Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose užvirė aistros: žmonės stoja piestu prieš įkalinimo įstaigą tarp keturių mokyklų

IMG_9908
Šiame pastate planuojama įkurti Pusiaukelės namus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos salėje susirėmė Kalėjimų departamento atstovų ir šiauliečių nuomonės. Gyventojai priešinasi departamento planams prie pat Šiaulių bulvaro tarp kelių mokyklų įkurti Pusiaukelės namus, kuriuose bausmę baigtų atlikti 20 lengvus ir netyčinius nusikaltimus atlikusių asmenų.

Antpečiai turėtų padidinti saugumą?

Šiauliečiams Pusiaukelės namų idėją pristatė Kalėjimų departamento vadovas Artūras Norkevičius. Jis susirinkusiems aiškino, kad vasarą jau būtų galima pradėti Pusiaukelės namų įrengimą. Jame gyventų apie 20 nuteistųjų. Ten patektų grupė nuteistųjų, kurie gerai elgiasi ir atlieka bausmę už nedidelius bei netyčinius nusikaltimus. Jie čia galės užbaigti bausmę ir integruotis į visuomenę.

Įkalinimo įstaiga tarp mokyklų ir gyvenamųjų namų suteiks gyventojams daugiau saugumo. Neva dėl to, kad visuomet netoliese bus „žmogus su antpečiais“.

Departamento atstovų teigimu, tarp kalinių nebus recidyvistų ar už seksualinius nusikaltimus kalinčiųjų. Kaliniai galės būti perkeliami į tokią koloniją, jei jiems bus likę bausmės ne daugiau, nei metai. Nesunkūs nusikaltimai – kai bausmė siekia 3-6 metus. Pusiaukelės namuose kartu gyvens vyrai ir moterys. Dauguma – šiauliečiai.

Kalėjimų departamento atstovai tvirtino, kad įkalinimo įstaiga tarp mokyklų ir gyvenamųjų namų kiemų suteiks gyventojams daugiau saugumo. Neva dėl to, kad visuomet netoliese bus „žmogus su antpečiais“. Tikino, kad darbui į tokias įstaigas bus atrenkami tik patikimi žmonės.

Pedagogai pašiurpę

Departamento teiginiai žmonėms sukėlė juoką. Daugiau „žmonių su antpečiais“, jų nuomone, gali reikšti tik padidintą pavojų, o ne saugumą. Gyventojai pasiūlė departamento vadovui „susitvarkyti savo darže“, o tik paskui kalbėti apie patikimus žmones ir saugumą. Gyventojai turėjo omenyje, kad teisėsauga dažnai pati tampa nusikalstamo pasaulio dalimi.

Gyventojų neįtikino ir faktas, kad panaši įstaiga yra Vilniuje – per keletą namų nuo stoties, šalia viešbučio. „Kodėl ne Gedimino prospekte ar Pilies gatvėje“, – klausė pasipiktinę gyventojai.

Žmonės pademonstravo žinias, jog Pusiaukelės namus finansuojančioje Norvegijoje 75 procentai tokių įstaigų įkurta užmiestyje arba miesto pakraštyje. Taip pat nėra jokių reikalavimų, kad šalia tokios kalinimo įstaigos būtų kuo daugiau mokyklų.

Posėdyje dalyvavę mokytojai priminė, kad mokykloms yra keliami aukšti kriterijai dėl vaiko saugumo ar greitos kokybiškos psichologinės pagalbos. Pusiaukelės namus prižiūrėtų vienas pareigūnas. Pedagogus stebina tai, kad įstaigoje vyrai ir moterys gyvena išvien. „Gal čia mums norima daugiau mokinių parūpinti? Jokie antpečiai čia nepadės“, – gūžčiojo pečiais mokytojai, kurių mokyklą dar visai neseniai buvo bandoma uždaryti.

Departamentas pastato nematė?

Šachmatų treneris Viktoras Čmilis piktinosi, kad Šiauliai dažnai tampa bandomaisiais triušiais: „Jei tik koks įtartinas projektas, tuojau pat išbandoma ant Šiaulių. Trūksta blaivaus Departamento ir Savivaldybės požiūrio.“

Gyventojams Departamento atstovai prisipažino, kad nesilankė Pusiaukelės namams siūlomame name ir nežino realios situacijos.

Šachmatų treneris Viktoras Čmilis piktinosi, kad Šiauliai dažnai tampa bandomaisiais triušiais: „Jei tik koks įtartinas projektas, tuojau pat išbandoma ant Šiaulių. Trūksta blaivaus Departamento ir Savivaldybės požiūrio.“

Meras Justinas Sartauskas pasiūlė balsuoti – kas nenorėtų minėtos įstaigos šioje vietoje? Žmonės ir posėdyje dalyvavę Tarybos nariai vienbalsiai pakėlė rankas. Meras pareiškė, kad taip balsuotų ir kitų galimų vietų kaimynystėje gyvenantys šiauliečiai. Prieštaravimas – ne išeitis.

Gyventojai neliko skolingi merui. Pasiūlė nors kartą būti žmonių, o ne institucijų pusėje. Žmonės teigia, kad tarp kalinių yra daugybė labai protingų ir įdomių žmonių, galimai mažiau nusikaltusių, nei kai kurie sėdintys salėje: „Mes visi palaikome idėją, tačiau vieta yra tam netinkama“, – kalbėjo susirinkusieji.

Šiauliečiai tvirtina, kad pastatas Pusiaukelės namų projektui siūlomas vien dėl to, kad Savivaldybė jau seniai jį bando nesėkmingai parduoti. Įstaiga, gyventojų manymu, sumažins jų būstų vertę.

Gyventojai siuntė per rankas kreipimąsi į Šiaulių miesto savivaldybę, kurį pasirašė kelios dešimtys dalyvavusiųjų. Jame išsakyta, kad atviro tipo pataisos namams Šiaulių miesto bulvaras – nėra tinkama vieta. Susirinkusieji pažadėjo surinkti daugybę parašų, jei Pusiaukelės namų projektas ir toliau bus planuojamas šioje vietoje.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min