėmis: „Jis niekam neskolingas, todėl yra laisvas. Todėl tokiu žmogumi galima pasitikėti, kreiptis pagalbos ir net jį mokyti.“

Už darbus ir tiesą

Šiaulietis Marius Petraitis paaiškino, kad balsuoja ne pagal partinę liniją. Jis renkasi žmogų, kuris pastaruosius ketverius metus traukė į dienos šviesą miestui pavojingus, o politikams galbūt naudingus projektus.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Tiesioginiai mero rinkimai Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr./Tiesioginiai mero rinkimai Šiauliuose

„Kitą kartą taip pat rinksiuosi tą, kuris bus atviriausias. Nesistengs nuo visuomenės slėpti valdžios kėslų, pavojingų projektų, kurie gali užgulti mūsų, mokesčių mokėtojų, pečius“, – sakė M.Petraitis.

Kitą kartą taip pat rinksiuosi tą, kuris bus atviriausias.

Jauna šeima Saulius ir Ernesta Nemaniai šiuo metu gyvena Klaipėdoje.

Tačiau sugrįžo į Šiaulius balsuoti. Vyras yra tikras konservatorius, o jo žmona prijaučia liberalams.

„Klaipėdoje mūsų nuomonės šiandien išsiskirtų, nes ten grumiasi konservatorė ir liberalas. Šiauliuose esame vienos nuomonės. Tik už A.Visocką. V.Simulikas yra seniai matomas, tačiau taip nieko įspūdingo ir nenuveikė“, – kalbėjo S.Nemanius.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Tiesioginiai mero rinkimai Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr./Tiesioginiai mero rinkimai Šiauliuose

Jo žmona pritarė: „A.Visockas stebino savo šiukšlių rinkimo akcijomis, pasisakymais taryboje. Ryte dar neturėjau nuomonės, tačiau pasidomėjau, o ir vyras dar visko papasakojo.“

Rinkosi geresnę blogybę

Fotomenininkas Saulius Jankauskas teigė, kad balsavo už Valerijų Simuliką, nes stebėjo ne vieną būsimųjų kandidatų diskusiją viešojoje erdvėje.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Saulius Jankauskas. Tiesioginiai mero rinkimai Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr./Saulius Jankauskas. Tiesioginiai mero rinkimai Šiauliuose

Jo nuomone, abi kandidatūros nėra labai geros Šiauliams. Taip pat jis galvojo ir prieš pirmąjį turą – nebuvo tokio kandidato, už kurį norėtųsi aistringai balsuoti.

Menininkas sako, kad renkasi geresnę blogybę iš dviejų. Jam taip pat nepatinka, kad A.Visockas garsėjo savo skundais įvairioms tarnyboms. Dėl jų mieste buvo pristabdytas ne vienas projektas.

„Paklausius vieno ir kito kalbų, susidaro įspūdis, kad V.Simulikas labiau tinkamas būti meru. Jo patirtis Seime gali padėti pritraukti investicijų. Negali žmogus tapti miesto galva vien dėl to, kad su šiukšlių maišu po parką bėgioja“, – tvirtino menininkas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min