Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose Užgavėnių ubagai miesto meru išrinko ožį

Šiauliuose prie Žaliūkių malūno sudeginta Morė
Gintarės Valuckytės nuotr. / Šiauliuose prie Žaliūkių malūno sudeginta Morė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiauliuose, prie senojo Žaliūkių malūno, tradiciškai vyko Užgavėnių šventė. Ubagų konfederacija rinko parašus už vienintelį mero rinkimų kandidatą – ilgaragį ožį. Parašų rinkėjus stebėjusios policijos dėmesį blaškė būrėjos ir raganos.

Prie Žaliūkių malūno ausį traukė liaudiška muzika, nosį vilijojo blynų kvapas, o akis džiugino spalvingi Užgavėnių persirengėliai.

Gintarės Valuckytės nuotr./Šiauliuose prie Žaliūkių malūno sudeginta Morė
Gintarės Valuckytės nuotr./Šiauliuose prie Žaliūkių malūno sudeginta Morė

Vos atėjusius šventės dalyvius pasitiko ubagų konfederacijos nariai, kurie rinko parašus už kandidatą į merus. Vienintelis kandidatas keliavo kartu. Tai buvo visus mero reikalavimus atitinkantis gyvūnas – ilgaragis mėlynakis ožys.

Tiesą pasakius, žmonių būryje sukiojosi ne vienas tikras kandidatas į Šiaulių merus ir tarybą, tačiau šiuose rinkimuose savo kandidatūros kažkodėl nekėlė.

Vaikai suposi įvairiausiose karuselėse. Juos vežiojo žirgas su „brikele“. 

Programoje, kaip ir priklauso, buvo Lašininio ir Kanapinio kova. Žmonės vaišinosi, blynais, šiupiniu.

Svarbiausias Užgavėnių atributas, anot etnologų, ne vien gamtos virsmas, bet ir tiesos sakymas įvairiomis „dainuškomis“ ir žaidimais.

Kai visa tiesa jau išsakyta, sudeginama Morė. Tradiciškai reikėtų deginti ir kaukes, tačiau daugelis jų – tikri meno kūriniai. Pravers kitąmet.

Per Užgavėnes liaudis baudžia viešumu ir, prisidengusi kaukėmis, vaidina piktadarybes. Rinkimai – puiki tema Užgavėnėms. Etnologai siūlo per šią šventę nevengti elgtis kuo seksualiau – juk reikia pažadinti žemės vaisingumą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min